ASTRIX - Live @ B2, 10.04.2009

Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
jas sega se vrativ od zurkava i bese jakooooooooooooooooooooooooo:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

samo mi bese cudno sto imase malce luge ocekuvava deka ke ima poveke
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
jas sega se vrativ od zurkava i bese jakooooooooooooooooooooooooo:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

samo mi bese cudno sto imase malce luge ocekuvava deka ke ima poveke
Не се сомневам дека било јако,ама луѓето не даваат 400 денари за анонимус.Типот може прави добра музика и миксови,ама 400 денари е мн за некој кој луѓето не го знаат.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
210
Поени од реакции
8
Не се сомневам дека било јако,ама луѓето не даваат 400 денари за анонимус.Типот може прави добра музика и миксови,ама 400 денари е мн за некој кој луѓето не го знаат.
Се зезаш или што е работава??? :uvo:

Астрикс не го знаат???

Астрикс е супер стар дј, единствен со инфектед машрум кој успеал да се пласира во топ 20 дј на дј магазин како претставници на психоделичниот транс. Астрикс е човекот кој го измисли фулл онот. Негови траки свират тиесто, пол окенфолд, пол ван дајк. Дел е од сите најголеми фестивали по светов и е еден од најбукираните дј.

Значи да не се дообјаснувам, се надеваме дека тие што ја поддржаа нашата журка си поминаа супер и долго ќе ја паметат истата.

Поздрав и се гледаме на некој нареден настан...
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Не се сомневам дека било јако,ама луѓето не даваат 400 денари за анонимус.Типот може прави добра музика и миксови,ама 400 денари е мн за некој кој луѓето не го знаат.
Друже типот не е анонимус. Човекот е едно од најголемите имиња на псај сцената. :) Траките му се одлични, а и лајв настапите му се лудница. И плус во моментов тој е еден од најбукираните (ако не и најбукиран) диџеи на светот, така да мислам дека мислењето не ти држи вода. :)
Јас не отидов на Астрикс од оправдани причини (и многу ми е жал заради тоа) али се надевам дека за 10-12 месеци некој повторно ќе го донесе.
:helou:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
210
Поени од реакции
8
Јас не отидов на Астрикс од оправдани причини (и многу ми е жал заради тоа) али се надевам дека за 10-12 месеци некој повторно ќе го донесе.
:helou:
Дефинитивно ќе го видиме повторно за брзо време. И наредниот пат Астрикс со пријателите се надеваме. Иначе е најпријатниот и нај ок дј со кој што до сега сме соработувале.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Дефинитивно ќе го видиме повторно за брзо време. И наредниот пат Астрикс со пријателите се надеваме. Иначе е најпријатниот и нај ок дј со кој што до сега сме соработувале.
Хохо ова се одлични вести. :) :vozbud::vozbud::vozbud:
Едвај чекам тоа да се случи. :) Негооо имам едно прашање.
Знам дека цело време носите само псај транс артисти, али ме интересира дали може да се случи и да донесете некое име од техно сцената?! :)
:helou:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Се зезаш или што е работава??? :uvo:

Астрикс не го знаат???

Астрикс е супер стар дј, единствен со инфектед машрум кој успеал да се пласира во топ 20 дј на дј магазин како претставници на психоделичниот транс. Астрикс е човекот кој го измисли фулл онот. Негови траки свират тиесто, пол окенфолд, пол ван дајк. Дел е од сите најголеми фестивали по светов и е еден од најбукираните дј.

Значи да не се дообјаснувам, се надеваме дека тие што ја поддржаа нашата журка си поминаа супер и долго ќе ја паметат истата.

Поздрав и се гледаме на некој нареден настан...

А на шо свират?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Добро бе само за ситници се фаќаш.
Свират - вртат исто ти е (океј скоро исто). :)
Не, едноставно ме ИРИТИРА. Онака, од КОЖА ме вади. Коа ќе ги видам мангупи на телевизија "Ја викендов свирам во клуб б2" аууу, јебоотеее, на шо свириш бе? На гитара? На флејта? На шо?
Не се прај мангуп, кажи си, ја викендов у б2 ќе стиснам "play" и ќе испијам некоја гага пијачка, ќе им зеам парите и ќе си отидам.

Па еци и даре горе ми ги споредуваат Астрикс со Раја Рам...аууу..човечеее....
Раја Рам Свири.
Астрикс стиска плеј.
Коа ќе излезе магупот со 20 души на сцена, со гитари, бубњеви, флејти, конги монги бонги, тогаш ќе го ценам ко шо го ценам Раја и ко шо ги ценам Продиџи или Пендулум или Кошин иако се сакс...
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Фората што имаше малце народ е следнава.. Да беше журкава на саем и да имаше реклами и флаери ко за други журки + пред тоа навигатор да го пуштеа малце комерцијала ова она да видиш коклу народ ке имаше..
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Фората што имаше малце народ е следнава.. Да беше журкава на саем и да имаше реклами и флаери ко за други журки + пред тоа навигатор да го пуштеа малце комерцијала ова она да видиш коклу народ ке имаше..
Абе друже прва ствар: Тие други журки за кои ти зборуваш се организирани од ДД и УД, а не од Сан Продакшн. ДД и УД имаат голем број на редовни спонзори така што располагаат со голем број на средства за реклами и флаери. (немам ништо против Сан, само изнесувам факти)
Втора ствар: Навигатор е дел од тимот на Клаберсгајд и ДД така што не може да биде резидент на журка на Сан (они си имаат свои резиденти).
Се надевам дека ќе ме сфатиш и дека нема веќе да бидеш во заблуда. :)
:helou:
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
Фората што имаше малце народ е следнава.. Да беше журкава на саем и да имаше реклами и флаери ко за други журки + пред тоа навигатор да го пуштеа малце комерцијала ова она да видиш коклу народ ке имаше..
i ne e deka nemase reklami, nema vrska toa imase i flaeri i cel grad bese ispolepen so plakati, toj sto ja slusa taa muzika se informira i si znae sto koga ima, a na takvi raboti kako na saem , komercijala za 100-200 denari doagaat sekakvi sto pred toa bile vo kafana na srpsko i ne ni znaat koj e dj ni nisto, dosle samo da pravat guzva.
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
simonce me svati sto sakav.. sakav da kazam deka pola od tie ke slusnat za imeto NAVIGATOR i go zborat deka e mnogu jak neso au ova ona. Ne vikam deka e tapa deckoto ali kazuem deka radi takvi nekoj iminja se puni saemot a u b2 e 1/8 od saem nemoze ni 50 dusi da se napuni. Baska kartata bese preterano skapa.. Da , faca doaga definitivno Astrix si e Astrix ali koa ke zemes sve na sve pred 2 meseci tomcraft i astral gi slusavme za 300 denari
 

Kajgana Shop

На врв Bottom