Зоран Заев кандидат за градоначалник на Струмица

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.929
http://www.promacedonia.org/ab/md_1606_0.html
убаво си прочити а имаш и слика КАКО ТИ ГО НЕГИРААТ ИДЕНТИТЕТОТ

мислиш на таа ШО ИМА МАЖ НЕГАТОР НА СЕ ШТО Е МАКЕДОНСКО

не биди смешен:helou:
Другар, ако мислиш со ова ќе залажеш некого да гласа за Заев, си се заебал. Тактиката со бугарофили 18 години ја користите. Еднаш или два пати запали. Сега веќе не. Дај сменете тактика, барем поинтересно да е. Вака секои избори исто, досадни сте. Кој ми негира идентитет мене? Некојси Бонев за кого првпат слушам, или Заев, градоначалник и претседател на партија, кој јавно рече дека треба да ја свиткаме кичмата. Или пак БЦ и КГ, најголемите предавници на македонскиот идентитет, сменија знаме и име, да не зборум за приватизацијата итн. Едноставно, на секој нормален Македонец со мозок в глава му е скурчено од вас.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Другар, ако мислиш со ова ќе залажеш некого да гласа за Заев, си се заебал. Тактиката со бугарофили 18 години ја користите. Еднаш или два пати запали. Сега веќе не. Дај сменете тактика, барем поинтересно да е. Вака секои избори исто, досадни сте. Кој ми негира идентитет мене? Некојси Бонев за кого првпат слушам, или Заев, градоначалник и претседател на партија, кој јавно рече дека треба да ја свиткаме кичмата. Или пак БЦ и КГ, најголемите предавници на македонскиот идентитет, сменија знаме и име, да не зборум за приватизацијата итн. Едноставно, на секој нормален Македонец со мозок в глава му е скурчено од вас.

УБАВО ЛИ ЛИ ПРОЧИТА АКО БАБА ЛАЖЕ РОГ НЕ ЛАЖЕ

ЈАС ТАВА НЕ СУМ ГО ИЗМИСЛИЛ--си има сајт си пише, а ми кажаа дека имало и книги на ПОПУСТ(ЗА ТАКВИ КАКО ТЕБЕ) маКЕДОНСКО ДЕЛО-СКОПЈЕ ГИ ИМАЛО
Е ТАЈ НЕКОЈСИ БОНЕВ Е МАЖ НА БОНЕВА-кандидат за градоначалник ( и патриотка- самонаречена)-лажга)
чисто информативно и работе во ПАРК И ЗЕЛЕНИЛО И јаде мој и твој пари
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Vidov eden kup narod bez avtobusi,po se izglea Strumichani :)
Не биди смешен, сакаш глупави да не направиш?
куп народ без автобуси:nesvest:и самиот знаеш дека имаше автобуси од сдс а и ти може си бил во некој од автобусите:helou:
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Strumichani da prochitam kako pomina mitingot vo Strumica?
Само со госпоѓата Бонева..како иден градоначелник на Струмица..градот ќе си постане блескав и просперитетен град..онаков како што си го посакувате..и вие граѓаните тамо..но и ние останатите...а не и паланка (секако не убава) ..како што е сега..со фонтани и (исушени) палми..
На градот и овојпат...му е неопходно потребна „женска„ рака...
Но..изборот е само ваш...
Еднаш се гласа..и ефектите..но и грешките..ќе се поправат..после четири години..
Затоа..ум во глава..и гласајте за правата личност..и не е тешко да се погоди..со која се добива..а со која губи...
Уууф..ама ја испофалив..една од (исушените) палми-те..јас ќе ја добијам...за спомен нели?
:pipi:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.929
УБАВО ЛИ ЛИ ПРОЧИТА АКО БАБА ЛАЖЕ РОГ НЕ ЛАЖЕ

ЈАС ТАВА НЕ СУМ ГО ИЗМИСЛИЛ--си има сајт си пише, а ми кажаа дека имало и книги на ПОПУСТ(ЗА ТАКВИ КАКО ТЕБЕ) маКЕДОНСКО ДЕЛО-СКОПЈЕ ГИ ИМАЛО
Е ТАЈ НЕКОЈСИ БОНЕВ Е МАЖ НА БОНЕВА-кандидат за градоначалник ( и патриотка- самонаречена)-лажга)
чисто информативно и работе во ПАРК И ЗЕЛЕНИЛО И јаде мој и твој пари

FOR FUCKS SAKE ти капираш или нешто не е в ред? Тој Бонев не може да смени име или идентитет, КГ И БЦ го направија тоа. Ако сака нека се осеќа како Марсовец, се додека не смени, што не ни може да го направи, мене не ми е гајле. Па КГ се изјаснуваше како Славомакедонец додека беше претседател, во сред Атина, или не ти е гледано видеото?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Не биди смешен, сакаш глупави да не направиш?
куп народ без автобуси:nesvest:и самиот знаеш дека имаше автобуси од сдс а и ти може си бил во некој од автобусите:helou:
НЕМАШЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
После завршувањето на митингот на бандата комуњарска зајчо ги прозвал присутните : ајде драги сопартијци да се помолиме на ден утрешен Петок да врне многу снег времето да биде доста лошо се со цел на митингот на Вмро Дпмне да има помалку луѓе:toe:господ за жал го послушал заев но се надеваме нема да го послуша со вториот дел од молитвата а таа била за победа на зајче на изборите:jaj:
Не биди смешен, сакаш глупави да не направиш?
куп народ без автобуси:nesvest:и самиот знаеш дека имаше автобуси од сдс а и ти може си бил во некој од автобусите:helou:
Чекај сега ! Не правиш малумни,на здрав мозок?Имаше автобуси од селата од Струмица.Тоа е општина Стрмица,од други градови немаше.Може некој биле во Струмица,ама приватно со автмобили.
Ви се виде многу народ и?Абе не се овие само Стрмичани :pos2::pos2::pos2::pos2:

Имаше, имаше...ај саа не се правејте поштени :)
Од Вељуса ќе дојдаш ли пеш?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Имаше од Радовиш, Берово...Валандово...барем регистрации знам да читам :)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.929
Чекај сега ! Не правиш малумни,на здрав мозок?Имаше автобуси од селата од Струмица.Тоа е општина Стрмица,од други градови немаше.Може некој биле во Струмица,ама приватно со автмобили.
Ви се виде многу народ и?Абе не се овие само Стрмичани :pos2::pos2::pos2::pos2:
Де бе де бе и минатите избори тва ве тешеше на крај ве скинаа во општина Струмица. Јас на пример нема да одам на митинг. Веќе сум си определен за кого ќе гласам. Познавам барем уште 10ина како мене што нема да одат. Така да не се залажувајте.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Имаше, имаше...ај саа не се правејте поштени :)
Имаше, ама 3а ра3лика од денеска шо ќе има, тава е ништо... 100 души преку сила бее чера од другите градове.

Ти да не шеташе и гледаше колку коли има од други места :)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Немаше ни 100.:tapp:
Ама остај ги нека се тешат.:wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom