Зоран Заев кандидат за градоначалник на Струмица

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
НА СИТЕ АРГУМЕТИ ... ИМА ДОЗВОЛА ГЛОБАЛ..ИНАЧЕ КЕ СЕ СРУШЕШЕ ИЛИ НЕМАШЕ ДА ДОЗВОЛАТ ДА ГрАДАТ
ЈАВНО СЕ ПОКАЖА ОТИ НЕМА ДОЛГ е сега не биле 35 биле 29 милиони
па нели имаше долг?????
па колата ја уништиле сдсм па излезе дека биле дпмне еееее 30 дена притвор за кола:?????????????? па мора да останат во притвор ДА НЕ КАЖАТ КОЈ ИМ НАРЕДИЛ
И РЕД ДРУГИ ДОКАЗИ и пак како магареиња за ЛАНСКИО СНЕГ ....
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Глобал никаде не фигурира во катастерската управа затоа што е дивоградба. А најжално е што лугето што си купија дукани во ГЛОБАЛ немаат имотни листови за истите. За дивоградбата ГЛОБАЛ допрва ке станува интересно, а инаку нема да биде срушен кога ке дојде СИЛВАНА БОНЕВА градоначалник на Струмица. Ќе се спроведи постапката до крај и ќе видиме кој за каде е. :tapp:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Глобал никаде не фигурира во катастерската управа затоа што е дивоградба. А најжално е што лугето што си купија дукани во ГЛОБАЛ немаат имотни листови за истите. За дивоградбата ГЛОБАЛ допрва ке станува интересно, а инаку нема да биде срушен кога ке дојде СИЛВАНА БОНЕВА градоначалник на Струмица. Ќе се спроведи постапката до крај и ќе видиме кој за каде е. :tapp:
Друже, ако беше дивоградба ГЛОВАЛ до сега ке беше срушен, тоа значи не е. И баш да видиме ако дојде Силвана дали ке се сруши тоа, ама не верувам да победи Силвана бидејки нема друг како Заев што направи и ке прави за Струмица.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
да немаше докази б.ц немаше да го аболира зајко кукурајко
Точно, Ако беше чист заев немаше да бара аболиција од Бранко, ама овој апаш си ја има мувата на капата му го помилува на бранко и овој го помилува него.
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Точно, Ако беше чист заев немаше да бара аболиција од Бранко, ама овој апаш си ја има мувата на капата му го помилува на бранко и овој го помилува него.

Ke go stigni pravdata posle izborite, ke nema poveke kriminalecot koj da go pomiluva.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Абе струмичани шо се правите ко од небо да паѓате...исто и ние велешаните имаме ваков човек шо гради на секои 5мин по нешто....

Но тек денес ми станаа јасни некои работи...замислете во центарот на градот имаме згради со обновени фасади...но само од едната страна што гледа директно во центарот само од таа страна се ифарбани фасадите...замислете од другата страна на другата улица кај што гледаат истите згради од таа страна нема фасада...е ај сеа речи дека тоа не е шминкање!

Исто и за вас струмичани важи....знаете и сами кој е Заев и колку бизниси има...затоа он само ви го шминка градот за во позадина да си ги крчка неговите работи.....

Еве јас тука пред цел форум јавно ќе се самозапалам ако некој од Струмица каже дека освен центарот исто така голем дел од населбите се на ист начин уредени со гланц нова инфраструктура(одводи доводи и бла бла) како во центарот!!!(ама сепак не вреди да се палам за политички кретени:))

п.с Не ви го кажувам ова за да гласате за Бонева...туку за да ви ги отворам очите,оти јас нашиот Аце Коцевски го сметав за месија...ама од денес па натаму он за мене е најголемата бараба шо шминка и пере пари преку свои фирми!!!!
:smir:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Zaev garant pobeduva vo strumica kolku sakate vie zborite coekot sto go sredi gradot go sredi a vie ovcite samo od ljubomora i sto vi e krivo zborite ne za nesto drugo ali ajde ce dojde vreme koga i vas ce vi go svrtat grbot za sve ima vreme!
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Zaev garant pobeduva vo strumica kolku sakate vie zborite coekot sto go sredi gradot go sredi a vie ovcite samo od ljubomora i sto vi e krivo zborite ne za nesto drugo ali ajde ce dojde vreme koga i vas ce vi go svrtat grbot za sve ima vreme!
Да да да...реазбира се..
ЗАЈКО КУКУрајков ...сигурно че си извојува една гуууулема поБЕДА...разбира се..

Кој ќе „прживее„..., тој и ќе раскажува???
:pos2:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Zaev garant pobeduva vo strumica kolku sakate vie zborite coekot sto go sredi gradot go sredi a vie ovcite samo od ljubomora i sto vi e krivo zborite ne za nesto drugo ali ajde ce dojde vreme koga i vas ce vi go svrtat grbot za sve ima vreme!
Баш би сакал ти да бидеш еден од оштетните од Заев па да видиш како ке се чуствуваш. Па гласај го после пак. Ви го направил глобал и цела струмица Дрка на Глобал, бог да чува. Заев со Глобал испра 8 милиони евра !!!! а вие радувајте се како мали дечиња.
 
Член од
8 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Добро ба дали 8те милиони треба да се напрат 80 за да почнете да сваќате дека чоекот е КРИМИНАЛЕЦ. Јас разбирам дека има овци по свето и партиски фанатици ама па до толку да се гледа матно стварно не разбирам. И неможам да сватам оти Силвана ја викате Бугарката а можам да се кладам дека истите тие што пишат Бугарката дома имат БГ пасоши, како и 90% Струмичани , а тие 10% со немаат во моментот чекаат за нив. Пооздрав
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Добро ба дали 8те милиони треба да се напрат 80 за да почнете да сваќате дека чоекот е КРИМИНАЛЕЦ. Јас разбирам дека има овци по свето и партиски фанатици ама па до толку да се гледа матно стварно не разбирам. И неможам да сватам оти Силвана ја викате Бугарката а можам да се кладам дека истите тие што пишат Бугарката дома имат БГ пасоши, како и 90% Струмичани , а тие 10% со немаат во моментот чекаат за нив. Пооздрав
Да бе, ние дома по 2 БГ пасоши имаме:toe::nenene:

Баш би сакал ти да бидеш еден од оштетните од Заев па да видиш како ке се чуствуваш. Па гласај го после пак. Ви го направил глобал и цела струмица Дрка на Глобал, бог да чува. Заев со Глобал испра 8 милиони евра !!!! а вие радувајте се како мали дечиња.
Нема 3ошто да бидеме оштетени, не е таков човекот. А тие трите фамилии што идеа на суд 3а 3емјиштето, 2 ПАТИ ИМ Е ИСПЛАТЕНО 3А ТОА, ЕЕЕЈ! И БАРАА И ПО 3 ПАТ!!!?

И до кога ќе ги 3борите овие 8 милиони евра... дајте дока3 и после ќе правиме муабет 3а нив, а до тогаш ТИШИНА!
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
17
Поени од реакции
4
Zaev sigurno pobeduva,podobro e uste sega da si go priznae porazot Silvanceto, bidejki ke ja rasturi :tapp:nasiot drag segasen i iden gradonacalnik.

Strumica vo srceto:smir:Zoran Zaev #2:smir::pipi:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Тие што ја уништиле колата се чисти ВМРОВЦИ.Порано беа Ајдуци и од тама ги знам.
ТАКА ДА И ТАА РАБОТА ВИ ПРОПАЃЕ У ВОДА ЗА ЗОРАН ЗАЕВ!!!!!!!!!

ЗОРАН ЗАЕВ ПОБЕДУВАА!!!!!!!!
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
17
Поени од реакции
4
I jas isto taka gi znam tie se od Strumica,istotaka vidov na A1:tv: slikani so Jankulovska,pa mozebi ovde ima nekoja vrsko so nea:pos2:,se gledase na slikata kakov e toj sigurno e prav patriot,pa zatoa ja sokrsi kolata na bratot na nasiot poranesen pretsedatel BORIS TRAJKOVSKI,se mislase deka e nekoj od SDSM,no ne izleze taka,izleze i pred javnosta koj se vmesani grupa sozdadena od Jankulovska:pos2::pos2:,kade e VMRO sega:toe::pos2:propadnaa,posebno Jankulovska koga se vide na TV(A1)slikana so tie sto ja sokrsaa kolata :pos2:,mozebi taa im dala po nekoja palka da ja dokrajcat kolata:pos2:c.c.c stramno e toa od strana na Jankulovska,inaku Zaev pobeduva.

Strumica vo srceto:smir:Zoran Zaev #2:smir::pipi:
 
Член од
10 март 2009
Мислења
79
Поени од реакции
2
VIj saa da e divogradba do saa vlasta 116 pati ke go srusese so znaci cisto e a za drugoto nema potreba da se komentira oti e pomiluvan i kolko i da e kriv moza za ... da mu se fatat. A tii izbore tesko oti zajko ke padne bar po narodo so go slusam za ponatam zavisi kak kee avata :jaj:


p.s. Gudev - guga- siskite si gi popravi :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom