САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Z

Zona Pelucida

Гостин
да не се збуни нешто бабите беа кај вас у порта влае на митинг ама нема врска полека полека и вашите се откажуваат од влајко
А кој спомна порта влае?За друг Карпош зборам ја.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
е тука си во голема заблуда бидејќи денес немаше митинг ниту во к-2 ниту пак во к-1 имаше во к-4 а тоа што си го видела била најверојатно некоја средба на барање на граѓани
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Не сум у заблуда тука негде измеѓу беше на љуљашки,ама сериозно
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Велат а? А ако велеа дека и Јакимовски е виновен за војната во Ирак, ќе поверуваше??
Некои велат, а некои читаат бројки. За тие што не читаат еве јас ке им кажам. Влајко вреди ни помлаку ни повеќе него точно 940.000 евра! А сумата на Димич е напумпана колку луѓето што ке ја слушнат да паднат во несвест. Наместо да кења кепчето можеше да го потсуреди и Влајко да и носи парична заработка на општината, а плус некој спасен човечки живот за кој нема цена.




1. Зашто да не може? Твоите зборувања тука рекла казала ништо не значат. Изнесов нумерички цифри на кои јасно се гледа одлученоста на симпатизерите на ДУПИМЕНЕ за градоначалник на Карпош. И тоа го почитувам. Затоа што си гласаат со ум и за човек, а не партија. Позади Јакимовски (за разлика од Димич) не стои партија...

2. Јас не паѓам на ништо. Мене ми се допаѓа што човекот работи за општината, вреден е и има муда да му лансира критика на премиерот. Таквите кои сакаат да разбијат црн глас за премиерот брзо ги кратат и ги затвораат или им се закануваат дека ке им го направат тоа. Кај Јакимовски таквите ефтини трикови не палат. А иначе, ти на што паѓаш кај Димич? На партијата или... Цело време викаш дека немаше да гласаш за Стевче ако беше кандидат на ДУПИМЕНЕ. А Димиќ ако беше кандидат на СДС ке го гласаше ли?

3. Не, ќе биде негова заслуга. И зашо пензионери? И јас гласав за Јакимовски и многу народ на моја возраст, а не сум пензионер. И сега пак од ново.

4. Вести не гледам, затоа што нив ги контролира власта и а отворат уста ја фалат власта и ја оцрнуваат опозицијата.

5. Јакимовски поткупуваше со зајтин, храна кутии, вреќи цемент, прозори, на оние кои што им е потребна нивната помош, а Димиќ со гратис Кока и пенкалце и тефтерче, како што кажа и една наша формуџика на темава пред извесно време....

П.С. И ај баш, сакам да видам ако може да го најде некој прилогот на Јакимовски на Канал 5 во врска се 5-те 'милиони'. Ако го најде некој нека го пастира, да го слушнам па после да го прокоментирам.
абе што ми е гајле дали "вмровчиња" гласале за Јакимовски... за мене лично тоа не се вмровци... поготово не за Стефче да би гласала... а ако стварно вмровчиња гласале тоа се само луѓе што сегде се пикаат само за корист не е битно која партија итн... а тоа што те буни може независните што гласале за Мила гласале и за вмро и за Стефче што толку драматизираш....

Кој човек работел за општината бе Стефче ли? аман уште тоа можеш да го мислиш? ... абе Карпош ти е непипнат 20 години... направени се по некој ситници само за да се може да се замачкаат очите на оние као тебе... иначе се што се правело е приватни работи ... крадење плацеви од луѓето со денационализација стварите ... после давање маркици и лапање мито... лапање пари од некој што тужел некој и инспекцијата место да заврши работа она лапа мито од пријавениот и ќе си ќути... после профитирање од проекти што ти мислиш дека Стефче ги изградил и тоа е тоа.... а ако си слепец и не ги разбираш работите ќе си живееш во илузија...

Ако беше Димиќ од сдсм? како прво неможе да постои таков тип во таква партија како сдсм не е реално... како второ и да постои тоа би бил некој муто што ќе биде кандидиран само за марионета функција... е а таков не е Сашо... а во сдсм не би можел некој таков да влезе може само муто марионета така да али онаков како Сашо не... не иде заедно сдсм со такви личности... се знае какви се... ако некој неможел првата година да види какви се ќе можел втората ако не втората третата и СЕЕЕ ТАКА ДО 17 и сега 18 итн ГОДИНИ ... е и ако некој не сфатил за толку време>>> толку години и пак да не сфатил е тогаш тоа е трагично и ќе да се нема спас за таквите умови...

И не ми одговори од кои си ти? испран ум? лопов ли? лоповска фамилија или? пензионер не си како што кажа...

Како ти знаеш што има на вести кога не гледаш? а на вести има све и сите критики ги даваат против власта и за власта значи се јавно се збори... еве телма ти е сдсмовска... гледај телма... и пак ќе ти биде јасно што се сдсм... али некеш да гледаш... И КАКО ТОА телевизиите се за власта... па еве и сдсм 100 години биле на власт и што не биле за нив телевизиите? еве имале и да ги потплатат и све... зошто?

ХАХАХ значи ти го одобруваш тоа со зејтини од стефче... аман бе гледаш до каде си изманипулиран... аман ...
А стефче сега најде на избори да дава као демек на тие што немале? што не давал сите овие години ако е толку хуман? и плус што е тоа омаловажување? за што го смета народот за роми? Карпош за бездомнци што за зејтин се поткупуваат? аман... он зејтини а народот со изгласување на него 5 милијони евра бе!!! жално е таквото твое размислување!

Да сега сите за тебе ќе бараме вести а ти ќе си уживаш... прати малце вести и ќе видиш ... има и на канал 5 на нивна страница мислам вестите ... а Стефче за срамота излезе вчера и на суд го дал Сашо за клевета и дека он немал толку пари... а претходниот ден си призна како ги заработувал као и преспал и сфатил што кажал и сеа на суд го дал хахаха ... исто како Фрчковски два дена пред да кажат кој ќе им биде кандидат на СДСМ он демантираше дека нема да биде кандидат и замисли за два дена ете ти го кандидат хахах он уште не беше кандидиран а беше фатен у лага а камоли па ако го изберат


Денес Димиќ праеше мал митинг во Карпош,на негова несреќа,а на моја среќа,само десетина баби се собраа и ништо повеќе.Ви викам ја Стевче е човекот на Карпош.
иди види колку на стефче... а во карпош 4 колку имаше Сашо и Козле... и прошлиот во трговскиот карпош3 а колку стефче... факт е дека дупло помалце секогаш има стефче.... А и ако си зрела тоа не е мерило за кој е подобар или кој е полош....

А кој спомна порта влае?За друг Карпош зборам ја.
мала ај уствари ти незнаеш што збориш.. не туку се брукај ... земи следи митинзи и после збори а не само да шпекулираш и да се брукаш самата...

Кецот или два,тука негде измеѓу
хехеех аман девојче ... пак ќе кажам следи ги работите и после зборувај... ти не ни имаш појма кој е еден и два... и нека не те лажат сдсмовците за да се брукаш вака со онаа петокрака жолта ставена ... петокрака може на партизански филмови да ја гледаш за таму ја личи а не за младо девојче ... и дури комбинацијана со онаа сликана од некоја калаш си личи со петокраката зашто сдсм као партија е као калаштурска политика ... за пари и власт се прават и цела Македонија ќе ја продадат... па сеа ти види дали сеуште сакаш да те манипулираат ...
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
иди види колку на стефче... а во карпош 4 колку имаше Сашо и Козле... и прошлиот во трговскиот карпош3 а колку стефче... факт е дека дупло помалце секогаш има стефче.... А и ако си зрела тоа не е мерило за кој е подобар или кој е полош....



мала ај уствари ти незнаеш што збориш.. не туку се брукај ... земи следи митинзи и после збори а не само да шпекулираш и да се брукаш самата...



хехеех аман девојче ... пак ќе кажам следи ги работите и после зборувај... ти не ни имаш појма кој е еден и два... и нека не те лажат сдсмовците за да се брукаш вака со онаа петокрака жолта ставена ... петокрака може на партизански филмови да ја гледаш за таму ја личи а не за младо девојче ... и дури комбинацијана со онаа сликана од некоја калаш си личи со петокраката зашто сдсм као партија е као калаштурска политика ... за пари и власт се прават и цела Македонија ќе ја продадат... па сеа ти види дали сеуште сакаш да те манипулираат ...
Pa ne premin od K1 nakaj k2,ja ne sum znaela,kaj ziveam ja.Ti da ne si merel granici kaj zavrsuva k2,i ne bidi demode so toa stab,ne mora da me imitiras.Dzabe kolku i da ima Dimik nema da pobedi ne se pufaj samo.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Pa ne premin od K1 nakaj k2,ja ne sum znaela,kaj ziveam ja.Ti da ne si merel granici kaj zavrsuva k2,i ne bidi demode so toa stab,ne mora da me imitiras.Dzabe kolku i da ima Dimik nema da pobedi ne se pufaj samo.
е ај кажи каде се наоѓа преминот?

само се срамиш самата себе со петокракана ... кој те излажа а ти и личиш на наивна и си поверувала на петокракана... не потпаѓај така ниско...

тој лоповот надуен и да победи јас ќе го правам истово... секогаш ќе зборам за отровот што ви го напика во мозок тоа сдсмто и нивните проклети помошници уништувачи на Македонија! ....
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.700
Поени од реакции
3.651
тој лоповот надуен и да победи јас ќе го правам истово... секогаш ќе зборам за отровот што ви го напика во мозок тоа сдсмто и нивните проклети помошници уништувачи на Македонија! ....
Зарем имаш попаметна работа!?
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
е ај кажи каде се наоѓа преминот?

само се срамиш самата себе со петокракана ... кој те излажа а ти и личиш на наивна и си поверувала на петокракана... не потпаѓај така ниско...

тој лоповот надуен и да победи јас ќе го правам истово... секогаш ќе зборам за отровот што ви го напика во мозок тоа сдсмто и нивните проклети помошници уништувачи на Македонија! ....
Кременадло те поздравувам со песната
Надвор истура ама тоа не го спречи цел Карпош 1 да излезе на митинг на СДСМ,ЧАО СРЦКА,КАРПОШ НЕ ГО ДАВАМЕ!!!!!Значи Димиќ успеа 10 баби да собере,а Стевче цел Карпош:pusk:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.426
Поени од реакции
7.801
Надвор истура ама тоа не го спречи цел Карпош 1 да излезе на митинг на СДСМ,ЧАО СРЦКА,КАРПОШ НЕ ГО ДАВАМЕ!!!!!Значи Димиќ успеа 10 баби да собере,а Стевче цел Карпош:pusk:
Млада партизанке, Сашо Димиќ собра околу 150 луѓе по моја проценка на митингот во Порта Влае. Не ми се вадеше апаратот да сликам народ на овој митинг, накиснав ко глушец. Ама сигурен сум дека имаше повеќе народ отколку на митингот на стефче-грефче :)

Бај д веј песмата од Здрафко владее :)
Мислам дека ќе се измеркате со Месо Печено послем избори, искри ќе летаат ко огномет :pos:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
добро е доброоооо штом почнаа да паничат значи дека се готови ајде блиску е недела па да и кажеме засекогаш чао на комуњарската власт чао во карпош
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Млада партизанке, Сашо Димиќ собра околу 150 луѓе по моја проценка на митингот во Порта Влае. Не ми се вадеше апаратот да сликам народ на овој митинг, накиснав ко глушец. Ама сигурен сум дека имаше повеќе народ отколку на митингот на стефче-грефче :)

Бај д веј песмата од Здрафко владее :)
Мислам дека ќе се измеркате со Месо Печено послем избори, искри ќе летаат ко огномет :pos:
Како и да е,џабе се празни зборови на темава,се знае победникот,СТЕВЧЕ ЈАКИМОВСКИ,се гледаме во недела да ми честитате:helou:
А за песната ја ставив зашто ја пуштаа од СДСМ,пред да почне митингот.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.700
Поени од реакции
3.651
ПОКАНА ЗА ТВ ДУЕЛ!
Сашо Димиќ и владејачката ВМРО-ДПМНЕ до недоглед поставуваат прашања за кои не сакаат ниту да ги слушнат ниту да добијат одговорите, затоа што не им одат во прилог. Досега Сашо Димиќ не прифати дуел ниту на А1 телевизија, ниту на Македонско радио. Тој треба да каже зашто не прифати да излезе на соочување на националната МТВ како сите останати градоначалници?
Но, затоа јас, во преостанатите два дена, подготвен сум во секое време, и на било кој медиум да излезам на соочување или на ТВ дуел.

Стевче Јакимовски
Точно, поставуваат прашања а не сакаат да добијат одговор затоа што не им одат во прилог. Медиумската застапеност е во сооднос од 1000:1 во корист на ДУПИМЕНЕ. Јакимовски и да сака да одговори на сите тие прашања не може, затоа што меидумите не даваат простор, односно ке му дадат простор од 15 сек.
И не можело дуел, наводно затоа што привезокот (Димиќ) бил презафатен и имал полна агенда, а тв дуел!? Пффф тоа не е за политичари...

И по синоќешната средба помеѓу Димиќ, Јакимовски и господинот Ерван Фуере, привезокот го отерал у три лепе господинот Фуере откако овој ги прашал/советувал да излезат на тв дуел како што направиле и сите останати кандидати за градоначалник. Привезокот многу дрско и нервозно му одвраќал на господинот Фуере.
Меѓутоа беше извршен притисок врз медиумите и се кажа наводно дека атмосферата била напната и имало препукувања од двете страни само да не му се остави дамка на привезокот, нешто што е апсолутно неточно....
Сите тие лаги еден ден ке излезат на површина!
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
абе што ми е гајле дали "вмровчиња" гласале за Јакимовски... за мене лично тоа не се вмровци... поготово не за Стефче да би гласала... а ако стварно вмровчиња гласале тоа се само луѓе што сегде се пикаат само за корист не е битно која партија итн... а тоа што те буни може независните што гласале за Мила гласале и за вмро и за Стефче што толку драматизираш....

Кој човек работел за општината бе Стефче ли? аман уште тоа можеш да го мислиш? ... абе Карпош ти е непипнат 20 години... направени се по некој ситници само за да се може да се замачкаат очите на оние као тебе... иначе се што се правело е приватни работи ... крадење плацеви од луѓето со денационализација стварите ... после давање маркици и лапање мито... лапање пари од некој што тужел некој и инспекцијата место да заврши работа она лапа мито од пријавениот и ќе си ќути... после профитирање од проекти што ти мислиш дека Стефче ги изградил и тоа е тоа.... а ако си слепец и не ги разбираш работите ќе си живееш во илузија...

Ако беше Димиќ од сдсм? како прво неможе да постои таков тип во таква партија како сдсм не е реално... како второ и да постои тоа би бил некој муто што ќе биде кандидиран само за марионета функција... е а таков не е Сашо... а во сдсм не би можел некој таков да влезе може само муто марионета така да али онаков како Сашо не... не иде заедно сдсм со такви личности... се знае какви се... ако некој неможел првата година да види какви се ќе можел втората ако не втората третата и СЕЕЕ ТАКА ДО 17 и сега 18 итн ГОДИНИ ... е и ако некој не сфатил за толку време>>> толку години и пак да не сфатил е тогаш тоа е трагично и ќе да се нема спас за таквите умови...

И не ми одговори од кои си ти? испран ум? лопов ли? лоповска фамилија или? пензионер не си како што кажа...

Како ти знаеш што има на вести кога не гледаш? а на вести има све и сите критики ги даваат против власта и за власта значи се јавно се збори... еве телма ти е сдсмовска... гледај телма... и пак ќе ти биде јасно што се сдсм... али некеш да гледаш... И КАКО ТОА телевизиите се за власта... па еве и сдсм 100 години биле на власт и што не биле за нив телевизиите? еве имале и да ги потплатат и све... зошто?

ХАХАХ значи ти го одобруваш тоа со зејтини од стефче... аман бе гледаш до каде си изманипулиран... аман ...
А стефче сега најде на избори да дава као демек на тие што немале? што не давал сите овие години ако е толку хуман? и плус што е тоа омаловажување? за што го смета народот за роми? Карпош за бездомнци што за зејтин се поткупуваат? аман... он зејтини а народот со изгласување на него 5 милијони евра бе!!! жално е таквото твое размислување!

Да сега сите за тебе ќе бараме вести а ти ќе си уживаш... прати малце вести и ќе видиш ... има и на канал 5 на нивна страница мислам вестите ... а Стефче за срамота излезе вчера и на суд го дал Сашо за клевета и дека он немал толку пари... а претходниот ден си призна како ги заработувал као и преспал и сфатил што кажал и сеа на суд го дал хахаха ... исто како Фрчковски два дена пред да кажат кој ќе им биде кандидат на СДСМ он демантираше дека нема да биде кандидат и замисли за два дена ете ти го кандидат хахах он уште не беше кандидиран а беше фатен у лага а камоли па ако го изберат




иди види колку на стефче... а во карпош 4 колку имаше Сашо и Козле... и прошлиот во трговскиот карпош3 а колку стефче... факт е дека дупло помалце секогаш има стефче.... А и ако си зрела тоа не е мерило за кој е подобар или кој е полош....



мала ај уствари ти незнаеш што збориш.. не туку се брукај ... земи следи митинзи и после збори а не само да шпекулираш и да се брукаш самата...



хехеех аман девојче ... пак ќе кажам следи ги работите и после зборувај... ти не ни имаш појма кој е еден и два... и нека не те лажат сдсмовците за да се брукаш вака со онаа петокрака жолта ставена ... петокрака може на партизански филмови да ја гледаш за таму ја личи а не за младо девојче ... и дури комбинацијана со онаа сликана од некоја калаш си личи со петокраката зашто сдсм као партија е као калаштурска политика ... за пари и власт се прават и цела Македонија ќе ја продадат... па сеа ти види дали сеуште сакаш да те манипулираат ...

Ти шо се расправаш со оваа за уништивање на Македонија?! Види и го никот, не е Македонка.

Како и да е,џабе се празни зборови на темава,се знае победникот,СТЕВЧЕ ЈАКИМОВСКИ,се гледаме во недела да ми честитате:helou:
А за песната ја ставив зашто ја пуштаа од СДСМ,пред да почне митингот.

Јас мислам дека Стефче ќе може да биде во иднина градоначалник само на Шутка :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom