САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Ок, тоа е твое мислење и можеби е точно. Ама те молам кажи ми каде ја виде утката? Што е проблемот со Влајко? Што не чини? Ајде еве кажи ми слободно, чисто си дискутираме.
прво и основно летно време или ако сакаш секогаш кога е сонцево времето има отсјај од влајко кон возачите,второ стана дувло на наркоманите и на крај не ја доби функцијата за која беше изграден т.е да биде побезбедно место за поминување на улицата
 
Член од
9 мај 2006
Мислења
150
Поени од реакции
6
И што ако си седел на иста маса со него? Што? Заклучи дека има испрано пари на влајко а? Ај те молам објасни ми го тоа, како само ти го виде тоа перење на пари со Влајко бе, а ние обичните смртници не? И шо толку сте се фатиле за тој Влајко, толкав ли голем процент зафаќа од вашите животи. Епа од толку активности јбг некоја ке биде промашена. Е сеа не дека е промашена али ваквите како тебе не ја разбрале идеата. Сигурен сум! Ако грешам слободно исправи ме.

П.С. После ваквиот муабет изгледа си седел на иста маса со него оти си имал некој интерес, а не дека ти се седело....
И натаму врескаш пилиштарец...
Кажи нешто паметно.
Од парите што ги заработувам даноците и придонесите одат во Карпош, и не сакам тие пари некој да ми ги троши на „влајковци“ и мовчиња кои утре можат и да ми предизвикаат поплава, настрана што откако е тој мост направен статистиката покажува драстичен пораст на кражби во Карпош - значи ограбен сум неколку пати.
Сакам за моите пари да се направат корисни работи, а не споменици на нечија глупавост и алчност.
И?
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
I ? Treba Sasho Dimic da vraboti 101 partiski vojnik na dpmne i za nivnite plati da odat tvoite pari. Taka ti e ubavo ?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
I ? Treba Sasho Dimic da vraboti 101 partiski vojnik na dpmne i za nivnite plati da odat tvoite pari. Taka ti e ubavo ?

сакаш да кажиш дека градоначалниците на сдс не прават разлика кај партиската определеност?
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
A ti sakas da kazis deka dpmne ne picka pari za rugobi po plostad makedonija nareceni, "devojce" 'Smizla" 'Macka" 'Zalapani" itn od nasi narodni pari. Jas ne sakam da gi gledam tie plasila vo opstina centar. Sporeduvate most preku Vardar so nebulozi od tipot na kuca cveca na Majka tereza, kiceraj neviden.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
а што имаат врска статуите во Центар со Карпош
и со партиските вработувања
значи ептен незнајте да вратите соодветно на коментар вие комуњариве
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
A sto imaa vrska drugite gradonacalnici na sdsm so karpos, znaci vie bugaromanive ic neznaete da vodite diskusija.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
се буниш некако ти пиша дека Саша вработувал партиски лица јас те праша што со тие од сдс а ти одма мењаш тема башка и бугароман ме нарекуваш затоа што не се согласувам со политиката на сдс
ептен сте тапа комуњариве
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Трн мора да ја разбереш ситацијата во карпош. Проблемот во Карпош е што не се гласа за стевче туку се гласа за сдс така било бар во последниве 17 години и од тоа нема бегање во наредните 5-10 години бидејќи има многу стара популација и сдс ориентирана популација која ќе гласа за сдс.
Во основа јас немам проблем да биде градоначалникот на карпош од сдс, нека има малку разноликост во скопје АМА од сите кај го најдоа пишманаџијава стевче да го кандидраат. Едно нешто што нејќам во живот е пишманаџии,
тука си грешка барем последниве 3 циклуса вклучувајќи го и овој победи дпмне,бидејќи на парламентарните избори сдс изгуби и тоа многу болно,и сега изгуби во секој поглед освен за градоначалник за карпош и тука ќе биде тесно
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
A ti sakas da kazis deka dpmne ne picka pari za rugobi po plostad makedonija nareceni, "devojce" 'Smizla" 'Macka" 'Zalapani" itn od nasi narodni pari. Jas ne sakam da gi gledam tie plasila vo opstina centar. Sporeduvate most preku Vardar so nebulozi od tipot na kuca cveca na Majka tereza, kiceraj neviden.

Трнодолци кажиш викаат ?Или ми напраи опасна финта вчера =) ?

Реков ја ти оутсајдер си ...
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Мила уште е у трка ? ...ја не сум од карпош ама би сакал таа да биде, ми се гледа како доста добра личност :)
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
[zEUs];2366537 напиша:
Мила уште е у трка ? ...ја не сум од карпош ама би сакал таа да биде, ми се гледа како доста добра личност :)
Хехе зеус ајде таму интересот за тетово нека ти е. :pos: Не е Мила веќе Димиќ и Стевче се.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
И натаму врескаш пилиштарец...
Кажи нешто паметно.
Од парите што ги заработувам даноците и придонесите одат во Карпош, и не сакам тие пари некој да ми ги троши на „влајковци“ и мовчиња кои утре можат и да ми предизвикаат поплава, настрана што откако е тој мост направен статистиката покажува драстичен пораст на кражби во Карпош - значи ограбен сум неколку пати.
Сакам за моите пари да се направат корисни работи, а не споменици на нечија глупавост и алчност.
И?

Ако не си прочитал убаво сврти некоја страна наназад па ке ги видиш моите постови, сите се потпираат на факти, аргументи и најважно бројки, а не на чаршиски муабети. Ако мислиш дека фактите, аргументите и бројките не се нешто паметно ондак не ми реплицирај...

А иначе еве што направил Јакимовски со твоите тешко заработени паричиња:

...направи многу: Чисти улици, чисти населби, редовно собирање на шутот од градителите редовно полевање на зеленилото, сите светилки на број и во функција, ново поставени клупи, изградба на пешачка патека покрај кејот на Вардар, ЧИСЕТЊЕ НА РЕКАТA ВАРДАР - ако ти текнува со багер влегуваа во Вардар само за да го исчистат од несовесните граѓани кои фрлаа машини за перење и мртви животни, исчистени беа и жбуњовите покрај кејот во кои виреа змии, обновени детски игралишта со нови реквизити, натпревари меѓу средните и основните училишта во баскет, фудбал и женски баскет (финалните натпревари во баскет се одржуваа во Салата на Работнички во Парк, а беше организиран и автобуски превоз за учениците на школите финалистите), организирање на турнири во фудбал во населба влае (се пријавуваа екипи и од Ѓорче, Карпош, Хром па и Волково), натегања да се затвори фабриката КУПРОМ во хром, која ги агадуваше жителите од истата населба и населбата Влае и уште работи на кои не можам да се сетам. И се тоа за неполн мандат, односно 3 години????.....
Дали можеби некогаш си се запрашал личниот ни премиер како ги троши не твоите, не моите него нашите тешко заработени пари? Заедно сме во неговата каша!
Стотици и милиони евра оставаат на медиумите ахх бее. Знаеш ли колку пари даваат за анти реклами на Фрчко, реклами кои им траат по 2 мин? Сега ќе речеме, па на власт се што сакаш. Точно на власт се ама повеќе пари за медиуми трошеа и додека СДСМ беше на власт. Ујдисани се со медиумите и овие не смеат да писнат, него само позитивни критики од страна на медиумите, на кои народот слепо верува. Значи нашите тешко заработени пари одат на медиумски кампањи, а медиумите во една држава имаат огромна моќ и влијание врз народот. Тие го перат мозокот на народот и му ги замачкуваат очите...
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
а од кај ти дозна дека е без средно Сашо? се правиш демек нема асален а уствари сдсм си.. они ги имаат овие муабети.... а ако мислиш нема школо џабе што е фин и поштен.... епа тогаш гласај си за школуван криминалец за да може на професионален начин да краде и полесно да краде и плус ништо да не направи за нашево сегашно село Карпош... ќе речеш не гласаш? али со самото негласање ти уствари гласаш за Стефче... зашто он води.... итн.
Знам дека нема средно школо, и тоа од ваши (ВМРОвски) извори. Ако примети не спомнав ниеднаш партија, и фала богу не сум за СДСМ. А ти ко демек за Димиќ си, како не, ти си за ВМРО и ко повеќето овци со членски книшки кој и да ви стаат од партијата за тој ќе гласате и ќе го величите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom