САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Димиќ за 5 месеци направи повеке од Стевче и Петров заедно..кај ви се очите бре, со кој памет гласате за тоа лоповиште стевче???? оф господе каков народ живее во ова карпошов...не заслужуваме да се направие нешто од карпошов цел живот комуњари ццц..ај коа ке испоцркаат тоа пензионнерине ке видиме дали ке помисли сдс на победа тука! после 69 проценти обработени гласови стевче има 7600 димиќ 6600 мила 3300...кај советите, вмро има 7500 сдс 7000 и мила 1700...ајде има уште 30 проценти за обработка може ке се свртат работите

убаво Груевски кажа као у стил од она време: еееејјјјј луѓе од еднава страна имате партизани од другата германци ќе изберете ли германци? ... али тоа е слепи се луѓето од комунизмот им го испрале паметот да си мислат дека лошото може да биде добро...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Сељаци ви го „средуваа„ Карпош со децении..а гледам меракот ви остана во и по нив..само затоа што сте „довлечкани„ во Скопје ..
Руралци..си останаа такви...тоа и што си биле ..према нивните предци..
Кој свирипичинец..кој (од) подржи(му го) коњот..кој долно дупенец..
Кој оф мачево кој од куч(к)ово..
пс
А за канцелариите и нивните цени...во т.н. Влајко...дури и без пари..НИКОЈ не ги сакал..
И да .... Сашо Димиќ не е адекватна замена .... Али за Стефче и ПАНЦИР ке беше боље .... Мислам типот е ЗВЕР ... ако живееш во Влае не ? Им напраи сијалици,игралишта, МОСТ !!!!
:pipi:

Абе иди на Аеродромци тоа да им го кажеш тие се доселени од вчера, Капрош е стара скопска населба и општина со 70.000 жители ама Стевчо и комуњарите мора да паднат веќе еднаш во Карпош.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
И што сеа им го спушти на сите што збореле за Мила. Не генерализираше сите дека сме збореле Мила е најдобра и не направи како просјаци. Дај малце научи се на однесување и пишуј покултурно. Сите знаеме дека кој и да дојде на влас од тоа што ќе се вети само пола од тоа ќе се исполни не сме од вчера и не ни се ова први избори.
зашто глупи , не реков глупи... поентата ми е зошто не гледате реално... кога се гледа реално и не во илузии тогаш е подобро и може да ја согледаш подобрата опција од кандидираните... ако си непартиски... а не слепо да веруваш во нешто што не постои....
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Jebiga, navivame za MIla, sega nemame druga opcija osven Stevce. Daj sto das.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
зашто глупи , не реков глупи... поентата ми е зошто не гледате реално... кога се гледа реално и не во илузии тогаш е подобро и може да ја согледаш подобрата опција од кандидираните... ако си непартиски... а не слепо да веруваш во нешто што не постои....
Епа јасно е де, народов и пензионериве се партиски ориентирани, тие имаат интерес од партиите и се партиски војници.
Кога ќе престанат да гледаат партиски и малку повеќе да размилсуваат тогаш ќе цвета државава. Недај боже ВМРО или СДСМ или некои трети да добијат 90% од општините. Тогаш тоа ќе биде анархија на власт.
Но независните кандидати како МИЛА одма горат бидејќи не се врзани со никого, тоа е јасно, ист е примерот со Љубе...
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Од каде толкава сигурност дека нема ништо да направи? Ти се сони или?
Или од претходно искуство збориш? Ако си бар малце објективен ке сватиш дека е барем на таа тема не можеш да збориш зашто Карпош доби ренесанса кога дојде Стевче, најголемата пресвртница во Карпош. Сите беа задоволни (да де не беа само хард кор врмовците) и да се кандидираше за Скопје со сигурност ке прошеташе до победата. Тие што разбираат барем малце од малце политика и што ги следеле активностите на Јакимовски ке сватат дека сето тоа беше направено со ум и дека сите тие активности граѓаните ги подржаа и ги прифатија.
Јас не покажав никаква сигурност, прочитај убаво и ќе видиш дека реков веројатност, а кога ќе се каже веројатност тоа ен значи дека човек е сигурен во тоа.
Инаку да израснав во карпош баш кога дојде стевче и додека бешеш стевче градоначалник и според моите критериуми карпош во никој случај не доживеал ренесанса и не почнал наеднаш многу побргу да се развива, имено карпош многу побрзо се развиваше за време на петров отколку за стевче, што укажува дека стевче не е најдобриот избор во никој случај. Ама тоа не значи и дека Петров бил најдобриот избор исто така.
Проблемот кој сега се јавува е што народот нема друг избор имено еве пример подоле:

Jebiga, navivame za MIla, sega nemame druga opcija osven Stevce. Daj sto das.
Знаеме дека интел за многу е неверојатно е да даде глас за дпмне или за некој кој е подржан од дпмне, па присилен е да гласа за стевче иако со самото тоа што бешеш за мила на почетокот имплицитно кажа дека не му се допаѓа стевче и како тој работеше додека еше градоначалник.
Пак ќе кажам дека уште еднаш ме разочараа и сдс и лдп со кандидрањето ан стевче, имав мала надеж дека барем во карпош делот на сдс и лдп и се попрогресивни со вадење на нови личности полни со енергија да сторат нешто, а тие што непаравија? кандидраа веќе некој што бил градоначалник и што знае уште подобро сега да ги искористи дупките во општината за своја лична корист.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Знаеме дека интел за многу е неверојатно е да даде глас за дпмне или за некој кој е подржан од дпмне, па присилен е да гласа за стевче иако со самото тоа што бешеш за мила на почетокот имплицитно кажа дека не му се допаѓа стевче и како тој работеше додека еше градоначалник.
.
Da no ne kazav deka mi se dopaga Sasho. Ne mi se dopagase ni Andrej. Prisilen ???? Toa ti e tezok zbor prijatele. A, mozebi i si vo pravo. Da , ama prisilen od dpmne so nivniot kandidat. Da bese Mila kandidat na dpmne nemase da se mislam voopsto. Ama :toe:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Da no ne kazav deka mi se dopaga Sasho. Ne mi se dopagase ni Andrej. Prisilen ???? Toa ti e tezok zbor prijatele. A, mozebi i si vo pravo. Da , ama prisilen od dpmne so nivniot kandidat. Da bese Mila kandidat na dpmne nemase da se mislam voopsto. Ama :toe:
Епа ради таквите ко вас пропаѓа државава.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Kakvite ? Ti go pratis forumov ?
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Jebiga, navivame za MIla, sega nemame druga opcija osven Stevce. Daj sto das.
ете гледаш како размислува македонче со испран памет од комунизмот у тој стил дај шта даш... па со толку ли напред ќе идеме со дај шта даш и задоволни ли... ццц ... нема никогаш да процвета ова парче проклето место на Балканов ... се се работи за инат, свој интерес гледање и криво у стил љубомора итн зашто да биде ВМРО таа што ќе ја опраи државата.... е кога ќе се ослободите од таквата состојба на умот тогаш може бел ден да види Македонија.... а имам одговор на она зошто да биде ВМРО ... од проста причина што ДО СЕГА само они покажале дека сакаат нешто да напраат со оваа Македонија... не викам дека се совршени него дека не постојат други друга поголема партија што би ја водела Македонија а не само да ја краде и профитира од неа.... ако имаше подобра партиј и опција за МК ќе гласав за неа, а бидејќи сеуште не постои останувам на Никола... ова е реалноста... да не се правиме пак паметни и да викаме дека не е така кога е така... ова е тоа, боље нема опција... затоа ако некој Е за да се опраи МК ќе гледа на тој начин кој до сега најдобро прави и гледа за МК....
али од инат вака никогаш нема да не бидне ...... пример СДСМ да се ќе направат да влеземе во Европа со тоа што ќе ни го сменат името... и мисли некој подобро ќе ни биде? ќе бидеме само НАЈ циганската држава нација што влегла во Европа без идентитет и све остало итн итн.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Da no ne kazav deka mi se dopaga Sasho.
Ама признај дека без ралзика да ли ти се допаѓал или не сашо самиот факт дека е подржан или кандидиран до дпмне дека само ради тоа не би го гласал.
И точно е за андреј и мене не ми се допаѓаше како ја води општината ама факт е дека подобро ја водеше општината од стевче, за кој ти сега си приморан да гласаш бидјеќи друг логичен избор и немаш.......нормално освен да не гласаш бидејќи не ти се допаѓа едниот пошто знаеш дека не знае доволно добро да ја води општината а другиот бидејќи е од дпмне.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
abe grevcinja gleam vcera se raduvaat sto Frcko osvoil 3 mesto hahaah ... a zamisli tolkaa radost zasto... izglea ocekuvale da bide na posledno mesto :D .... a i plus vikaat se probudi MK hahaha onaka kao da ne pokazat deka se porazeni do nemaj kade i uste pokusavaat so toa ehh pobedile kao ... cccc mizerni ej... za zalenje
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
abe grevcinja gleam vcera se raduvaat sto Frcko osvoil 3 mesto hahaah ... a zamisli tolkaa radost zasto... izglea ocekuvale da bide na posledno mesto :D .... a i plus vikaat se probudi MK hahaha onaka kao da ne pokazat deka se porazeni do nemaj kade i uste pokusavaat so toa ehh pobedile kao ... cccc mizerni ej... za zalenje
Жалење не жалење Стевче е во Карпош,се знае кој живее тука!!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom