САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Баш зашто живеам во Карпош не ломотам на празно...гледам другар гледам ама што ке видам, искршени детски игралишта, ламби што не светат, односно светат ама дење а ноке се гасат, ѓубре насекаде, пешачката патека покрај Вардар секоја втора ламба не свети, Влајко не фунцкионира... уште да ти кажувам?
Ало .... Тој ГЛУПАВ проект што идиотот што проблемите наводно ги знаел а решенијата ги имал..... ОН го изгради .... Т.е испра поголемо количество пари со тоа .....ти знаеш нешто за Влајко ? Знаеш дека цените по квадрат за дуќан се поскапи од цените во ГТЦ ? (приближно)? Кој здрав човек при здрав разум ке купи дуќан таму бе ? Па милијарди да имам , нема да купам таму дуќан ... ке пропаднам :pos2:
Знаеш дека мостот е на одвратно место ? Дека таму освен мочка и мртви џанкери ништо се нема десено ? Кој го изгради тоа гомно од мост ?

Господинот што решенија има и проблемите ги знае ... Ебати кретенот од Подрж ми коњ ... или као и да му се вика кретенското село !!!

А до типката/типот што сече вени дека струја немал/а .... Ти или не живееш во Карпош , или не си платил/а за струја ...

И да .... Сашо Димиќ не е адекватна замена .... Али за Стефче и ПАНЦИР ке беше боље .... Мислам типот е ЗВЕР ... ако живееш во Влае не ? Им напраи сијалици,игралишта, МОСТ !!!!


ајт поз !
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Ало .... Тој ГЛУПАВ проект што идиотот што проблемите наводно ги знаел а решенијата ги имал..... ОН го изгради .... Т.е испра поголемо количество пари со тоа .....ти знаеш нешто за Влајко ? Знаеш дека цените по квадрат за дуќан се поскапи од цените во ГТЦ ? (приближно)? Кој здрав човек при здрав разум ке купи дуќан таму бе ? Па милијарди да имам , нема да купам таму дуќан ... ке пропаднам :pos2:
Знаеш дека мостот е на одвратно место ? Дека таму освен мочка и мртви џанкери ништо се нема десено ? Кој го изгради тоа гомно од мост ?

Господинот што решенија има и проблемите ги знае ... Ебати кретенот од Подрж ми коњ ... или као и да му се вика кретенското село !!!

А до типката/типот што сече вени дека струја немал/а .... Ти или не живееш во Карпош , или не си платил/а за струја ...

ајт поз !
Сељаци ви го „средуваа„ Карпош со децении..а гледам меракот ви остана во и по нив..само затоа што сте „довлечкани„ во Скопје ..
Руралци..си останаа такви...тоа и што си биле ..према нивните предци..
Кој свирипичинец..кој (од) подржи(му го) коњот..кој долно дупенец..
Кој оф мачево кој од куч(к)ово..
пс
А за канцелариите и нивните цени...во т.н. Влајко...дури и без пари..НИКОЈ не ги сакал..
И да .... Сашо Димиќ не е адекватна замена .... Али за Стефче и ПАНЦИР ке беше боље .... Мислам типот е ЗВЕР ... ако живееш во Влае не ? Им напраи сијалици,игралишта, МОСТ !!!!



:pipi:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Баш зашто живеам во Карпош не ломотам на празно...гледам другар гледам ама што ке видам, искршени детски игралишта, ламби што не светат, односно светат ама дење а ноке се гасат, ѓубре насекаде, пешачката патека покрај Вардар секоја втора ламба не свети, Влајко не фунцкионира... уште да ти кажувам?
Влајко се знаеше дека нема да функционира уште пред де се изгради, ама сепак го изградија за да си обезбедат денар +.Андреј Петров 2 пати ги нудеше просториите во Влајко, ама никој не се јави да ги побара. Па ги раздадоа за без пари. Тие луѓе што зедоа простор во Влајко се покајаа... А и требаше ескалатор да има на Влајко ама многу пари им се чинеше, па го оставија така, па да се искачиш по Влајко е исто како да си се качил на 4 спрат во руска зграда!:nesvest:

Детсите игралишта се искршени уште од пред 2 години, барем тие во К3 и К4...

Контејнерите редовно се празнат од 8 до 9 сабајле, а тоа што има ѓубре насекаде е од сограѓаните наши што имаат невидена култура!

не сум сигурна дали овие работи што ги наброја се до Сашо Димиќ. Додуша да гласав за Мила ќе гласав... ама во втор круг срце не ми дава да гласам за тој што сменил пион за Кралица....(како само искрено си кажаааа:nesvest:)
 
Член од
9 мај 2006
Мислења
150
Поени од реакции
6
Баш зашто живеам во Карпош не ломотам на празно...гледам другар гледам ама што ке видам, искршени детски игралишта, ламби што не светат, односно светат ама дење а ноке се гасат, ѓубре насекаде, пешачката патека покрај Вардар секоја втора ламба не свети, Влајко не фунцкионира... уште да ти кажувам?
Ова батка не се твои зборови, цитираш друг, а кога се прави така се наведува и изворот на цитатот.
А за Стевче... го знаеме, и факт е дека и нему и на СДС им се гледа и во Карпош крајот. И во Карпош се свестуваат луѓето. Се' помалку се оние кои ќе ќарат со Стевче и кои ќе гласаат поради роднински, комшиски и сл. врски.
И, ќе сакаш ли да ни објасниш зошто ставија решетки на мостот кај Лепенец?
И да, те молам кажувај уште, отсекогаш сум сакал научна фантастика.
:vozbud:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Сељаци ви го „средуваа„ Карпош со децении..а гледам меракот ви остана во и по нив..само затоа што сте „довлечкани„ во Скопје ..
Руралци..си останаа такви...тоа и што си биле ..према нивните предци..
Кој свирипичинец..кој (од) подржи(му го) коњот..кој долно дупенец..
Кој оф мачево кој од куч(к)ово..
Se javi "stariot" skopjanec. Mnogu jak profil na gragani, pocnuvajki od gulabari, ribari,kuckari, tenekegii, do kockari i sverceri.
Da ne bea ruralcite, nemase denes da :drk::drk: na poBEDATA na ruralnata dpmne. Koce vodi vo Skopje blagodarenie na ilinden,ingikovo,gorno lisice, .....????
PS. Za temata. Steta za Mila. Uste dolgo nema da izlezeme od crnobeliot svet.
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
па да имаа меморија ќе знаеја што направи Стефче а што Саша и тоа за само 6 месеци
што направи Саша за 6 месеци?

сакаш да ти кажам.не знам од која населба си, ама дојди во тафталиџе 2 да видиш дали навечер свети некоја сијалица.светат преку ден.ниту го сакам Стевче ниту го сакам овој Саша.Вмро повторно понуди тапа кадар.искрено Стевче го памтат луѓето затоа што реално гледано направи доста работи кога беше градоначалник.беше единстевен кој што пешки идеше на работа, кој што на сите луѓе им им викаше добро утро.е тоа го памтат луѓето.А Саша кој е тој?што направи тој за Карпош, јас барем не се сеќавам.
НЕ ГЛАСАВ НИ ЗА ЕДЕН ОД ОВИЕ КАНДИДАТИ,МЕЃУТОА ЛУЃЕТО ПАМТАТ КОЈ ШТО НАПРАВИЛ.БАШ ДЕКА ВО ОВАА НАСЕЛБА ЖИВЕАТ ИНТЕЛЕКТУАЛЦИ ЗНААТ ЗА КОГО ГЛАСААТ.ПОДОБРО ЌЕ БИДЕ НА ВМРО ДА СЕ ЗАПРАША КАКО БРАТ ЉУБЕ ИМ ЛАПНА 100000 ГЛАСА.
 
Член од
9 мај 2006
Мислења
150
Поени од реакции
6
Е да, ќе заборавев, Лав немој да навредуваш. Па во Скопје 98% од населението е мигрирано од село. Во секоја општина на Скопје според тебе, огромното мнозинство се „сељаци“, а? Или го користиш скопскиот жаргон за неук и припрост народ? Како што знам такви има насекаде во сите партии и тоа не е ексклузивитет на било кое место или институција или партија.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
што направи Саша за 6 месеци?
A sto napravi Anderj Petrov za 7 godini.
Kukavicki kidna vo pratenickite klupi otkako mu stana jasno deka vtoriot kje mu bide voedno i posleden mandat za gradonacalnik na Karpos.
Mila ne pomina, sega seriozno razmisluvam dali da glasam vo vtor krug.
Nitu Stevce prethodno, pred Andrej ne napravi nisto za moeto malo.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.504
Поени од реакции
5.281
Samo da gi informiram onie sto ne znaat deka nieden od ovie 3 kandidati ne zasluzuva da bide gradonacalnik na Karpos.Za Stevce site znaeme koj e i sto napravil dodeka Sasa Dimic i Mila Iskrenovic koj i da pobedi od niv ke bide isto i za Sasa i za Mila bidejki soprugot na Mila Iskrenovic e mnogu blizok so Sasa Dimic i dvajcata se zamesani vo taa misteriozna zgrada sto glasela na tugo ime a sto ja spomna Stevce Jakimovski koga obvinuvase javno.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Pojma nemas. Soprugot na Mila nema nikakva bliskost so elektricarot Sasha. Toj e arhitekt na taa zgrada, no Sasho nema ni "s" od sopstvenost na istata.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
A sto napravi Anderj Petrov za 7 godini.
Kukavicki kidna vo pratenickite klupi otkako mu stana jasno deka vtoriot kje mu bide voedno i posleden mandat za gradonacalnik na Karpos.
Mila ne pomina, sega seriozno razmisluvam dali da glasam vo vtor krug.
Nitu Stevce prethodno, pred Andrej ne napravi nisto za moeto malo.

Аииии ... абе брат ... Жити очи ти од Карпош ли си ?
Андреј Петров е НАЈДОБРИОТ градоначалник што Карпош некогаш го имал .... Бил или не бил од партијата што ја симпатизираш (т.е си партиски војник на )

Сељаци ви го „средуваа„ Карпош со децении..а гледам меракот ви остана во и по нив..само затоа што сте „довлечкани„ во Скопје ..
Руралци..си останаа такви...тоа и што си биле ..према нивните предци..
Кој свирипичинец..кој (од) подржи(му го) коњот..кој долно дупенец..
Кој оф мачево кој од куч(к)ово..
пс
А за канцелариите и нивните цени...во т.н. Влајко...дури и без пари..НИКОЈ не ги сакал..
И да .... Сашо Димиќ не е адекватна замена .... Али за Стефче и ПАНЦИР ке беше боље .... Мислам типот е ЗВЕР ... ако живееш во Влае не ? Им напраи сијалици,игралишта, МОСТ !!!!



:pipi:
Брат , јебига ... од 3 провинцијалци мора за еден да изгласаш така ? Не сум ја крив што ниеден СТАР "Карпошанец" не се кандидира за градоначалник .....

Кој е довлечкан во Скопје бе ? Ти дишеш или ти дишат патиките ?
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Аииии ... абе брат ... Жити очи ти од Карпош ли си ?
Андреј Петров е НАЈДОБРИОТ градоначалник што Карпош некогаш го имал .... Бил или не бил од партијата што ја симпатизираш (т.е си партиски војник на )
Да бе брат, од Карпош сум. Сакаш да дојдеш кај мене во мало и да ми покажеш една, и само една работа што е средена од 96 до денес.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Баш зашто живеам во Карпош не ломотам на празно...гледам другар гледам ама што ке видам, искршени детски игралишта, ламби што не светат, односно светат ама дење а ноке се гасат, ѓубре насекаде, пешачката патека покрај Вардар секоја втора ламба не свети, Влајко не фунцкионира... уште да ти кажувам?
Фосил не се сили колку светла светат и колку е чисто , исто бешеш и кога беше стевче, единствено мене малку ми се јави надеж тоа што кога дојде петров што намести сијалици скоро насекаде, ама петров отиде пратеник. Така да тоа е тоа, џабе се силиш јас ти кажувам дека никогаш не било чисто кога бешеш јакимовски на власт во карпош, петров кога дојде нешто малку од малку само се потсреди.

А што очекуваше? Кепец со недовршено средно да биде изгласан за градоначалник?? Не знам за тебе, ама за мене тоа ќе беше срам, општината да ми ја води човек без образование алоооо!!! Кој е Димиќ, што е Димиќ? Со кои аргументи ке ме натера да гласам за него? Не ми кажувај партија, не знам партии, гледам луѓе и политичко минато, искуство, работа... Димиќ да искочеше како независен 100 гласа немаше да собере! Мислев дека боље кандидат ке извади ВМРо ама јбг толку им е капацитетот во Карпош...

Бацилус, еве јас ке ти кажам;
Саша Димиќ 11354 односно 34,91%
Стевчо Јакимовски 14185 односно 43,61%
Мила Искренович 4704 односно 14,46%
Значи најверојатно стевче пак ќе го стават за градоначалник, ди оваквам и сдс и лд не можеа ли радниците смотани да најадат потапа кандидат? Како и да е ќе го трпиме сега 4 години само со надеж дека барем ќе работи на нивото на петров пошто петров подобро работеше од стевче кога дојде.

За да не се повторувате со прашањата кој каде живее, јас во старт да кажам дека сум од лептокарија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom