Циркуз во струмица - уапсени сторителите на случајот - Колата на Трајковски

Член од
2 февруари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Лажно претставување​

На пресот одржан по повод инсинуациите на Зоран Заев дека возилото на Мојсеј Трајковски било демолирано поради внатрепартиска пресметка во ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева меѓу друто рече:

„Се согласувате (г-не Заев) дека истрагата не е завршена, а настапувате како вие да ги знаете мотивите. Што поскоро г-не Заев и јас (Силвана Бонева) сакам да знам, да го знам одговорот на прашањето, дали вие, или некој од вашите блиски го одбрате и го плативте токму осомиченото лице, според фотографијата што сте ја имале, да го изврши тоа злосторство.“

Деновиве по телефон го прашав г-нот Мојсеј Трајковски, во каква роднинскa врска е со г-нот Заев? Бев вчудоневиден кога ми одгвори дека не биле роднини.



Во „Фокус“ од 15.08.2008 г. Заев кажува дека бил во роднинска врска со претседателот Борис Трајковски, но г-нот Мојсеј Трајковски ми кажа дека Заев лаже оти биле роднини.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
МОЈСЕЈ КЕ ТИ КАЖЕ И ДЕКА НЕ СЕ ОД ИСТО СЕЛО :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
16
Поени од реакции
2
Томислав, ај ти се молам да не објавуваш вакви дезинформации. Колку само наивно делува момчево :nesum:

irony





на тај цела стумица го знае и цела полиција и сигурен сум дека е платен од ВМРО тој за пари се ке направа
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
VMRO e spremna na se!A, Zaev e vo rodbinska vrska so Mojsej Trajkovski ,toj sakal ili ne.Mozebi ne vo direktna,ama sepak se vo vrska.Pradedo na Zaev prv ja prifatil Protestantskata vera vo Murtino,a prababata na Trajkovski bila negova sestra.
No,vo Strumica treba da gi dobie izborite Zaev,kako posten covek,koj mnogu napravi za Strumica,bez razlika na rabotite koi mu se prepisuvaat,a se samo insuniacii.
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
sonja5;2342048 No напиша:
Шо знам за поштен, а дека работите се само инсуниации ... не си во право... Ако не беше крив немаше да прифати аболиција... ке излезеше на суд.

А и мислам дека колата на Трајковски не е демолирана поради партиски пресметки... Туку чисто онака од забава за младите... Па нели Трајковски е ВМРОВЕЦ... Што бараат вмровци да му демолираат колата?
Или имам нешто проуштено или глрешка разберено?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Шо знам за поштен, а дека работите се само инсуниации ... не си во право... Ако не беше крив немаше да прифати аболиција... ке излезеше на суд.

А и мислам дека колата на Трајковски не е демолирана поради партиски пресметки... Туку чисто онака од забава за младите... Па нели Трајковски е ВМРОВЕЦ... Што бараат вмровци да му демолираат колата?
Или имам нешто проуштено или глрешка разберено?
Ти да беше на негово место немаше да ја прифатиш? Ќе ја прифатиш, 3атоа што сите 3наеме какво е судството(никакво) кај нас и дека кој ја има власта тој го држи и него.

Мојсеј е ВМРОвец, али и многу ВМРОвци плукаат по него и плукаа по брат му и велеа дека е голем промашај. А 3ошто некој од СДСМ би наредил кога Мојсеј не претставува никаква 3акана 3а СДСМ.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Мојсеј не претставува никаква 3акана 3а СДСМ.
Jas ne mozam, odnosno mozebi mozam da razberam sto sorta se lugevo sto se pravat interesni na slavata na pokojniot. Mojsej mozebi samo sakase maku da se pojavi vo javnosta ne kakao Mojsej tuku kako brat na Trajkovski. Ivanov bil shush bush so Trajikovski , a toj pa ne zaspival dodeka ne mu kaze na Frcko deka kje si legne. Pa nzenam Ljube so nego bil na picku majcinu, Nano igral poker preku net na sala itn itn.
I site niv gi razbiram, ama bratov i soprugata na pokojniot nikako da gi svatam. Taa pa, ja odra drzavava, se i e malku. Dali kje dojde do suma i privilegii sto kje i ja nadoknadat stetata.
Luge bez troska zal, i sram. Mi se gadat.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
нц нц нц нц за ова комуњарите знаев дека се за нигде,али за овие патриотиве не знаев. Роботи. Ало дај земи некоја книга прочитај,тренирај тоа мозокот,остави штабот што ке каже и батали политика не е за тебе.
Па незнам што лошо кажа Viktoranius???
Ако не го знаеш детето подобро ќе ти биде ти да не се глупираш!
За пари и од газот ќе си гризне!
А може пак и му ја украле колата без да знаат чија е... тоа им е професија на нив.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ке си кажат децата еееее и 30 дена притвор(лудост- за такво дело) ке помине


само што ке биде кога ке кажат дека нарачателот е портокалов?????
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
А може пак и му ја украле колата без да знаат чија е... тоа им е професија на нив.
Го реков и јас тоа погоре... и тотално се сложувам со тоа... Мислам дека само праат од ништо нешто со овој настан а децата воопшто не знаеле чија е колата. Оти ги знам, често јуришаат низ моето маало :smir:

Ти да беше на негово место немаше да ја прифатиш? Ќе ја прифатиш, 3атоа што сите 3наеме какво е судството(никакво) кај нас и дека кој ја има власта тој го држи и него.
Знам какво е судството, ама без докази со добар адвокат, што се надевам господинот Заев го има, нема потреба за грижи...
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Момчето е добро познато на струмичката јавност, и сите од Струмица знаат дека за пари се би направил. Тоа што е член на вмро немора да значи дека не е платен од сдс, или од било кое друго лице.

Ааа, значи така Вмро работат.
Фала што ми потврди, не бев многу сигурна.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
А од исто ли се бе ајдамак.Мојсеј е од Моноспитово,а Заев е од Муртино.
1-0 за мене:pos2::pos2::pos2::pos2:
А КОЈ КАЖА ДЕКА СЕ ОД ИСТО СЕЛО бре ајдамак само кажах
како пример....
3/0 за мене на 22,03,2009:helou:

ако касно палате нема веза АИ АЈ НА ЧАС СО БОНЕВА ДА НАУЧЕТЕ КОЛКУ СЕЛА ИМА ОПШТИНА СТРУМИЦА И КОИ ИМ СЕ ИМИЊАТА

а може и водовод да направете (дека има ) и пат (пак има) :vozbud:
ке направила направеноооооо божееее прости има ,,ама непростувааааа врвни врни снег , .... НИ СНЕГОТ НЕМОЖЕ ДА ВИ ГО ПОКРИЕ ПОРАЗОТ:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom