Европска Струмица - Глобал?

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Abe eeeeee ti glupo momce si bil li nekade nadvor osven u Skopje pa da vidas kako se gradat trgovski centri sam ja prosetal 1/3 od EU,odi na google ako ne u zivo i ke vidas so se trgovski centri a ne kako edna baba ednc vika ka ke gi vidam TIJA FONTAAANTE NA ZAEV SE PODSEKAM NA NEGO I GLOBAL NAD NIH ISTO KAKO DA U NEWYORK JAS NE ZNAJAAH DALI DA PLACAM DALI DA SE SMEAM TOLKU PROST NAROD NE SAM VIDEL,A DA JA PRASAS DEKA SE NAOGJA NEWYORK NEMA DA ZNAE,nooogo prost narod zivee u Sr. Seljacite mamata mu ja ebaa
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
ТРН ти си за жалење..........излези веке еднаш од газот на премиерот :kesa::tapp:
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Samo da kazam nekoi detali sto kupi Zoran Zaev so na "dedo mu parite"
1.Ogromen del vo Global
2.Fabrika za tuli Elenica
3.6 parceli od po neznam kolku kvadrati na tranzitniot pat
4.Fabrika TRESKA i ke ja rusi na nejzino mesto ke nikne HOTEL
5.Pamucnata
6.Plan da ja kupuva San Keramika
7.del u idnina zgradata so branko Sopo
8.Kupuva fabrikli vo drugi gradovi kako sto e fabrikata za tuli kiro Kucuk vo Veles
9.do pred 2 godini vozese audi A4 so bugarski tabli a sea ima kolku bea tamu 2 ili 3 mercedesi i eden dzip isto mercedes
10.realno vo strumica nema veke lebari na Zito Strumica...si ja kupija Crvenkovski i zaev
11.Prodazba na termalnite izvori vo BANSKO zaedno so HOTEL CAR SAMOIL za bagatelna cena

TREBA LI POVEKE DA NABROJUVAM.I ve molam u toa ne se obiduvajte da me pobiete zatoa so toa so go napisav e taka moze imam i zaboraveno nesto.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Тоа го купи со 8-те милиони проневерени од струмичани. Пак да го гласете и дај боже уште 100 мил. да ви украде.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Тоа го купи со 8-те милиони проневерени од струмичани. Пак да го гласете и дај боже уште 100 мил. да ви украде.

Нема грешка, голем дел се уште од чичкото Душко бог да го просте.

А за Санкерам незнам колко ќе им успее да го купат, не е така едноставно...
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Znaci spored nekoi toa so go ima Zaev denes poveketo se sredstva od cicko Dusko a .... KOLKU STE PATETICNI.Ne govorejte gluposti koga pred idna godina kupi

1. parceli od po neznam kolku kvadrati na tranzitniot pat
2.Fabrika TRESKA i ke ja rusi na nejzino mesto ke nikne HOTEL
3.Pamucnata
4.Plan da ja kupuva San Keramika
5.del u idnina zgradata so branko Sopo
6.Kupuva fabrikli vo drugi gradovi kako sto e fabrikata za tuli kiro Kucuk vo Veles
7.do pred 2 godini vozese audi A4 so bugarski tabli a sea ima kolku bea tamu 2 ili 3 mercedesi i eden dzip isto mercedes
8.realno vo strumica nema veke lebari na Zito Strumica...si ja kupija Crvenkovski i zaev
9.Prodazba na termalnite izvori vo BANSKO zaedno so HOTEL CAR SAMOIL za bagatelna cen


ili i tie se pari na Dusko Zaev a ... ili 4 mercedesi so vredat okolu 450 000 Eur i tie li se na cicko dusko pari a znaci cicko dusko.I da e imal 450 000 eur da e imal ke si go pitam malku OK , ne se lazejte i priznajte deka e taka tava e javna tajna so vi e na vas,sakam malku da ste realni.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Сите имат различни гледишта на работите, јас никојпат не сум кажала дека не краде, ама смешно е да се каже дека речиси се е од кога стана Зоки градоначалник. Јасна е работа дека кој и да биде градоначалник ќе краде.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ajde kazi mi zaso Vasil Grcev ne krade tuku coveko pravi a ne krade ajde objasni mi go toa ,ili za vas toa e nevozmozno nesto famozno
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Кога бил Грчев градоначалник јас сум била 12-16 години и сум си играјала мижничка у маалта за разлика од денешните деца :pos: така да не сум запознаена со неговото дело баш, слушајќи од други имам слушано само за парко, а за крадене незнам. А за парко свака му част, убав е.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
U strumica ni fale KULTURA ne divogradbi.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
U strumica ni fale KULTURA ne divogradbi.
Ти шетал баја друже ама ного си го нејкаш градо.Каква култура сакаш да измисламе ли култура???!!!Имаме Цареви Кули ги реконструираат благодарение на Зоран Заев.Глобало е ного арно место од аспект на кафиче и коцкарници :helou:,он има пари од чичко му Душко!Еленица му е приватен бизнис и ти неможаш да судаш дали е крадел или не е крадел оти не си СУД.

А каква култура сакаш ти дај образложи????
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Незнам што сакат овие луѓе повеќе од ова ? Поарно ништо да не направеше за градот отколку нешто ?
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Samo da kazam nekoi detali sto kupi Zoran Zaev so na "dedo mu parite"
1.Ogromen del vo Global
2.Fabrika za tuli Elenica
3.6 parceli od po neznam kolku kvadrati na tranzitniot pat
4.Fabrika TRESKA i ke ja rusi na nejzino mesto ke nikne HOTEL
5.Pamucnata
6.Plan da ja kupuva San Keramika
7.del u idnina zgradata so branko Sopo
8.Kupuva fabrikli vo drugi gradovi kako sto e fabrikata za tuli kiro Kucuk vo Veles
9.do pred 2 godini vozese audi A4 so bugarski tabli a sea ima kolku bea tamu 2 ili 3 mercedesi i eden dzip isto mercedes
10.realno vo strumica nema veke lebari na Zito Strumica...si ja kupija Crvenkovski i zaev
11.Prodazba na termalnite izvori vo BANSKO zaedno so HOTEL CAR SAMOIL za bagatelna cena

TREBA LI POVEKE DA NABROJUVAM.I ve molam u toa ne se obiduvajte da me pobiete zatoa so toa so go napisav e taka moze imam i zaboraveno nesto.
Ако е ова ТОЧНО..тоа само по себе значи дека има и БГ пасапорт..односно е ............
Или ..ова не е вистина???
:pipi:

Ти глуп си или тренираш? Чиј пари се инвестирани во ГЛОБАЛ бе ретардо?
Па немој сега така и веднаш и во лице со вистината..може и да се шлогира де???.

:pipi:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
ТРН ти си за жалење..........излези веке еднаш од газот на премиерот :kesa::tapp:

Не бре какво излегување,не гледаш еден куп протести има,млекарите измолзени,сточарите издриблани и ред други работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom