Европска Струмица - Глобал?

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ама едно е јасно,зад поддршката на Бонева се кријаат пробугарите и Бугарите,па сега види ти колкав националист си или "Македонец" :helou:

Епа добро де таму колку има аздисани 70%? :pos2:
ова оди кај админ тоа што ме нарекуваш пробугар

а инаку нема аздисани кај нас за разлика од тебе

Прочитан си како што рекол Зоран Заев за Груевски како Гебелс.
најде пост?
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Имаш слушнато нешто за јавно-приватно партнерство ?
Доколку немаш, го имаш Google.
Кој е тој г-дин Google мене да ми кажува од кај им се парите на оние што инвестирале во Глобал?
Ти ги знаеш ли инвеститорите пред неколку години и сега?
Заев е друга приказна,неговата фамилија одамна работи и пак за тие години створиле нешто ама другите бе брат,заглавени се со кредити и не знаат на кај да фатат,си прашал ли сега по која цена се продаваат дуќаните во Глобал,стави некоја пара и дојди купи дуќан,сега се ефтини па ќе живееш од киријата...
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
ова оди кај админ тоа што ме нарекуваш пробугар
Па нормално кога поддржуваш кандидатура на Бугарка,како поинаку да те наречам?Ти мене се и сешто ме нарекуваш а јас ќутам а прва контра навреда плачиш!Не сум ти јас крив туку партијата шо ти номинира Бугари наместо Македонци за кандидати.
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Ама едно е јасно,зад поддршката на Бонева се кријаат пробугарите и Бугарите,па сега види ти колкав националист си или "Македонец" :helou:

Нешто не ти одговараат фактите па ја менуваш темата, даваш ниски удари. Епа глупсон сам си го бараш. Да ти спомнам нешто за АБОРТУСОТ што и го плати ЗОРАН ЗАЕВ на една тогашна тинејџерка (пред 3 години) која остана трудна од него. А чисто да спомнеме, одличниот градоначалник има сопруга и 2 малолетни деца.
Ниските удари не се мој стил, ама сами си го барате :helou:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Па нормално кога поддржуваш кандидатура на Бугарка,како поинаку да те наречам?Ти мене се и сешто ме нарекуваш а јас ќутам а прва контра навреда плачиш!Не сум ти јас крив туку партијата шо ти номинира Бугари наместо Македонци за кандидати.
доказ дека ја поддржувам,
јас само Зајко го нападнав
пак незнаш што тропаш
а за тебе сите видовме дека сисе пишал Србин
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Да ти спомнам нешто за АБОРТУСОТ што и го плати ЗОРАН ЗАЕВ на една тогашна тинејџерка (пред 3 години) која остана трудна од него.
Па добро бре дали таму во ДПМНЕ ве присилуваат на вакви шлакнати постови или што?Кутрите не знаете ни што ќе прошлакате него само омраза и плукање по се што не е ДПМНЕ.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Кој е тој г-дин Google мене да ми кажува од кај им се парите на оние што инвестирале во Глобал?
Ти ги знаеш ли инвеститорите пред неколку години и сега?
Заев е друга приказна,неговата фамилија одамна работи и пак за тие години створиле нешто ама другите бе брат,заглавени се со кредити и не знаат на кај да фатат,си прашал ли сега по која цена се продаваат дуќаните во Глобал,стави некоја пара и дојди купи дуќан,сега се ефтини па ќе живееш од киријата...
А зошто тоа би требало да ги засега граѓаните ?



Прашање до tomyy по трет пат:
- Колку општина Струмица потроши за изградбата на Глобал ?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Нешто не ти одговараат фактите па ја менуваш темата, даваш ниски удари. Епа глупсон сам си го бараш. Да ти спомнам нешто за АБОРТУСОТ што и го плати ЗОРАН ЗАЕВ на една тогашна тинејџерка (пред 3 години) која остана трудна од него. А чисто да спомнеме, одличниот градоначалник има сопруга и 2 малолетни деца.
Ниските удари не се мој стил, ама сами си го барате :helou:
Ах,ах...Колку само ниско паѓате...Тоа е во немоќ се прави се и сешто.
Што и да правите тоа е,буграката ќе си го добие своето на 22ри.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
јас само Зајко го нападнав
Еве јас Бонева и гласачите ги напаѓам од чиста логика,според мене секој што се чука по гради и се нарекува Македонец и националист а гласа за Бугарка не е Македонец,и сега како ќе ме демантираш за Бонева?Како тоа Бонева е поголема Македонка од Зоран Заев?Врз основа на што?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Еве јас Бонева и гласачите ги напаѓам од чиста логика,според мене секој што се чука по гради и се нарекува Македонец и националист а гласа за Бугарка не е Македонец,и сега како ќе ме демантираш за Бонева?Како тоа Бонева е поголема Македонка од Зоран Заев?Врз основа на што?
реков дека е?
реков дека би гласал за неа?
по незнам кој пат пак напразно тропаш зелени
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Не знам колку пари има инвестирано општината, ни пак ме интересира. А и никаде погоре не спомнав дека знам колко пари вреди објектот. Цело време зборот ми беше дека, парите на локалната самоуправа и се од НАРОДОТ.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Не знам колку пари има инвестирано општината, ни пак ме интересира. А и никаде погоре не спомнав дека знам колко пари вреди објектот.
Па ти незнаеш ништо,а само збориш.Сите во Струмица што ќе гласаат за бугарката еве исти се како тебе...:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom