Европска Струмица - Глобал?

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
не ми давај клип во кој се прижани само работите кои и одговараат само на едната страна
согледај ја реалноста
а таму кајшто живеам градоначалникот катастрофа е брука невидена затоа и не го фалам
Во кој град живееш другар,ќе ми одговориш?
п.с Или срам ти е?:pos2::pos2::pos2:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
ЛОКАЛНАТА САМОУПРАВА И ПРИВАТЕН ИНВЕСТИТОР.
Ако е тоа така тогаш како може Зоран Заев да украл државни пари ако парите се финансирани од приватен инвеститор?Ај пробај објасни го ова и види колку си напреден.

Во кој град живееш другар,ќе ми одговориш?
По се изгледа од Битуше е
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Во кој град живееш другар,ќе ми одговориш?
п.с Или срам ти е?:pos2::pos2::pos2:
мене не ми е срам да кажам од кај сум
живеам во Другово
имаме градоначалник од сдс али сега го мењаме
друго нешто?

По се изгледа од Битуше е
најпатриотското место во државава ко за тебе
не ко тебе из Србије
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
најпатриотското место во државава ко за тебе

Сигурно,80% од Битушевци патриоти со бугарски пасоши ко овај другар ти битушанец дури и бетер.Сигурен сум дека си и ти од тие патриотите Битушевски.

не ко тебе из Србије
Пишување како Србин на српски сајт или Бугар на бугарски сајт никој не прави просрбин или пробугар него тезите кои што мнозинството во ДПМНЕ ги имаат го прават некој просрбин или пробугар и слично.Плус само Бугар лечи комплекси со бивша југославија па и со Србија и Србите.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
мене не ми е срам да кажам од кај сум
живеам во Другово
имаме градоначалник од сдс али сега го мењаме
друго нешто?
И ми правиш споредби со Струмица?Добро е тука некаде сте.
Еве јас ќе ти дадам пример,зошто ние Струмичани например не се замараме со градоначалници на други општини.А вие од сите други градови,секако искомплексирани вмрОВЧИња се замарате со Зоки,зошто?:pipi:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
А ако Прилеп го сместиш во Србија, не ја менува ли тоа малце ситуацијата?
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
И ми правиш споредби со Струмица?Добро е тука некаде сте.
Еве јас ќе ти дадам пример,зошто ние Струмичани например не се замараме со градоначалници на други општини.А вие од сите други градови,секако искомплексирани вмрОВЧИња се замарате со Зоки,зошто?:pipi:
Само Бугар или Пробугар ќе застани зад кандидатурата на Бонева.ДПМНЕ години уназад бараше начин како да ги разобличи Македонците од Бугарите и пробугарите,епа еве ви шанса видете кој се потпишал за Бонева и удрете ако имате грам патриотизам!
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Ако е тоа така тогаш како може Зоран Заев да украл државни пари ако парите се финансирани од приватен инвеститор?Ај пробај објасни го ова и види колку си напреден.
Не е само во седењето пред компјутер и пишување коментари на форум, треба да се има и малку мозок во глава, ама по се изгледа кај тебе тоа е голем недостаток. Ако се гради објект по принцио на ЈАВНО И ПРИВАТНО ПАРТНЕРСТВО логично би било приватниот инвеститор да вложи одреден процент во таа инвестиција, а исто така И ЛОКАЛНАТА САМОУПРАВА (градоначалник и совет на општина) да вложи одреден процент во самата инвестиција. Мене кур ме боли од кај му се парите на приватниот инвеститор, ама знам од каде и се парите на ЛОКАЛНАТА САМОУПРАВА (градоначалник и совет на општина). Парите се од народот на самата општина,во случајот Струмица.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Сигурно,80% од Битушевци патриоти со бугарски пасоши ко овај другар ти битушанец дури и бетер.Сигурен сум дека си и ти од тие патриотите Битушевски.
Другово не е Битуше ти тренираш или сосила?
Бугарски пасош немам а и ретко да има некој ваму
btw знаеш ли дека ваму сдс нема младина ихихи


Пишување како Србин на српски сајт или Бугар на бугарски сајт никој не прави просрбин или пробугар него тезите кои што мнозинството во ДПМНЕ ги имаат го прават некој просрбин или пробугар и слично.Плус само Бугар лечи комплекси со бивша југославија па и со Србија и Србите.
на Српски сајт, на бугарски сајт, во Србија, во Бугарија јас секаде се претставувам како Македонец
а секое пишување дека си србин кај било те прави просрбин
а ти што правиш се просветлуваш ако се пишиш како Србин?
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Парите се од народот на самата општина,во случајот Струмица.
Како тоа ниту еден Струмичанец не се пожалил на Глобал туку само оние 2-3ца од ДПМНЕ за земјиштето кои што беа 2 пати обесштетени?

јас секаде се претставувам како Македонец
Ама едно е јасно,зад поддршката на Бонева се кријаат пробугарите и Бугарите,па сега види ти колкав националист си или "Македонец" :helou:

Другово не е Битуше ти тренираш или сосила?
Епа добро де таму колку има аздисани 70%? :pos2:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
И ми правиш споредби со Струмица?Добро е тука некаде сте.
Еве јас ќе ти дадам пример,зошто ние Струмичани например не се замараме со градоначалници на други општини.А вие од сите други градови,секако искомплексирани вмрОВЧИња се замарате со Зоки,зошто?:pipi:
кај реков дека сум од ДПМНЕ
вие комуњарите 100 пати сум ви рекол ако не е некој од сдс незначи дека е од ВМРО
ти си тој што ги правеше споредбите јас само те демантирав
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Не е само во седењето пред компјутер и пишување коментари на форум, треба да се има и малку мозок во глава, ама по се изгледа кај тебе тоа е голем недостаток. Ако се гради објект по принцио на ЈАВНО И ПРИВАТНО ПАРТНЕРСТВО логично би било приватниот инвеститор да вложи одреден процент во таа инвестиција, а исто така И ЛОКАЛНАТА САМОУПРАВА (градоначалник и совет на општина) да вложи одреден процент во самата инвестиција. Мене кур ме боли од кај му се парите на приватниот инвеститор, ама знам од каде и се парите на ЛОКАЛНАТА САМОУПРАВА (градоначалник и совет на општина). Парите се од народот на самата општина,во случајот Струмица.
Абе фраер, одговори ми на прашањето кое ти го поставив пред некој пост:

- Колку општина Струмица потроши за изградбата на Глобал ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom