Европска Струмица - Глобал?

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
На влезот на ГЛОБАЛ, лицемерно ќе ве пречека натписот ГРАДСКИ ПАЗАР. А кога ќе влезете внатре, ќе видете еден модерен објект, кој слободно може да се нарече ТРГОВСКИ ЦЕНТАР, но не и пазар. Дали Глобал ги задоволува потребите? Дали на Струмица и треба вистински пазар или не – заклучете сами. Обрнете внимание на жените што продаваат сирење...дали во еден европски пазар така се продава сирењето? Зашто луѓето своите земјоделски производи ги продаваат по тротоарите? Дали во ЕВРОПСКА СТРУМИЦА треба да се нуди секаква стока по тротоарите?











Зарем оваа е сликата на „ЕВРОПСКАТА“ СТРУМИЦА НА ЗАЕВ?!
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
И затоа гласајте за Бонева...:vozbud:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
На влезот на ГЛОБАЛ....
Оти треба да платат за тезгите..ама не им се дават пари...Инаку пазарот кој си го ставил а се однесува на сликите со земјоделски производи се вика "Чешел" и е полупразаен..а надвор врие...до луѓето е...инаку цената за тезгата не воопшто вискоа..
Сликита со текстилците е непријатна и секојдневно ја гледам ..живеам во близина..и сум сведок како во повеќе наврати инспеторите се обидувале(во пакување) да ги уловат..но Ромите се имаат испраксано..штом овие ќе си заминат ..продавачите пак се распостелуват на тротоарите...
За сирењето си во право..
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
А инаку Трн, во чива надлежност е пазарната инспекција ?

Општинска или државна ?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Оти треба да платат за тезгите..ама не им се дават пари...
Изворот на сликите вели:
јас сум бил сведок како им наплаќаат на тротоарите... живеам во близина на пазарот ЧЕШЕЛ.
Ако е така навистина, тогаш дефинитивно имате опасен проблем...Ова воопшто не личи на „Европската“ Струмица за која Заев толку е гласен...

А инаку Трн, во чива надлежност е пазарната инспекција ?
На владата. Затоа и го тужеа Зоран Заев, ама Бранко реши да го аболицира.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Изворот на сликите вели:

Ако е така навистина, тогаш дефинитивно имате опасен проблем...Ова воопшто не личи на „Европската“ Струмица за која Заев толку е гласен...
Местото за кое им напаќаат е паркинг и се користи само кога има премногу продавачи..Ако не веруваш дојди една Сабота во Струмица и увери се..пазарот е празен а тие се надвор..

Илузорно е да збориме и да се мериме со Европа..сепак дека работите се движат во тој правец може да го потврди секој објективен граѓанин на Струмица..треба асмо да се спореди минатото и сегашноста..
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Местото за кое им напаќаат е паркинг и се користи само кога има премногу продавачи..Ако не веруваш дојди една Сабота во Струмица и увери се..пазарот е празен а тие се надвор..
Бев пред некое време...се што видов во Глобал се празни дуќани на чии прозори се залепени листови на кои пишува „Се продава“ и „Се издава“...

Колку е инаку кирија за дуќан во Глобал? Колку пари оди квадратура?
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Бев пред некое време...се што видов во Глобал се празни дуќани на чии прозори се залепени листови на кои пишува „Се продава“ и „Се издава“...

Колку е инаку кирија за дуќан во Глобал? Колку пари оди квадратура?
Зависи..во почетокот беше доста висока..за разлика од сега..сепак мислам дека и овие цени не се реални за Струмица..но пред се цената зависи од локацијата...нормално
Инаку третиот спрат е скоро полн..така да останаа само дуќаните со високи цени
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Sitno broi zajakot, uste dve nedeli, po posle ke nema koj da go pomiluva.
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
Бев пред некое време...се што видов во Глобал се празни дуќани на чии прозори се залепени листови на кои пишува „Се продава“ и „Се издава“...
Дефинирај го болдираното.

Јас бев пред три-четири дена, па освен вториот кат кој е непополнет друго се беше фул. И работно ептен.

А за уличниве продавачи и за незаконието кое го има на тезгите стварно треба да се превземе нешто. Грди слика ептен. Дали е лабава инспекцијата, дали има некоја друга работа во позадина појма немам. Ова HACCP нели требаше од почетокот на април да почне да се применува и да се казнува? Ваљда треба да ги реши овие глупости.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Гарантирам дека сликите се токму од ДЕНЕС!
Инспекциите не замараат луѓе на 15 дена пред избори :)...тоа да го знаете.
Глобал е...предимензиониран по мое мислење...а пазар воопшто на тоа место и не требаше да постои. Ама...не е до мене, нели?
Гледав од оние „се издава“ кои се залепени по дуќаните, некој бара 10,5 еур/метар квадратен. А и за купопродажба цените се пренапумпани.

Дефинирај го болдираното.

Јас бев пред три-четири дена, па освен вториот кат кој е непополнет друго се беше фул. И работно ептен.

А за уличниве продавачи и за незаконието кое го има на тезгите стварно треба да се превземе нешто. Грди слика ептен. Дали е лабава инспекцијата, дали има некоја друга работа во позадина појма немам. Ова HACCP нели требаше од почетокот на април да почне да се применува и да се казнува? Ваљда треба да ги реши овие глупости.
Има и доле слободни...и на првиот кат исто...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
мене па не ми е јасно што толку се горедат со Глобал комуњариве кога сеуште се води како дивоградба
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Глобал е нашата гордост без разлика каков е внатре го направија земјоделски а не како рамстор така да нема тука што да се говори го украси градот бар ако не друго.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Дали во ЕВРОПСКА СТРУМИЦА треба да се нуди секаква стока по тротоарите?

Веројатно внатре Заев им бара шенген визи!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom