Грчки туристички автобуси нагрдени во Охрид!

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Бесплатна подвижна реклама!
Ово нема ни у Швицарску:)

Ајт, сега со натписите така убај правец дома.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Малце камиони нас ни шараа.Ова не е ништо во споредба они нас што ни направиа ѓубриња.Убаво го нашминкале автобусот.
 

xochipilli

Војвода
Член од
29 јули 2006
Мислења
426
Поени од реакции
116
Убаво убаво, само Охрид го има најлупиот градоначалник кој испратил писмо со извинување до грчката амбасада.

„Сметам дека инцидентот не е случаен, дека зад него не стојат охриѓани и очекувам од надлежните органи во најкус можен рок да ги пронајдат сторителите“, изјави градоначалникот Александар Петрески ,кој во името на своите сограѓани испратил писмо со извинување, до канцеларијата за врски на Република Македонија и до грчкиот конзулат во Битола.

http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=105140
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Браво за храбрите и вистински Македонци !!!
Така треба, море и прозорците требало целите да ги офарбат. Мислам дека почнува да им се враќаат работите што тие нас ни ги правеа. Само напред, така се брани нацијата и територијата, па нека му текне нека се вратат овде. Браво за охриѓани, покажаа дека се големи патриоти.
Но, ова не треба да им се случува само на Гејците, туку и на Татарите кои ги има во поголем број во Охрид за екскурзии.
Само така, дупло да им се врати.

А на тебе кој те правел некој ненадерталец?

Еве што пренесува макфакс.

Според локалните власти, ваквите испади претставуваат отворена анти пропаганда и за Охрид, и за Македонија, јави дописникот на Макфакс
Абе ти си болен бе ејјјјјјј !!!
Не е можно секогаш кога ги читам твоите постови да се контриш со сите и да докажуваш дека црното е бело:tapp::tapp::tapp:. Свести се еднаш аман, психо еден ! Имаш некои врски во главата измешано ти.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
И после сакате во охрид туристи да дојдат и да заживее градот кога не цените луѓето што дошле некоја пара да ви остават.


охриѓани најчурук наорд во македонија.
не е до тоа, не е до охриѓани(не сум од ох од битола сум), проблемот е во некои идиоти од по 14-15-16 години(и јас сум во тие години знам што се прави) зеле и ги подсредиле автобузиве а медиумиве рикнаа како муфте злато да нашле на тие автобуси.

ке си ги среди чоекот автобусите не е проблем тоа но проблем е што со ова покажуваме што луѓе сме. ВАКА ЛИ ВО ЕВРОПА?
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
не е до тоа, не е до охриѓани(не сум од ох од битола сум), проблемот е во некои идиоти од по 14-15-16 години(и јас сум во тие години знам што се прави) зеле и ги подсредиле автобузиве а медиумиве рикнаа како муфте злато да нашле на тие автобуси.

ке си ги среди чоекот автобусите не е проблем тоа но проблем е што со ова покажуваме што луѓе сме. ВАКА ЛИ ВО ЕВРОПА?
Veke sme vo makedonija, od ovie prostori dojde vilushkata pred toa vo zapadna evropa jadea ko zivotni i se cukaa po glava.
Nacionalno dostojanstvo nema vrednost.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Да им се позлати рака зографска.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Убаво убаво, само Охрид го има најлупиот градоначалник кој испратил писмо со извинување до грчката амбасада.

„Сметам дека инцидентот не е случаен, дека зад него не стојат охриѓани и очекувам од надлежните органи во најкус можен рок да ги пронајдат сторителите“, изјави градоначалникот Александар Петрески ,кој во името на своите сограѓани испратил писмо со извинување, до канцеларијата за врски на Република Македонија и до грчкиот конзулат во Битола.

http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=105140
епа арно сторил чоекот. да не требаше писмо со fuck greece да испрати?, тој тоа што некој го засрал пробал да го очисти
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Малку направиле, требало и гумите да им ги издупат а на граница да ги тераат да метат малку преминот а згора на се да платат казни за невржан појас.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Убаво убаво, само Охрид го има најлупиот градоначалник кој испратил писмо со извинување до грчката амбасада.

„Сметам дека инцидентот не е случаен, дека зад него не стојат охриѓани и очекувам од надлежните органи во најкус можен рок да ги пронајдат сторителите“, изјави градоначалникот Александар Петрески ,кој во името на своите сограѓани испратил писмо со извинување, до канцеларијата за врски на Република Македонија и до грчкиот конзулат во Битола.

http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=105140
Каков лингур човече...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom