Шокантно - анексите на сдс и грција

L

lubenakov

Гостин
штом го величаш БЦ како е можно да не правиш муабет за политика?
Абе правам мубает дека стварно е школкуван човек, а ако тоа е за тебе величење за мене не е. И ајде доста забегавме од оф топик. Јас брат ми не го величам што е магистер не го величам па некој си друг.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Значи Мирка и Миленко испаднаа поинформирани од еден Гвујо или братучед му Мијалков.Јас сум да ги клајме Мирка за Министерка а Миленко за премиер па да ги средат работиве,да ги обзнанат пред јавноста за да се дочека јавно да ги осудиме и да им пресудиме на потписниците на ваквите тајни анекси.
-Миленко за премиер,оставка на Гвујо!
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Точно..камо среќа да останеше таков...вака станува лигав комедијант:)
Како што гледаш, има и такви кои што многу се возбудија на глупостите од лигавиот (и неговата колешка)... Дури и со денови најавуваа што ќе се случи во петок навечер, за овде денес да пробаат да протурат нешто што демек треба да биде доказ... А кога им се постави прашање 'каде е доказот', следуваа одговори дека 'докази не мора да има, бидејќи ионака одамна е сето тоа општо познато'!;) Па ако е општо познато, тогаш која беше улогата на емисијата кај Миленко? Ама ако, нека се порадуваат малку!;)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
па и никој не би ги изнесол тие факти ако не се со нешто друго поддржани
ако се само празни зборувања кај се овие од сдс да демантираат
ги нема
ако се клевета кај се тужба да поднесат
а за тоа како ги нарекувате другите се познава културата ваша, туку заборајф вие од сдс немате култура по лидерите ви се гледа само глупо ги имитирате оти тие пред овие немаат лице да се појават немаат контра аргументи, а ни вие
едноставно ви останува да си плукате по форуми оти ни за в штаб не сте
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Како што гледаш, има и такви кои што многу се возбудија на глупостите од лигавиот (и неговата колешка)... Дури и со денови најавуваа што ќе се случи во петок навечер, за овде денес да пробаат да протурат нешто што демек треба да биде доказ... А кога им се постави прашање 'каде е доказот', следуваа одговори дека 'докази не мора да има, бидејќи ионака одамна е сето тоа општо познато'!;) Па ако е општо познато, тогаш која беше улогата на емисијата кај Миленко? Ама ако, нека се порадуваат малку!;)
и да игнорираме нели ... значи и вие како грчките педери ... кога ќе има кажеш нешто шо држи вода на игнор те маваат ... амеби сте еј жими се ...

и прееска пишав и пак ќе се повторам ... никој не натера никого здраво за готово да ја прифати анализата на Мирка ... ајде еве ја пред нас да ја дискутираме настан по настан ... а не оффтопик и бошмуабети ...

да ја дискутираме па да видиме шо ќе заклучиме ...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
и да игнорираме нели ... значи и вие како грчките педери ... кога ќе има кажеш нешто шо држи вода на игнор те маваат ... амеби сте еј жими се ...

и прееска пишав и пак ќе се повторам ... никој не натера никого здраво за готово да ја прифати анализата на Мирка ... ајде еве ја пред нас да ја дискутираме настан по настан ... а не оффтопик и бошмуабети ...

да ја дискутираме па да видиме шо ќе заклучиме ...
неможат да дискутираат во крвта им е да бегаат од кривицата и да ја префрлаат топката со навреди и бошмуабети
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
За што да се дискутира овде??? Мирка кажала нешто што е општо познато и што одамна се знае... И сега?;)
Бог да чува!?;)
И сега шуш ... ако е тоа општо познато и ако ти го знаеш а сеуште го подржуваш БЦ тогаш ШУШ!!! збор да не чујам амебо ..:)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
За што да се дискутира овде??? Мирка кажала нешто што е општо познато и што одамна се знае... И сега?;)
Бог да чува!?;)
Општо познато и одамна се знае
и тоа што го кажа Мирка за тебе е сосема нормално?
упропастувањето на Македонија е сосема нормално за тебе?
и вие по се викате дека ја сакате Македонија или?
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Штета што тоа општопознатото за кое народот го казнува сдсбц на три избори последни не допира до обичниот член на сдсбц и наместо да се бори за реформа во својата партија да издејствува вистинска лева идеологија и да расчисти со фаците кои го носат во порази тој и понатака аплаудира на Бранкојадис.Тоа особено ме загрижува што подржувачите на таа опција не ја сфакаат штетноста на Б.Ц небаре Бранко го измисли СДСМ И левицата и ако замине тој ке пропадне партијата.Чиста индокринација
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Општо познато и одамна се знае
и тоа што го кажа Мирка за тебе е сосема нормално?
упропастувањето на Македонија е сосема нормално за тебе?
и вие по се викате дека ја сакате Македонија или?
Тоа дека е 'општо познато' се ваши муабети, а не мои... Ги трубите 15 години... Според мене тоа се глупи конструкции креирани со политички мотиви... Како и да е, тие 'општо познати работи' Мирка вчера ги повторила на ТВ... Не ми е јасно за што сега треба да дискутираме овде!? Некој можеби многу преамбициозно ја отворил темава и му се сонило дека ќе предизвика не знам каков бум со неа...
Јас прочитав на темава неколку барања за да се видат тие наводни анекси и неколку одговори дека писмен анекс всушност и не постои... Се' друго е гола вода...
Најдобро ќе ви биде да непишувате ништо повеќе на оваа тема и, кај да е, до утре ќе отиде на друга страница и ќе се заборави... Вака се брукате само!;)
 
M

MKEUpatriot

Гостин
По таа логика и антиквизацијата и изолацијата се муабети кои се трубат 3 години
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Тоа дека е 'општо познато' се ваши муабети, а не мои... Ги трубите 15 години... Според мене тоа се глупи конструкции креирани со политички мотиви... Како и да е, тие 'општо познати работи' Мирка вчера ги повторила на ТВ... Не ми е јасно за што сега треба да дискутираме овде!? Некој можеби многу преамбициозно ја отворил темава и му се сонило дека ќе предизвика не знам каков бум со неа...
Јас прочитав на темава неколку барања за да се видат тие наводни анекси и неколку одговори дека писмен анекс всушност и не постои... Се' друго е гола вода...
Најдобро ќе ви биде да непишувате ништо повеќе на оваа тема и, кај да е, до утре ќе отиде на друга страница и ќе се заборави... Вака се брукате само!;)

кои сме тоа ние стрелчо? народот?
а кои сте вие?
кој тоа се брука јасно ли ти е тебе или со твои 40 години зборовите и делата со кои ја упропастува државава на БЦ за тебе се светост
до толку ли немаш свој став
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Општо познато и одамна се знае
и тоа што го кажа Мирка за тебе е сосема нормално?
упропастувањето на Македонија е сосема нормално за тебе?
и вие по се викате дека ја сакате Македонија или?

Za niv nema vrska kakvae Makedonija, za niv e bitno samo DSD da e na vlast.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom