Шокантно - анексите на сдс и грција

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
абц, југославија на салфета ја поделија...:helou:
точно е и тоа
Знам,случајно чував “мртва стража“ кога ја делеа во просториите на “скупштина“ како што ја викаа тогаш,јебига Гардијската полиција мораше да работи и такви работи,понекогаш и со “оружје на готовс“.:toe:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
знам дека ви сметаат сега и тебе и на АБЦ што ви ја реметат партијата ама шо да прајме вистината ја кажуваат ништо не измисли Мирка вчера
A be ne mi smeta ama ka bidam off topic toj drugar ti Milenko Karika Koja Nedostaje Nedelkovski ako ne bese partiski povrzan dosega ke bese osuden na 25 godini robija,mislis samo ti go poznavas Milenko,prasaj nekoj vo vremeto koga go vodese FK Skopje pa ke ti objasni.
 
S

smart ass

Гостин
vivdi vidi odednas eksplozija na forumov a bas sinoka ja gledav emisijata i si rekov aaa ke se skrsi muabet za ova
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
A be ne mi smeta ama ka bidam off topic toj drugar ti Milenko Karika Koja Nedostaje Nedelkovski ako ne bese partiski povrzan dosega ke bese osuden na 25 godini robija,mislis samo ti go poznavas Milenko,prasaj nekoj vo vremeto koga go vodese FK Skopje pa ke ti objasni.
не се секирај ти за се го прашав,
туку шо прајме во врска со темава кој заслужува не 25 туку доживотен затвор за сите оние глупости?
ја би ги пратил на бесилка
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
знам дека ви сметаат сега и тебе и на АБЦ што ви ја реметат партијата ама шо да прајме вистината ја кажуваат ништо не измисли Мирка вчера
Мене лично не ми сметаат,туку му сметаат на Македонскиот граѓанин што треба да даде глас за одредена политичка опција,без да погреши во проценките.Со своите емисии овие двајца само го замајуваат прилично големиот процент неопределени граѓани,кој благодарение на нивните квази-предпоставки без валидни документи и аргументи,само му помагаат на гласачот да погреши во проценките кому да го даде својот глас,како и многупати досега.:toe:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Мене лично не ми сметаат,туку му сметаат на Македонскиот граѓанин што треба да даде глас за одредена политичка опција,без да погреши во проценките.Со своите емисии овие двајца само го замајуваат прилично големиот процент неопределени граѓани,кој благодарение на нивните квази-предпоставки без валидни документи и аргументи,само му помагаат на гласачот да погреши во проценките кому да го даде својот глас,како и многупати досега.:toe:

валидни се абц валидни
не се предпоставки
ова се вистини, глупости кои ги правеле твоте од сдс сиве години наназад
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Koj se sekava na non-paper Kerim?
 
J

Johnny Stulic

Гостин
не се секирај ти за се го прашав,
туку шо прајме во врска со темава кој заслужува не 25 туку доживотен затвор за сите оние глупости?
ја би ги пратил на бесилка
Tuka se soglasuvame i jas bi gi pratil ako nekoj izvrsil velepredavstvo nema sto da se diskutira smrt so strelanje bi bilo pregolema cest.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
валидни се абц валидни
не се предпоставки
ова се вистини, глупости кои ги правеле твоте од сдс сиве години наназад
Повеќето мои се неопределени,ама имам и прилично голем број во ДПМНЕ,овие од СДС никако не можат да ми ги простат критиките што им ги упатувам изминативе години и кој се секогаш аргументирани во вистинско време и на вистинско место.Доколку предпоставките на Мирка и Миленко беа навистина валидни,мислиш ли дека АВС немаше да ги знае и да ги изнесе во јавност?Си се заебал брат,јебига погрешно си проценил.:helou:

Koj se sekava na non-paper Kerim?
Да бе,го бранеа како да им е прв братучед одредени членови и на овој форум.:smir:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Повеќето мои се неопределени,ама имам и прилично голем број во ДПМНЕ,овие од СДС никако не можат да ми ги простат критиките што им ги упатувам изминативе години и кој се секогаш аргументирани во вистинско време и на вистинско место.Доколку предпоставките на Мирка и Миленко беа навистина валидни,мислиш ли дека АВС немаше да ги знае и да ги изнесе во јавност?Си се заебал брат,јебига погрешно си проценил.:helou:

очигледно или не си ги знаел или не си сакал да ги изнесиш
 
G

grande-juve

Гостин
Мене лично не ми сметаат,туку му сметаат на Македонскиот граѓанин што треба да даде глас за одредена политичка опција,без да погреши во проценките.Со своите емисии овие двајца само го замајуваат прилично големиот процент неопределени граѓани,кој благодарение на нивните квази-предпоставки без валидни документи и аргументи,само му помагаат на гласачот да погреши во проценките кому да го даде својот глас,како и многупати досега.:toe:
- се што прочита мирка беа извадоци од интервјуа(на фрчко, нимиц, андов . . .)
- а што е со аргументот дека атентатот на киро се случи една недела пред ратификацијата на фиром за тоа да помине мирно и глатко
- агументот дека во 2001 бевме нападнати од територија(косово) која беше контролирана од нато и еу
- аргументот дека луѓето блиски на бране не отишле заедно со авионот на борис трајковски . . . . . . .
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
очигледно или не си ги знаел или не си сакал да ги изнесиш
А фактот оти никогаш не изнесувам во јавност предпоставки без валидни аргументи и факти,не ти дојде на ум?Па не сум Горде да ја испозатворам пола Македонија без никакви докази ебаго,па после да ги пуштам.Или не си чул досега за “презумција на невиност“,па веруваш во се што ќе каже некоја Мирка или Славка таму,во некое емисивче што не се препорачува за лица кој размислуваат со своја глава?:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom