Шокантно - анексите на сдс и грција

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ДАЛИ НЕКОЈ ја ЧИТА првата страна ???



а.ИЗВОРОТ е новинарка која присуствивала на потпишувањето на спогодбата
б.анализа - собирање и анализирање на факти
в.гледај го клипот
г.прати го пресот на емилијан манекенот




па партиската реакција ти е одговор на дилот на истата таа тогаш владејачка партија, како може да не те интересира?



дииии енд
А.Изворот наместо свежа дава бајата “барска“ вода,која сега не е за употреба.
Б.Собирање и анализа на факти кој одат само во прилог на лесноверни и заслепени гледачи и партијски лижачи.
В.Клип ко клип,ги има многу но зависи со какви очи ќе го гледаш.
Г.Ќе биде интересно од Србинот да чекаме образложение на прес,за нешта кој ги тангираат Македонците.

емисијата беше следена од повеќето амбасадори во државава
а и сигурно комуњариве ја гледале сепак за нив беше наменета :wink:
Се разбира дека емисија организирана од комуњари ќе побуди голем интерес кај нивните колеги.:toe:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Се разбира дека емисија организирана од комуњари ќе побуди голем интерес кај нивните колеги.:toe:
да ти појаснев Миленко не е комуњар, а Мирка ги толчи нејзините лом ги напраи
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
А.Изворот наместо свежа дава бајата “барска“ вода,која сега не е за употреба.
Б.Собирање и анализа на факти кој одат само во прилог на лесноверни и заслепени гледачи и партијски лижачи.
В.Клип ко клип,ги има многу но зависи со какви очи ќе го гледаш.
Г.Ќе биде интересно од Србинот да чекаме образложение на прес,за нешта кој ги тангираат Македонците.



Се разбира дека емисија организирана од комуњари ќе побуди голем интерес кај нивните колеги.:toe:
тебе треба да ти е мило, хазарите ги спомнаа баш во таа конотација
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
а.ИЗВОРОТ е новинарка која присуствивала на потпишувањето на спогодбата
Присуствувала на потпишување на спогодбата или на потпишувањето на анексите?

Е ако е тоа второто..нешто многу смрди, труе, корне.....долго време била нема!
Само не ми се верува дека некој на таква пијандура би и спомнал некакви тајни анекси а не камоли да и дозволи присуство на потпишување.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
да ти појаснев Миленко не е комуњар, а Мирка ги толчи нејзините лом ги напраи
Миленко е СКОЈевац,или и тебе те лаже неговиот изглед?

тебе треба да ти е мило, хазарите ги спомнаа баш во таа конотација
Па се гледа дека прилично многу читаат Кајгана форуми.:toe:
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
А кај е тој таен анекс?
Каде може да се види што пишува таму?
Ако може секој да го види..не би бил повеќе ТАЕН..
До такви сознанија се доаѓа со дедукција..следејќи го сплетот на настани..и порано и сега..а кои водат (само) кон таков „резултат„.
И сега престојните Изборите се „начин„ како Народот (се мисли на македонскиот) за да им ја расипеме „договорената„ работа..во нивното предпоставено (за сега) замешателство..на црвените кмери фиромски..

:pipi:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Присуствувала на потпишување на спогодбата или на потпишувањето на анексите?

Е ако е тоа второто..нешто многу смрди, труе, корне.....долго време била нема!
Само не ми се верува дека некој на таква пијандура би и спомнал некакви тајни анекси а не камоли да и дозволи присуство на потпишување.
јас не објаснив добро затоа гледајте го клипот, сите 5 дела

значи на денот на потпишувањето на ВРЕМЕНАТА СПОГОДБА, еден час пред самиот чин на потпишување, грците ставаат на маса три нови точки, анекси не е битно.

официјално на хартија не се ставени, зошто не ни можат, затоа се договорни, тајни мегусебни...чијас имплементација и одбрана ја гледаме ден денес.

Мирка НЕ ЈА ОТКРИ АМЕРИКА, само ги поврза точките
 
J

Johnny Stulic

Гостин
да ти појаснев Миленко не е комуњар, а Мирка ги толчи нејзините лом ги напраи
Sto si mislis Alex za da bides sportski novinar i da te prakaat na Olimpijadi,na trki vo Formula 1 ili sta ti ja znam vo togasnoto RTS mislis deka ne treba da imas crveno knizule i odvreme navreme da recitiras za Tito i Otadzbina vo temni kancelarii.

Daj ne mi pravi od toj cabal covek pogolem oportunist od nego nema isto i Mirka.

Ako pak Frle i Branko napravile takvo nesto ajde neka se potegne obvinitelna presuda i neka odat vo zatvor.
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
да ја Верувам велинова па ти се молам прво ги величеше сдсм
па сега дпмне... ???????? малце тоа главата размрдај .... го гледав и јас муабетот малски муабети , документиТЕ СЕ БЕА ИЗВАДОЦИ О Д ВЕСНИЦИ,,,, а кажи и дека рече дека Гвујо немал АБЕР ОД НАДВОРЕШАН ПОЛИТИКА,,,,
Особено на неа јас и верувам..оти била во сите центри на посочената-ни премудра „братија„..

И дека нема зашто да измислува..кога и самата била дел од персонаљитетите (тогаш) фиромски...ама ете..се покајала...
Што не ја прави нималку сомнителна..дури и за најдобро известена јас ја сметам..разбира се..
:pipi:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Sto si mislis Alex za da bides sportski novinar i da te prakaat na Olimpijadi,na trki vo Formula 1 ili sta ti ja znam vo togasnoto RTS mislis deka ne treba da imas crveno knizule i odvreme navreme da recitiras za Tito i Otadzbina vo temni kancelarii.

Daj ne mi pravi od toj cabal covek pogolem oportunist od nego nema isto i Mirka.

Ako pak Frle i Branko napravile takvo nesto ajde neka se potegne obvinitelna presuda i neka odat vo zatvor.
читни два три поста погоре
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
јас не објаснив добро затоа гледајте го клипот, сите 5 дела

значи на денот на потпишувањето на ВРЕМЕНАТА СПОГОДБА, еден час пред самиот чин на потпишување, грците ставаат на маса три нови точки, анекси не е битно.

официјално на хартија не се ставени, зошто не ни можат, затоа се договорни, тајни мегусебни...чијас имплементација и одбрана ја гледаме ден денес.

Мирка НЕ ЈА ОТКРИ АМЕРИКА, само ги поврза точките
Значи јас се договорив со Буш да не пикне во НАТО ама усно и тајно,а сега пред некој месец се договорив и со Ангела Меркел да не прибере во ЕУ под уставно име,онака усно како што знам да си се договарам и никогаш јавно.Што мислиш зошто овие не си ги исполнија обврските што си ги договоривме меѓусебе?Сигурно се уплашија од Мирка и Миленко да не им направат емисија.:toe:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Мирка НЕ ЈА ОТКРИ АМЕРИКА, само ги поврза точките
Нешто многу време (години) и требаа за поврзување?
Или додека заедно си потпивнуваа со БЦ немаше време за размислување?
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
абц, југославија на салфета ја поделија...:helou:

Нешто многу време (години) и требаа за поврзување?
Или додека заедно си потпивнуваа со БЦ немаше време за размислување?
точно е и тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom