СДСМ очекува минимум 20 градоначалнички места

Дали мислите дека е реално СДСМ да очекува од 20 до 30 градоначалнички места?

  • Да

    Гласови: 50 24,0%
  • Не

    Гласови: 158 76,0%

  • Вкупно гласачи
    208
Статус
Затворена за нови мислења.
Г

Грејвдигер

Гостин
како ближат избориве се потешко дека седесето ќе освои и 10 градови мене така ми личи работава,секој ден се повеќе и повеќе се летаргични се помалку имаат аргументи за напаѓање дури им се потрошија и погрдните зборови а бидејќи програма немаат им останува да го чекаат дебаклот или едноставно да се откажат од изборите па потоа да трубат по светов како државата не е способна да спроведе фер и демократски избори се со цел да си го покријат задникот
кој нема програма бе? Оди во кој штаб сакаш на СДСМ и ќе ти ја дадат и3борната програма.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Г

Грејвдигер

Гостин
Програма??
која програма ?
ај оди на темава и кажи нешто околу програмата или посочи линк каде можеме да ја прочитаме?
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=36208&page=9
Хммм... кај е вашата? Сите кандидати што се 3а градоначалници од страна на СДСМ имат програма. А каде ги има на интернет ја тоа не3нам, и не е толку битно. Важно имат!
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Хммм... кај е вашата? Сите кандидати што се 3а градоначалници од страна на СДСМ имат програма. А каде ги има на интернет ја тоа не3нам, и не е толку битно. Важно имат!
имаат а нигде ја нема јавноста да се запознае со неа ?
еве и ти ги подржуваш па ни си ја видел ни си се заинтересирал ...
оди на веб страната на сдсм и на фрчко да видиш шо има ...
НИШТО ...
отиди на веб на вмро и види шо е програма ... став ...
и статут на партијата за шо се залага ...
статутот на сдсм никаде неможе чоек да го најде ...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
имаат а нигде ја нема јавноста да се запознае со неа ?
еве и ти ги подржуваш па ни си ја видел ни си се заинтересирал ...
оди на веб страната на сдсм и на фрчко да видиш шо има ...
НИШТО ...
Оди во некој штаб на СДСМ ќе ти ја дадат, или сакаш ја да те однесам? :jaj:

Ме мр3и сега да пишувам тоа што е во и3борната програма на 3аев. Само кажи ми кај е таа на Бонева?
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Оди во некој штаб на СДСМ ќе ти ја дадат, или сакаш ја да те однесам? :jaj:

Ме мр3и сега да пишувам тоа што е во и3борната програма на 3аев. Само кажи ми кај е таа на Бонева?
да одам до штаб на сдсм .?? :pos2:
у кој век живеете бе ...
или таа програма е само за членови на сдсм ...
јавно не се дава а ? треба до штаб да се отиде и да се земе ... ??
:pos2:
или нон стоп си ги мења фрчко ставовите па ќе ви отвори работа да преправате секој месец ...:pos2:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
да одам до штаб на сдсм .?? :pos2:
у кој век живеете бе ...
или таа програма е само за членови на сдсм ...
јавно не се дава а ? треба до штаб да се отиде и да се земе ... ??
:pos2:
Да не сакаш на секој дома да му ја носат како што правите вие и му давате на народот брашно 3а да гласа 3а вас?:helou:
Кај е програмата на Бонева???!!
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Да не сакаш на секој дома да му ја носат како што правите вие и му давате на народот брашно 3а да гласа 3а вас?:helou:
Кај е програмата на Бонева???!!
АЛОО не ме читаш ли ...
на веб ја нема ....
немора дома да ми ја носи ...
оди на страната на фрчко види му ги ставовите ... ако може да се наречат ставови ... „Македонија Денес“ и пак плуканици ... став ??? нема став
ако не ги сменил у меѓувреме :pos2::pos2:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
да одам до штаб на сдсм .?? :pos2:
у кој век живеете бе ...
или таа програма е само за членови на сдсм ...
јавно не се дава а ? треба до штаб да се отиде и да се земе ... ??
:pos2:
или нон стоп си ги мења фрчко ставовите па ќе ви отвори работа да преправате секој месец ...:pos2:
Да му се мочам испринтаната хартија со програма,СДСМ превземаат мерки на дело,и јавно се гледаат нивните успеси,додека пак ДПМНЕ,ќе испринта 100 листа,приказни колку ти душа сака, и фактички веруваш во празни листови.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Да му се мочам испринтаната хартија со програма,СДСМ превземаат мерки на дело,и јавно се гледаат нивните успеси,додека пак ДПМНЕ,ќе испринта 100 листа,приказни колку ти душа сака, и фактички веруваш во празни листови.
да да ... затоа Македонија тапкаше у место толку време ... оти такви како БЦ ја водеа ... со мерки на дело ..
од кога дојде Груевски на власт гејциве незнаат глаата кај им е. .. нешто параноја ги фаќа .. зошто? им смета затоа шо работи за интересите на Македонија а не грција ...
патем и гејците се тие кои го нарекоа „фирер“ а комуњарите тука го прифатија тоа како шо ги прифаќаат сите гејски ставови ...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
да да ... затоа Македонија тапкаше у место толку време ... оти такви како БЦ ја водеа ... со мерки на дело ..
од кога дојде Груевски на власт гејциве незнаат глаата кај им е. .. нешто параноја ги фаќа .. зошто? им смета затоа шо работи за интересите на Македонија а не грција ...
патем и гејците се тие кои го нарекоа „фирер“ а комуњарите тука го прифатија тоа како шо ги прифаќаат сите гејски ставови ...
samo da te potsetam
кај е на бонева и на сите ваши кандидати?:uvo:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Јес да е предизборие и се она...ама 20 места се ПРЕМНОГУ!
Реално...4 до 7...по мене...
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
да да ... затоа Македонија тапкаше у место толку време ... оти такви како БЦ ја водеа ... со мерки на дело ..
од кога дојде Груевски на власт гејциве незнаат глаата кај им е. .. нешто параноја ги фаќа .. зошто? им смета затоа шо работи за интересите на Македонија а не грција ...
патем и гејците се тие кои го нарекоа „фирер“ а комуњарите тука го прифатија тоа како шо ги прифаќаат сите гејски ставови ...
Да де да затоа вето ни ставија,зашто ни се плашат,ај што си чуден бреејјј,со оваа влада за 50 години ќе влеземе у ЕУ,таман додека се распадне.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom