Паѓа ли рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ?

Паѓа ли ...рејтингот на партиите?


  • Вкупно гласачи
    188

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
гледам колку расте рејтингот на седесето затоа нивниот кандидат за претседател е на 3 место :vozbud::vozbud:
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
22
Поени од реакции
1
Do STRELEC.....
Не, форумски пријателу...
На ВМРО-ДПМНЕ му нарасна рејтингот од 38% на 30%, а на СДСМ му падна рејтингот од 7% на 19%...
Разбира се




I sega sto da pravime.........vazno FRLE ke izvezuva mleko,toa e vazno.
A VMRO ke gi pregazikomunjarive ko sleper zaba ,sto bi rekol BC. :baeh::baeh::baeh:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Три ,за позор... четири...
СТАРТ: :vozbud::vozbud::vozbud:

Jaa tee pratim u ruci mi strela
Cas te vidim, cas nestanes
Senka ti je belaaa ...

Jedne noci, tamne noci
Bez meseca ja cu tebe
Sresti dragi ubicu te
Kao zeca ...

Pada zvezda padalica
Pada soko siva ptica
Pada osmeh sa mog lica
I sneg pada pre bozica

Pada covek posle pica
Pada dusa od umora
I noc padne kad je zora

Pada pada pada pada
Sta to pada pada vlada
Vec su mnoge pale vlasti
Pa ces i ti dragi pasti ..
.

Pada pada pada pada
Pada pada pada pada
Sta to pada, pada vlada
Pada pada pada pada
Sta to pada, pada vlada
Vec su mnoge pale vlasti
Pa ces i ti dragi pasti


Pada pada pada pada
Pada pada pada pada
Sta to pada, pada vlada
Pada pada pada pada
Sta to pada, pada vlada
Vec su mnoge pale vlasti
Pa ces i ti dragi pasti

Pada pada pada pada
Pada pada pada pada
Sta to pada, pada vlada

Jaa tee pratim u ruci mi strela
Cas te vidim, cas nestanes
Senka ti je belaaa ...

Jedne noci, tamne noci
Bez meseca ja cu tebe
Sresti dragi ubicu te
Kao zeca ...

Pada zvezda padalica
Pada soko siva ptica
Pada osmeh sa mog lica
I sneg pada pre bozica

Pada covek posle pica
Pada dusa od umora
I noc padne kad je zora

Pada pada pada pada
Sta to pada pada vlada
Vec su mnoge pale vlasti
Pa ces i ti dragi pasti ...

Pada pada pada pada
Pada pada pada pada
Sta to pada, pada vlada
Pada pada pada pada
Sta to pada, pada vlada
Vec su mnoge pale vlasti
Pa ces i ti dragi pasti

Pada pada pada pada
Pada pada pada pada
Sta to pada, pada vlada
Pada pada pada pada
Sta to pada, pada vlada

Vec su mnoge pale vlasti
Pa ces i ti dragi pasti
Pada pada pada pada
Pada pada pada pada
Sta to pada, pada vlada!!!

 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Сироти...опааа.
Кој за што (си) сонува..сдсм за паѓање на „омразената„ им Влада..
И... ќе си почекате..барем со оваа „понуда„ на истрошени и некреативни „пулитичари„..се одред комун-истиии..
:pipi:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Сироти...опааа.
Кој за што (си) сонува..сдсм за паѓање на „омразената„ им Влада..
И... ќе си почекате..барем со оваа „понуда„ на истрошени и некреативни „пулитичари„..се одред комун-истиии..
:pipi:
А разликата од СДСМ и ВМРО знаеш која е????
Едните се комуњари а другите комуњароиди.
А тоа ако некој како што си пишал сонува за паѓање на владата,не значи дека е член на СДСМ,може да е и незадоволен граѓанин од нечиe владеење,кој размислува со своја глава-а не партиска,свој мозок-а не испран,некој кој ја сака Македонија,а не ги сака политичарите(говеда полнолетни-18 години си играат држава).Така?:pipi:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Работата е стани курта да седни мурта... Од дрвено на камено. Ни едните чинат ни другите чинат. Кој да го одбериме?

Патем, на овие избори нема да се бира партија, ке се бираат градоначалник, претседател и советници. Добро де, советниците се од партија, другото се останато е партиски неповрзано. Како си послале моменталните градоначалници (ако повторно се кандидираат) така ке си легнат. Зад Трифунчо сите партии да застанат, нема да го изгласа народот.

Само што македонскиот народ е некако нестандарден, уште има домашни кавги и расправии кој е подобар СдС-овци или ДрПаМне, така да партиската поддршка на кандидатите за градоначалници е клучна.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Им паѓа на сите и само нека продолжи да им паѓа.....ти ибам глупите партии ти ибам...кои само за рејтинг живеат....заборавив ...и за сликање
тоа е лошо, импотенција
треба на некого да му се дига
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ма не ми е гајле за рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ едноставно рејтингот на партиите флуктуира нон-стоп а инаку вазни се и неопределените...посебно за избори.

Popularnosta na SDSM raste,od 10% sega e 15% uraaaaaaaaaaaa:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
извини вака и не ме свакај грешно ама СДСМ да не те пораснаа или со млеко да не те хранеа па урлаш:nesum:
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Абе очи ќе ископате на кого му растел рејтингот на кого му паѓал.
Ај кажете ми што фајде имаме од нивниот рејтинг???????:tapp::tapp::tapp:
Ќе бидат унапредени од лепачи на плакати во контролори.(контролираат некој да не ги искине плакатите што ги залепиле)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ќе бидат унапредени од лепачи на плакати во контролори.(контролираат некој да не ги искине плакатите што ги залепиле)
:pos2::pos2::pos2::pos2:
Најверојатно
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
паѓа рејтингот комитиииии!
па неможе индијанци,рекетари и криминалци да ставате на позиции пред доктори,професори инженери и други школовани луѓе што ви ја изградија партијата. Или лидерите ви се слби па се плашат од авангардни луѓе и од сите што се попаметни од нив???комита сам био, сада више ниииии сам .... сега сум НЕОПРЕДЕЛЕН! само ме нервира оти со години ме лажеа дека нема да коалицираат со ТЕРОРИСТИ а кога дојде густо за коалиција ОП! еее браќа народот не пие веќе нафта од окта само да се јаве некој трет посалам ни ВМРО ни СДСМ ќе се видат.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Рејтингот на ДПМНЕ опаѓа само затоа што комуњарите го водат орото во партијата,иако тоа сеуште не им е јасно на сите членови и симпатизери,очекувам дека набрзо ќе им се разјасни,па ќе имаат уште помал рејтинг.:toe:
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Рејтингот на ДПМНЕ опаѓа само затоа што комуњарите го водат орото во партијата,иако тоа сеуште не им е јасно на сите членови и симпатизери,очекувам дека набрзо ќе им се разјасни,па ќе имаат уште помал рејтинг.:toe:
Дури би си дозволил да речам, нормално е после три години на власт да почне да им паѓа ...
Само што за разлика од другите влади имаат уште три години за да си го повратат процентот. Ако (ги) издржат уште толку (граѓаните), разбира се.:toe:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
ДПМНЕ сеуште не стигнале до врвот,вие немате претстава на што се спремни тие.Тие одат накај врвот,ама кога еднаш ќе почнат да се тркалаат надолу,никој не ќе може да ги сопре.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Дури би си дозволил да речам, нормално е после три години на власт да почне да им паѓа ...
Само што за разлика од другите влади имаат уште три години за да си го повратат процентот. Ако (ги) издржат уште толку (граѓаните), разбира се.:toe:
Практично како и да свртиш,на комуњарите никако не им паѓа рејтингот,тие се секогаш на вистинско место во вистинско време.Дури и фабриката на Гвујо е истата онаа која му “го креваше“...рејтингот на Бучко или пред тоа на Б.Ц.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom