Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Точно е дека треба да се купат други бекови,бидејќи во тимот како поквалитетни ѓи имаме само Grygera и Molinaro.A за Diego Milito мислам дека е непотребен,ние го имаме grande Amauri
Добредојде на фан клубов.
Григера итака итака а Молинаро има лоша слава меѓу нас.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Зебина е играчиште луѓе само штета што има мистериозна повреда, за време на Капело Зебина играше прва постава. Незнам што вие мислите за Григера ... но тој за мене не е класа играч, Зебина е 1000000 пати подобар ... имаше операција и да се надеваме дека конечно се ќе биде во ред
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
И по којзнае кој пат демант од некој претставник на Џовинко или понекогаш од самиот себе, овој пат се огласи неговиот агент. Џовинко не заминува, вели Пасквалин...
Тука
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.657
Поени од реакции
5.339
Нема потреба од Милито...Имаме напад..Тоа што ни е потребно е да се засили минимум бековската позиција на Молиседанезгрешинаро, и плејмејкер...
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Диего Милито е ист тип на играч како Јакинта. Не е толку млад т.е има 29години, Џенова за него ке бара големо богатство. И тука не гледам логика за него да го отстапиме Кришито...пологично би било Џенова да бара замена Милито-Кришито.
Кришито игра сосема солидно за Џенова сезонава. Се надевам дека Раниери ке го врати наредна сезона...и Киелини ке го постави како лев бек повторно, а Кришито во тандем со Љегро да бидат штопери.

Она на што треба да се фокусира Секо е купување на играч од средината- креатор...кој може да се приклучува и во нападот, а не играч од типот на сисоко кој ке се приклучува на одбраната. Во моментов на таа позиција не ни треба некој вундеркид, бразилец или што ти знам кој треба допрва да се докажува. Значи на тоа место во моментов најдобри опции се Диего и Лучо Гонзалес.
Друго е купување на играч на десната бековска позиција. Зденката беше купен како привремено решение, и неговото време според мене во Јувентус е истечено. Зебина ако не се лажам се караше со Раниери...и од тогаш кога доби црвен(кога го удри репортерот) не го видов да заигра(знам дека е повреден). На оваа позиција адекватни би биле Рафиња или Де Силвестри.
 
Д

Демијан

Гостин
Диего Милито е ист тип на играч како Јакинта. Не е толку млад т.е има 29години, Џенова за него ке бара големо богатство. И тука не гледам логика за него да го отстапиме Кришито...пологично би било Џенова да бара замена Милито-Кришито.
Кришито игра сосема солидно за Џенова сезонава. Се надевам дека Раниери ке го врати наредна сезона...и Киелини ке го постави како лев бек повторно, а Кришито во тандем со Љегро да бидат штопери.

Она на што треба да се фокусира Секо е купување на играч од средината- креатор...кој може да се приклучува и во нападот, а не играч од типот на сисоко кој ке се приклучува на одбраната. Во моментов на таа позиција не ни треба некој вундеркид, бразилец или што ти знам кој треба допрва да се докажува. Значи на тоа место во моментов најдобри опции се Диего и Лучо Гонзалес.
Друго е купување на играч на десната бековска позиција. Зденката беше купен како привремено решение, и неговото време според мене во Јувентус е истечено. Зебина ако не се лажам се караше со Раниери...и од тогаш кога доби црвен(кога го удри репортерот) не го видов да заигра(знам дека е повреден). На оваа позиција адекватни би биле Рафиња или Де Силвестри.
Јас не би сакал да го стави како лев бек.Кога играше на таа позиција беше нешто како просечен лев бек а сега во средината на одбраната е најдобар во Европа.

И јас сум за тоа да се земе денес бек,ама попрво да земеме лев бек наместо Молинаро.

Значи за зимава би сакал да ги засилиме бековските позиции,а за во средниот ред мислам дека имаме доста добри играчи:Тиаго се враќа во форма(штета што се повреди),го имаме и Поулсен,Занети и се подобриот Маркисио.Имаме добар среден ред.Замена за Недвед не треба,може да изгура и оваа сезона а после на негово место Де Чеље,со повеќе натпревари ќе се здобие со искуство и би бил добра замена за Недвед!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.657
Поени од реакции
5.339
Јас не би сакал да го стави како лев бек.Кога играше на таа позиција беше нешто како просечен лев бек а сега во средината на одбраната е најдобар во Европа.

И јас сум за тоа да се земе денес бек,ама попрво да земеме лев бек наместо Молинаро.

Значи за зимава би сакал да ги засилиме бековските позиции,а за во средниот ред мислам дека имаме доста добри играчи:Тиаго се враќа во форма(штета што се повреди),го имаме и Поулсен,Занети и се подобриот Маркисио.Имаме добар среден ред.Замена за Недвед не треба,може да изгура и оваа сезона а после на негово место Де Чеље,со повеќе натпревари ќе се здобие со искуство и би бил добра замена за Недвед!
И јас исто мислам, дека греота е најдобриот дефанзивен играч за оваа година во Европа да се стави на позиција бек...Левиот бек ни е побитен, зошто е потребна под итна замена за Молинаро...
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
И јас исто мислам, дека греота е најдобриот дефанзивен играч за оваа година во Европа да се стави на позиција бек...Левиот бек ни е побитен, зошто е потребна под итна замена за Молинаро...
Што имате толку против Молинаро незнам, супер изигра оваа сезона,ја ора левата страна и напред и назад.Десно григера е далеку послаб од Молинаро.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Што имате толку против Молинаро незнам, супер изигра оваа сезона,ја ора левата страна и напред и назад.Десно григера е далеку послаб од Молинаро.
I jas se soglasuvam deka dobro izigra, no toa dobro e za uslovite na Molinaro, a toa ne e dovolno za vo Juventus.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
За Књежевич е супер..Ама мислам дека е грешка ако го дадат Зебина.. Три и пол класи е подобар од Молинаро...
Тачно.:) Го делам истово мислење. Зебина е играчиште со мадиња само среќа нема со повреди.Подобар е и од Григера. Инаку на времето кога кога ке испаднеа: Зебина,Турам,Канаваро и Замброта:vozbud: Чат пат и тоа Балзарети го играа. Милан и Јуве имаа најдобра одбрана.
Сега некој се пензионираа, некој се преселија,некој се повредени ...

А за овој Књежевич го немам гледано како игра и затоа не можам да дадам коментар.

п.с Позитивно сум изненаден од Маркисио или како и да е. Прв пат сезонава го видов него и мислам дека има блескава иднина.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Што имате толку против Молинаро незнам, супер изигра оваа сезона,ја ора левата страна и напред и назад.Десно григера е далеку послаб од Молинаро.
Немаме ништо против ама проблемот со него е што еднаш знае да изигра предобро а следниот пат како да не е истиот играч многу чуден човек е според мене али ајде би требало со повеќе првотимско искуство ке влезе у добар колосек(а со тоа да не ни ја заебе сезоната):nesum:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Така е, знае да одигра добро меѓутоа веке на наредниот натпревар се губи. Нема константност, тоа е проблемот кај него!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.657
Поени од реакции
5.339
Повеќе пати имам кажано, Молинаро е добар, ама за во Сиена, Лече, Кротоне, Цитадела..Молинаро има прикажано добри игри, ама почести се оние игри каде што игра катастрофално.. Јувентус не е тим во кој играчот треба да игра топло-ладно, треба константна игра, а не пред натпревар да се крстам да не направи грешка Молинаро, и дека овој натпревар ќе биде од оние неговите подобри.. Јас мислам дека доби поголема шанса од онаа што може да ја добие еден играч..Лани играше константно цела сезона. исто така и годинава, и според ОФИЦИЈАЛНАТА СТРАНА, Молинаро е играч со најголема минутажа во Јувентус, така да мислам дека тој си ја искористи шансата која му беше дадена и тоа отповеќе.. И искрено според мене е КАТАСТРОФА, имаше натпревари на кои се покажа, ама проблемот е што не е константен, пример денес ќе изигра брилијантно, а другиот меч е изгубен... Тоа не смее да се случува, а поготово во тим со Шампионски амбиции како Јувентус...

Се надевам дека овие од Управата ќе се свестат, и ќе ме израдуваат со квалитетно бекче зимава...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Повеќе пати имам кажано, Молинаро е добар, ама за во Сиена, Лече, Кротоне, Цитадела..Молинаро има прикажано добри игри, ама почести се оние игри каде што игра катастрофално.. Јувентус не е тим во кој играчот треба да игра топло-ладно, треба константна игра, а не пред натпревар да се крстам да не направи грешка Молинаро, и дека овој натпревар ќе биде од оние неговите подобри.. Јас мислам дека доби поголема шанса од онаа што може да ја добие еден играч..Лани играше константно цела сезона. исто така и годинава, и според ОФИЦИЈАЛНАТА СТРАНА, Молинаро е играч со најголема минутажа во Јувентус, така да мислам дека тој си ја искористи шансата која му беше дадена и тоа отповеќе.. И искрено според мене е КАТАСТРОФА, имаше натпревари на кои се покажа, ама проблемот е што не е константен, пример денес ќе изигра брилијантно, а другиот меч е изгубен... Тоа не смее да се случува, а поготово во тим со Шампионски амбиции како Јувентус...

Се надевам дека овие од Управата ќе се свестат, и ќе ме израдуваат со квалитетно бекче зимава...
Хммм, не вервав дека ќе го прам овај муабет некогаш ама ајде ќе почнам.

Молинаро не замина од Јувентус кога беше во најлоша форма. (НЕ уште пострашно е шо никој не се обиде да му најди замена кога беше во многу лоша форма). Арно ама, после последните свирења по него на почетокот од сезоната нешто се случи, се се заврти на арно и на Јуве му тргна па и на Молинаро. Многу долго време молинаро држеше добри оцени по весниците, на неколку пати дури и подобри од Киелини. Ако нешто вредеше лани кај него и сеуште вреди и е да не претерам најдобар, тогаш тоа е брзината. За се е причина брзината. Минатата сезона имаше лоши нафрлања, лоши одбрани, лоши дриблинзи кросови, годинава се осеќа гооолем напредок во тие елементи. Молинаро не ретко се јавува како последен чистач во одбраната, дури и да е поминат од противникот станва и трча и стигнува да покрие, со неговата брзина многу лесно оди во напад и прави комбинациии со Недвед, за разлика од лани дури и е активен во дриблањето. Сезонава дечкото е препороден и после ова не вервам дека туку така ќе го заменат. Уште еднаш школата на Јувентус покажва дека од секое ѓубре со малку дарба од господ можи да напрај добар играч.
Како кум на „Молиседанезгрешинаро“ го кажвам ова и сум пресреќен дека добиваме играчиште.

Ајде среќна нова година и поклони шо ги чекам од Секо се:
- Резервен одбрамбен играч 4рт ЦД.
- Замена за Недвед за налето
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom