Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Како бе само мур има долкава доза на сТреќа мене не ми е јасно , коа ферги двете титули и ЛШ ги освои на среќа

Или да не е ХРАБРИТЕ ги прати среќата
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
абе остајте го дено уште мурињо од ум не го вади оти со челзи партал ги правеше....
А И ДА ЌЕ ЗАБОРАВЕВ МУРИЊО СЕ НА СРЕЌА ОСВОЈУВА:smir:
И дено види прво САФ па после мурињо...кој имал среќа повеќе...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Да не разбрал другар ти погрешно ... Мислам дека Арна ќе игра прва утре , против Ливорно у куп на Италија
Aрна не е ни помеѓу повиканите за мечот со Ливорно.

линк

Мур најави денес на пресот дека можно е Стеванович ( ај баш да го видиме ) и Донати ( играч од одбраната ) да дебитираат.

Стеванович е донесен од Раднички и у тим го викале новиот Зидан :), такви со лопата има да ги ринеш али муабетот ми е дека игра на онаа позиција која е т'нка у екипата па се надевам супер ке се покаже, а Донати е најверојатно централен играч од одбраната, со оглед дека на тој дел од теренот повикани се само Лусио, Маикон и Киву плус малиов логично е да се претпостави на која позиција игра ( Киву ке игра лев бек а Маикон десно ).
 
G

Gray Foxx

Гостин
23 годишна кариера со 8 годишна. Викате дека има време за Мурињо да стане поголем и од најголемиот, а одма споредувате среќа на Фергусон и среќа на Мурињо. Факинг грејт...
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Aрна не е ни помеѓу повиканите за мечот со Ливорно.

линк

Мур најави денес на пресот дека можно е Стеванович ( ај баш да го видиме ) и Донати ( играч од одбраната ) да дебитираат.

Стеванович е донесен од Раднички и у тим го викале новиот Зидан :), такви со лопата има да ги ринеш али муабетот ми е дека игра на онаа позиција која е т'нка у екипата па се надевам супер ке се покаже, а Донати е најверојатно централен играч од одбраната, со оглед дека на тој дел од теренот повикани се само Лусио, Маикон и Киву плус малиов логично е да се претпостави на која позиција игра ( Киву ке игра лев бек а Маикон десно ).
јабига и ја погрешно сум разбрал . Добра претпостовка што игра донати него изглеа и малиот ќе игра прва. Нека го стави и овој стеванович прва и со нашиве искусни верувам дека ќе им биде лесно да играат и да учат од нив , со оглед на тоа дека горе доле сите се повикани
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
23 годишна кариера со 8 годишна. Викате дека има време за Мурињо да стане поголем и од најголемиот, а одма споредувате среќа на Фергусон и среќа на Мурињо. Факинг грејт...
Па лепи ти почна со таа мочана срека на Мурињо ако не се секаваш,ти беше првиот што рече дека Мурињо на срека освоил се,наброја случаи,па да му јебем бе уште ли патиш од комплекси ???
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
И уште нешто во врска со денешниот прес, Мурињо наводно побарал од Морати да се донесе класичен напаѓач, коинциденција или не, вчера медиумите Кавани веќе го пренесоа во Интер, денес и покрај сите деманти на Зампарини повторно излезе информација за доаѓањето на Кавани во Интер од први Јануар, со тоа што Роки ке оди во Палермо а Арна плус Суазо или Кварезма во Лацио. :toe:

Само Тони да не е, очи да не му гледам, или Пандев или Кавани бујрум, оној првиот нек иде у тимови со аспирации за излез во Европа ( Парма, Рома, Бари и остали )
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
23 годишна кариера со 8 годишна. Викате дека има време за Мурињо да стане поголем и од најголемиот, а одма споредувате среќа на Фергусон и среќа на Мурињо. Факинг грејт...
Абе дечко ти ја кажуваш среќата на мурињо , ја ти кажувам дека среќа имал и ферги , што е важно кој колку години кариера има .

Ај утре со СРЕЌА на мечот со Ливорно

А да не имаш фобија од Мурињо ?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.211
Абе овој дено да не се уплаши да не паднеме со нив во 1/8 финале и излеа интер на среќа мисли дека ке помине заради мурињо,абе дено факт е дека сеа не сте јаки како лани коа ви беше роналдо сеа е интер појак и нормално е да се плашите од интер,коа ке видиш губат од астон вила стварно е за плашење работава:toe:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Абе овој дено да не се уплаши да не паднеме со нив во 1/8 финале и излеа интер на среќа мисли дека ке помине заради мурињо,абе дено факт е дека сеа не сте јаки како лани коа ви беше роналдо сеа е интер појак и нормално е да се плашите од интер,коа ке видиш губат од астон вила стварно е за плашење работава:toe:
Да бееееее , страв му е да не се паднеме со нив и да ги поминеме на среќа. Само да знаеш дека се крстам да паднеме со вас
 
F

fantomX

Гостин
Абе шом имаш тренер со среќна ѕвезда треба со радост да го кажуваш тоа, не да се буниш. Дека го бива Мурињо е општо познато, но исто општо познато е дека среќата наголемо го следи.
За вас само Раниери, или Сколари на пример, да изгубиш нерви пошто од 10 удари во рамки на гол просек по натпревар или една влегува или ниедна, а притоа да примиш гол е сосема реална опција...и после да прајме муабет. :toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Добро бе дај олабавете ја ОТРУВТЕ темава ја ОТРУВТЕ, денес Мур имаше доста важна прес конференција вие за неговата среќа ( за која btw треба да се радувате )се фативте ко курва за три кура ебате, дај олабавете.

Значи повторувам, Мурињо денес, според она што го најдов на forzainter форумот, побарал од Морати класичен напаѓач т.е., најверојатно Интер се одлучува за Кавани. :wink:

Мене једино ме плаши онаа шпекулација во врска со Тони иако веќе 2 дена се изнесоа бајаги детали поврзани со Кавани, од начин на трансфер до негов договор што не би рекол дека е коинциденција со она погоре, што ме радуе, бар мене. :wink:

За Пандев наеднаш стивнаа шпекулациите поврзани со Интер иако ја не го исклучувам неговото доаѓање, сепак, повеќе од јасно е што сака Мур во својот тим, она за што говорев и вчера.
Не за џабе со Динамо Киев Матераци играше ко напаѓач за да спушта топки за останатите, тоа ради недостигот од таков во нападот. :toe:

Абе шом имаш тренер со среќна ѕвезда треба со радост да го кажуваш тоа, не да се буниш. Дека го бива Мурињо е општо познато, но исто општо познато е дека среќата наголемо го следи.
За вас само Раниери, или Сколари на пример, да изгубиш нерви пошто од 10 удари во рамки на гол просек по натпревар или една влегува или ниедна, а притоа да примиш гол е сосема реална опција...и после да прајме муабет. :toe:
Е ајде де, реков и на претходната страна, ко шлаг на торта му доаѓа оваа карактеристика, кај е добар менаџер па и у г'зе е правен, односно, поседува СЕ што може да посака еден менаџер.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Стеванович тренираше со првиот тим цела недела, исто така и Донати. Инаку за него се зборува како еден од најголемите таленти на примавера тимот, и игра на позицијата на Снајдер.

Доколку Снајдер биде повторно повреден а Стеванович се докаже на Мурињо, може да го видиме како дел од првиот тим. Лани тоа Мурињо го направи со Сантон, претходно со Балотели. Тоа докажува дека Интер секоја година вади по еден добар играч и го промовира како дел од првиот тим на Интер.

Баш ме интересира како ќе изигра утре. :tv:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.211
Стеванович тренираше со првиот тим цела недела, исто така и Донати. Инаку за него се зборува како еден од најголемите таленти на примавера тимот, и игра на позицијата на Снајдер.

Доколку Снајдер биде повторно повреден а Стеванович се докаже на Мурињо, може да го видиме како дел од првиот тим. Лани тоа Мурињо го направи со Сантон, претходно со Балотели. Тоа докажува дека Интер секоја година вади по еден добар играч и го промовира како дел од првиот тим на Интер.

Баш ме интересира како ќе изигра утре. :tv:
Утре пренос на мтв 20 - 45 ке биде лесен тренинг за нас.
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Супер инвестиција би бил Кавани за Интер и што се тиче мене давам зелено светло :). Али ја мислев повисок бил чоеков а тој да ти бил 1 сантим само повисок од Милито, али нема везе битно е покорпулентен и посилен у дуелите што е многу битно. Со оглед на тоа што има 22 години и место за напредок верувам дека Мурињо ќе го напраи најдобар стрелец у Серија А за некоја година, пошто оваа не верувам покрај Ето и Милито да се изнаигра освен ако не продолжи Мур со оваа тактика со 3 напаѓачи мада и у таа формација не гледам место за Кавани. Но сепак добар потег, Милито е во години уште некоја сезона и Кавани ќе биде негов наследник и со Балотели ќе прават парче.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom