Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
мурињо рече јас имам договор до 2012 и ке го почитувам.
мене тоа ми е доволно, а морати од коњ на магаре да се симне не верувам!
Специјаланиот го продолжи договорот со Интер до 2013 .

цццц Дали ја видовте изјавата на Анџелоти кога го прашаа после нерешениот резултат со Евертон дали чуствува пртисок , и фраеров : притисок , што е тоа пртисиок , истото го има кажано и Мурињо во челзи
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Затоа е еден од најдобрите со тренерско искуство помало од 10 години ( ретко на кого му успеало ова за толку краток период ), еден Ферги чим еднаш уз интервју го посочи како негов евентуален заменик ( ова беше ланската сезона ) доволно е да увидиш за каков тренер станува збор.

Мурињо е тренер од 2000та година, Липи повеќе од 20 години, кога ке видиш, на тимско ниво, бројот на титули им е ист, на ниво на репрезентации не коментирам бидејќи Мурињо до сега не бил тренер на нацинален состав.
Вака сеа никој не рече дека Мурињо не е голем тренер...

А тоа Фергусон што изјавил не е никакво мерило , пред месец дена Фергусон изјави дека и Блан го сака како негов наследник... и сеа шо Блан е подобар тренер од Мурињо пошо фергусон го посочил како негов наследник? :smir:

А бројот на титули на Липи и Мурињо ист?

Липи - колку да се потсетиш зборуваме за еден од најдобрите тренери во историјата на фудбалот(без разлика ти шо имаш некои работи против него, те разбирам за тоа):wink: а дали Мурињо ќе влезе во друштво на легенди како Липи и Фергусон ќе покажат годините...

Juventus

Runners up: 1996

Runner-up (2): 2002, 2004

  • 1995, 1997, 2002, 2003
Runner-up (1): 1998

Runner-up (3):1997, 1998, 2003




Runner-up (1): 1995 Internazionale
Runner up: 2000 [edit] International

Italy national team

[edit] Personal


  • Serie A Coach of the Year: 1997, 1998, 2003
  • IFFHS The World's best National Coach: 2006
  • IFFHS The World's best Club Coach: 1996, 1998
  • Onze d'Or Coach of the Year: 2007
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.291
Специјаланиот го продолжи договорот со Интер до 2013 .

цццц Дали ја видовте изјавата на Анџелоти кога го прашаа после нерешениот резултат со Евертон дали чуствува пртисок , и фраеров : притисок , што е тоа пртисиок , истото го има кажано и Мурињо во челзи
Да али Мур го кажа у стил, му велат, дали чувствувате притисок од тоа што Јунајтед ви се доближи на табелата а тој одговори, повеќе чувствувам притисок поради мртвата птица во лондон него ли притисок во врска со Челзи и губењето на титулата таа сезона. :)

A Kарло, ко и секој тренер, нормално дека ке спушта топка, свесен е дека го очекуваат лесни средби во иднина ( види им го распоредот у наредни 9 кола ), глупо е да се спушта моралот на екипата во овој период кога се очекува повторно да прават серија на победи.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Она што е особено потенцирано кај Мурињо е дека станал шампион и во Португалија, Англија и Италија.

Значи шампион на Португалија, Супер Куп на Португалија, УЕФА и ЛШ. Со Челзи 2 шампионски титули, неколку купови односно се што може да се освои освен ЛШ. Со Интер има еден супер куп и Сериа А.

Липи е тренер со стаж од повеќе од 20 години, Мурињо само 10. Липи водел тимови само од Италија, Мурињо е универзалец по тоа прашање. Пред Мурињо има уште мин 20 години тренерска кариера, Липи е на залезот. Да правеше споредба за само првите 10 години на Липи и Мурињо, незнам дали баш ќе сакаше да го постираш тоа на форумов. :wink:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Да али Мур го кажа у стил, му велат, дали чувствувате притисок од тоа што Јунајтед ви се доближи на табелата а тој одговори, повеќе чувствувам притисок поради мртвата птица во лондон него ли притисок во врска со Челзи и губењето на титулата таа сезона. :)

A Kарло, ко и секој тренер, нормално дека ке спушта топка, свесен е дека го очекуваат лесни средби во иднина ( види им го распоредот у наредни 9 кола ), глупо е да се спушта моралот на екипата во овој период кога се очекува повторно да прават серија на победи.
Мислам дека хозе рече нешто за гладните у африка али не сум сигурен . Знам дека спушта топка него муабетот ми беше истиот одговор го даде Анџелоти како мур у стил пртисок , што е тоа притисок , скроз исто цццц

Друго глеам у погорните постови некој муабет Пабдев - Кавани . Коа ќе праиме муабет моментално за парите кој колку вреди нормално е да се донесе пандев . Играчки аспект ( не се сеќавам кавани како изигра против нас ) али милан ги растури и малд е 22 има . Пандев многу поискусен и сите ги има растурено така да според тоа не би знаел кој точно . Али мислам дека нас ни треба среден ред . Значи ни треба двојник на снајпер . Да може да го клонираме топ ќе биде ама неможеме , значи тука би ги ставил Хамшик и Ван Дер Варт како играчи од средниот ред со напаѓачки менталитет и нез оној Кандрева што точно игра ама сите сме свесни дека ни треба среден ред
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.291
Вака сеа никој не рече дека Мурињо не е голем тренер...

А бројот на титули на Липи и Мурињо ист?

Липи - колку да се потсетиш зборуваме за еден од најдобрите тренери во историјата на фудбалот(без разлика ти шо имаш некои работи против него, те разбирам за тоа):wink: а дали Мурињо ќе влезе во друштво на легенди како Липи и Фергусон ќе покажат годините...
А чекај малце, збориш за друштво на легенди за луѓе кои се повеќе од 20 и кусур години у фудбал.

Епа момак, Липи има освоено 5 Скудета, Мурињо е на пат кон второто, две титули има со Челзи и 2 со Порто ( значи до сега има ист број на лигашки титули ко Липи ).

Има освоено Куп на Уефа со Порто ( Липи таква титула нема мада истава е и небитна, еднаш играл финале таму и изгубил ), и има една титула во ЛШ ( колку што има и Липи )

За купови во првенства, нормално дека Мур има повеќе зашто 100 купа има во Англија а и оној во Италија е скоро и небитен.

И сеа како што гледаш ( не гледам причина да се правиш слеп ) во право сум за тоа кога реков, во конкуренција на тимови, Липи и Мурињо имаат освоено ист број на титули со тоа што овој вториов има 15 години помало тренерско искуство од Липи.

За репрезентативно ниво не ми збори зашто таму нит Ферги нит Мур не стигнале.

И сеа шо прајме ?! Треба да ти нацртам дека бројот им е ист у конкуренција на тимови ?! Еве, оваа година дури и ке го престигне по број на освоени титули во превенства. :smir:

Можам само да замислам што Се ке освои овој човек во наредни 10-15 години, кога ке стигне она тренерско искуство на Липи, или Ферги, од оној првиот дупло повеќе ке освои во конкуренција на тимови. И никаде не реков дека Липи е лош тренер или дека имам нешто против него, тоа е твоја умоболна претпоставка, ко многу други претпоставки што ги препишуваш на останатите членови тука a истите благе везе немаат. :wink:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Липи е тренер со стаж од повеќе од 20 години, Мурињо само 10. Липи водел тимови само од Италија, Мурињо е универзалец по тоа прашање. Пред Мурињо има уште мин 20 години тренерска кариера, Липи е на залезот. Да правеше споредба за само првите 10 години на Липи и Мурињо, незнам дали баш ќе сакаше да го постираш тоа на форумов. :wink:
Ете веќе ако толку те интересира и Липи отприлика на возраст од Мурињо освојуваше скудета и Лига на шампиони...:wink: така да тоа и не ти е некое мерило...

како шо реков никој не може да негира дека Мурињо е голем тренер ,али рано му е сеуште да се споредува со Липи или Фергусон...:wink:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Мислам дека хозе рече нешто за гладните у африка али не сум сигурен . Знам дека спушта топка него муабетот ми беше истиот одговор го даде Анџелоти како мур у стил пртисок , што е тоа притисок , скроз исто цццц
Па нормално дека ке кажа така...Мурињо му е идол !!!:pos::pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.291
Ете веќе ако толку те интересира и Липи отприлика на возраст од Мурињо освојуваше скудета и Лига на шампиони...:wink: така да тоа и не ти е некое мерило...

како шо реков никој не може да негира дека Мурињо е голем тренер ,али рано му е сеуште да се споредува со Липи или Фергусон...:wink:
Не баш исто, Мур имаше 41 кога освои ЛШ, Липи 48, овој со Порто во конкуренција на гиганти, вториов со Јуве, гигант во конкуренција на гиганти, има тука разлика.

И да, у право си, рано е да се споредува со нив, иако до сега има освоено исто, буквално ИСТО ко и Липи, така да како тргнал, можеш само да замислиш у наредни 15 години што Се ке има у неговата колекција на трофеи. ( читај, има заганрантирано место помеѓу легентдите ) :wink:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ете веќе ако толку те интересира и Липи отприлика на возраст од Мурињо освојуваше скудета и Лига на шампиони...:wink: така да тоа и не ти е некое мерило...

како шо реков никој не може да негира дека Мурињо е голем тренер ,али рано му е сеуште да се споредува со Липи или Фергусон...:wink:
Ептен глупи споредби праиш знаеш ???

Мурињо освои ЛШ и Куп на Уефа со недокажани фудбалери,односно докажани само во Португалија и релативно непознати фудбалери,додека Липи освои со докажани фудбалери...
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
А чекај малце, збориш за друштво на легенди за луѓе кои се повеќе од 20 и кусур години у фудбал.

Епа момак, Липи има освоено 5 Скудета, Мурињо е на пат кон второто, две титули има со Челзи и 2 со Порто ( значи до сега има ист број на лигашки титули ко Липи ).

Има освоено Куп на Уефа со Порто ( Липи таква титула нема мада истава е и небитна, еднаш играл финале таму и изгубил ), и има една титула во ЛШ ( колку што има и Липи )

За купови во првенства, нормално дека Мур има повеќе зашто 100 купа има во Англија а и оној во Италија е скоро и небитен.

И сеа како што гледаш ( не гледам причина да се правиш слеп ) во право сум за тоа кога реков, во конкуренција на тимови, Липи и Мурињо имаат освоено ист број на титули со тоа што овој вториов има 15 години помало тренерско искуство од Липи.

За репрезентативно ниво не ми збори зашто таму нит Ферги нит Мур не стигнале.

И сеа шо прајме ?! Треба да ти нацртам дека бројот им е ист у конкуренција на тимови ?! Еве, оваа година дури и ке го престигне по број на освоени титули во превенства. :smir:

Можам само да замислам што Се ке освои овој човек во наредни 10-15 години, кога ке стигне она тренерско искуство на Липи, или Ферги, од оној првиот дупло повеќе ке освои во конкуренција на тимови. И никаде не реков дека Липи е лош тренер или дека имам нешто против него, тоа е твоја умоболна претпоставка, ко многу други претпоставки што ги препишуваш на останатите членови тука a истите благе везе немаат. :wink:
Целиов муабет тие ако и само ако...шо ќе се случеше ако...? или шо ке биди за 15 години?...

по таа логика шо ќе беше ако Липи водеше некој клуб во последниве 5 години? значи одма треба да му препишеме уште 3-4 титули ?

Липи го има она највредното нешто(кое вреди колку сите трофеи на Мурињо заедно) , али мање битно и нема начин да споредиш кој е подобар , а кој полош тренер... не е се во титулите иако Липи ги има повеќе... :wink:

Ептен глупи споредби праиш знаеш ???

Мурињо освои ЛШ и Куп на Уефа со недокажани фудбалери,односно докажани само во Португалија и релативно непознати фудбалери,додека Липи освои со докажани фудбалери...
Аха браво паметен... а зошто не освои повторно со “докажани“ фудбалери во Челзи и Интер?

Муабетот мие како шо го шутна Абрамович , така ќе го шутне и Морати
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Целиов муабет тие ако и само ако...шо ќе се случеше ако...? или шо ке биди за 15 години?...

по таа логика шо ќе беше ако Липи водеше некој клуб во последниве 5 години? значи одма треба да му препишеме уште 3-4 титули ?

Липи го има она највредното нешто(кое вреди колку сите трофеи на Мурињо заедно) , али мање битно и нема начин да споредиш кој е подобар , а кој полош тренер... не е се во титулите иако Липи ги има повеќе... :wink:



Аха браво паметен... а зошто не освои повторно со “докажани“ фудбалери во Челзи и Интер?

Муабетот мие како шо го шутна Абрамович , така ќе го шутне и Морати
Ајде вака размисли...зашо Липи не остана тренер на некој клуб,кај било во светов,туку презема да биде тренер на Италија ???
-Изгледа нема што да понуди веке кај клубовите и најлесна опција е тренер на Италија...

Болдот...што има Липи,што нема Мурињо ???

Вишак памет,цвикери подобри или шалот што го носи или мафија позади грб ???
Дај не зезај :tapp:

Вториот пост...со Челзи беше неправедно елиминиран,а со Интер има време :wink:

И кажи ми зашо го шутна Абрамовик од Челзи ???
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Ајде вака размисли...зашо Липи не остана тренер на некој клуб,кај било во светов,туку презема да биде тренер на Италија ???
-Изгледа нема што да понуди веке кај клубовите и најлесна опција е тренер на Италија...


Болдот...што има Липи,што нема Мурињо ???

Вишак памет,цвикери подобри или шалот што го носи или мафија позади грб ???
Дај не зезај :tapp:

Вториот пост...со Челзи беше неправедно елиминиран,а со Интер има време :wink:

И кажи ми зашо го шутна Абрамовик од Челзи ???
Понуди имаше колку шо ти имаш влакна на косата :wink:

Челзи и со Хидинк беше непреведно елиминиран и со Грант стигна подалеку отколку со Мурињо па читав овде коментари дека важни се титулите , а не кој до каде стигнал... така да ова не ти држи место:wink:

Заради неуспехот во Европа кој беше главна желба на Абрамович(а полека и на Морати станува) , а и имаше една серија лоши резултати по кои влезе во конфликт со Абрамович и доби нога на сред сезона
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Понуди имаше колку шо ти имаш влакна на косата :wink:

Челзи и со Хидинк беше непреведно елиминиран и со Грант стигна подалеку отколку со Мурињо па читав овде коментари дека важни се титулите , а не кој до каде стигнал... така да ова не ти држи место:wink:

Заради неуспехот во Европа кој беше главна желба на Абрамович(а полека и на Морати станува) , а и имаше една серија лоши резултати по кои влезе во конфликт со Абрамович и доби нога на сред сезона

Јас келав сум,иам влакна на стојко само :nesum:

Знам за тие понуди бе брат,понуди од Саудиска Арабија,Египет и такви срање лиги...кажи за кај имаше понуди ако се секаваш ???

Аврам Грант ако не се лажам беше поставен наместо Мурињо ???

Во Челзи Мурињо беше 2 или 3 години,а во Интер му е прва сезона,затоа ти викам има време,смири се,а да останеше во Челзи Мурињо ке освоеше ЛШ факт !!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom