Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Феномену, Рони блесна една година во Барселона, лани беше изгубен во свемирот, а годинава фудбалските терени ги смета како модна писта, губат од Палермо, тој прај финти, и се смее, одпоздравува наместо да трча да го подобри резултатот.. Зборувам за МОМЕНТАЛНА ФОРМА, НА РОНАЛДИЊО, не за пред три години.
И порано Пеле правеше р`шум а денеска не може да истрча 4 километри..

На дуелот Милан - Јуве, Сисоко вџеб го пикна Роналдињо, тоа е факт..
Јас си го кажав моето мислење

Не знам дали се сеќаваш на дуелите Милан-Манчестер во ЛШ,Одо го пикна в`џеб Роналдо а па сеа Роналдо ќе ги собере сите награди а Одо најверојатно после позајмицата во Баерн ќе се пресели во клуб од рангот на вашите градски ривали......


А па за моменталната форма од кај знаеш може Стасер од Милан е најдобар:toe:


Само немој да ми кажеш дека Амаури до сега направи повеќе од Рони....
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Јас си го кажав моето мислење

Не знам дали се сеќаваш на дуелите Милан-Манчестер во ЛШ,Одо го пикна в`џеб Роналдо а па сеа Роналдо ќе ги собере сите награди а Одо најверојатно после позајмицата во Баерн ќе се пресели во клуб од рангот на вашите градски ривали......
Ајде ќе напишам уште еднаш и ќе го ставам текстот во болд може ќе ме сватиш тогаш

ЗБОРУВАМ ЗА ОВАА СЕЗОНА!!!!!!

Само немој да ми кажеш дека Амаури до сега направи повеќе од Рони....
Фактите говорат,
Амаури 13 гола (ниту еден од пенал)
Рони 8 (2 од пенал)

За Амаури беа заинтересирани и Јуве и Милан..И Галијани изјави дека ако не го земат Амаури, ќе се насочи на Роналдињо...

Роналдињо за мене важеше за најдобар играч на светот тогаш кога доби Златна Топка, ама сега за мене е само одличен ПОЗЕР!!!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Фактите говорат,
Амаури 13 гола (ниту еден од пенал)
Рони 8 (2 од пенал)

За Амаури беа заинтересирани и Јуве и Милан..И Галијани изјави дека ако не го земат Амаури, ќе се насочи на Роналдињо...

Ова кажува се...
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ајде ќе напишам уште еднаш и ќе го ставам текстот во болд може ќе ме сватиш тогаш

ЗБОРУВАМ ЗА ОВАА СЕЗОНА!!!!!!


Фактите говорат,
Амаури 13 гола (ниту еден од пенал)
Рони 8 (2 од пенал)

За Амаури беа заинтересирани и Јуве и Милан..И Галијани изјави дека ако не го земат Амаури, ќе се насочи на Роналдињо...

Роналдињо за мене важеше за најдобар играч на светот тогаш кога доби Златна Топка, ама сега за мене е само одличен ПОЗЕР!!!
Момче многу се нервираш мајка му стара:kesa::kesa:

Него кажи ми колку асистенции има Амаури


Али ај нема врска,ќе видиме на крајот кој е кој:smir:







Шо врат ќе беше:vozbud::vozbud:


Едит:Галијани изјавуваше дека Пато има повеќе потенцијал од Рони,дека нема шанси да го земиме......
А исто така дека Кака ќе биде продаден и тн....а колку од тоа е вистина и он не знае
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Него кажи ми колку асистенции има Амаури
Али ај нема врска,ќе видиме на крајот кој е кој:smir:
Е тоа е ... Некој ќе се радува на голови, некој на асистенции :toe:

Кој е кој видовме во Торино..Амаури постигна 2 гола, Роналдињо беше како изгубен Германец во Русија...

Едит:Галијани изјавуваше дека Пато има повеќе потенцијал од Рони,дека нема шанси да го земиме......
А исто така дека Кака ќе биде продаден и тн....а колку од тоа е вистина и он не знае
Галијани го бараше Амаури, ама Амаури дојде во Јуве, и потоа го зеде Роналдињо...

За сликата.. Е ова е Сисоко, мускул и љубов за игра...Не е манекен и позер!!!

Плус, фотошопирана е..Вратот на ставен врз тело на белец...
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Е тоа е ... Некој ќе се радува на голови, некој на асистенции :toe:

Кој е кој видовме во Торино..Амаури постигна 2 гола, Роналдињо беше како изгубен Германец во Русија...
Ај се обложиме дека Малдини е подобар од Буфон:nesvest::nesvest::nesvest:


Неможеш полушпиц/плеј да споредуваш со класичен крупен напаѓач ако толку си се запнал за тие асистенции

А и разликата не е голема бидејќи Рони има 9 гола и фиксно 5 асистенции а овој 13 гола и 0 асистенции

Ама како што кажав ќе видиме на крајот од сезоната
КОЈ Е КОЈ:sport1::sport1:

За сликата.. Е ова е Сисоко, мускул и љубов за игра...Не е манекен и позер!!!

Плус, фотошопирана е..Вратот на ставен врз тело на белец...
Тој со вратот беше главниот виновник за перфорамсите на позерот во Торино...
Леле каква исфрустрираност гледам тука:uvo::uvo:


Доволно ли ќе ви биде ако ви кажам дека според мене Сисоко е еден од најдобрите играчи на таа позиција???
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Еве споредувајте го со Рони


А ако е најдобар на светот споредувајте го со Кака,Рони,Роналдо,Меси....:toe:
Па ти си тој што бараше да биде спореден со Роооони. И ТИ си тој што ги спомна асистенциите...
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Па ти си тој што бараше да биде спореден со Роооони. И ТИ си тој што ги спомна асистенциите...
Да,да ама очигледно е дека вие тоа буквално го свативте и гледавте само голови
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Ај се обложиме дека Малдини е подобар од Буфон:nesvest::nesvest::nesvest:
1.Неможеш полушпиц/плеј да споредуваш со класичен крупен напаѓач ако толку си се запнал за тие асистенции
2.А и разликата не е голема бидејќи Рони има 9 гола и фиксно 5 асистенции а овој 13 гола и 0 асистенции
3.Доволно ли ќе ви биде ако ви кажам дека според мене Сисоко е еден од најдобрите играчи на таа позиција???
1. Ти ги почна споредбите, и ти прв спомна асистенции, не се запнав јас(препрочитај)
2.Јас споредив кој играч е покорисен за тимот, и мое мислење е дека Амаури е покорисен за Јуве, отколку Роналдињо за Милан...
3. Не мора да ни кажуваш..Го знаеме тоа...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
1. Ти ги почна споредбите, и ти прв спомна асистенции, не се запнав јас(препрочитај)
2.Јас споредив кој играч е покорисен за тимот, и мое мислење е дека Амаури е покорисен за Јуве, отколку Роналдињо за Милан...
3. Не мора да ни кажуваш..Го знаеме тоа...
Амаури до сега мислам дека се покажа како доста покорисен, Роналдињо добро почна но полека се губи, почна и пенали да промашува, Сидорф сеуште е подобар од него.
Второ не е благодарно да споредуваш играчи на различна позиција:toe:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
1. Ти ги почна споредбите, и ти прв спомна асистенции, не се запнав јас(препрочитај)
2.Јас споредив кој играч е покорисен за тимот, и мое мислење е дека Амаури е покорисен за Јуве, отколку Роналдињо за Милан...
3. Не мора да ни кажуваш..Го знаеме тоа...
1.Ама тебе не ти се важни асистенциите нели?
И Рони го направи демек нема ниеден гол а само асистенции
2.За некои Стевица Ристиќ беше бог(за Кратовчани)
3.Мастер оф церемони,па ти мора да имаш роднински врски со бабата Ванѓа

 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
1.Ама тебе не ти се важни асистенциите нели?
И Рони го направи демек нема ниеден гол а само асистенции
2.За некои Стевица Ристиќ беше бог(за Кратовчани)
3.Мастер оф церемони,па ти мора да имаш роднински врски со бабата Ванѓа

1. Ми се важни, ама головите некако помили ми се...
2. Не го реков тоа..И Рони е добар, ама не е како што беше во Барса..
3. Секој за себе...
4. Треба да сум слеп да не го видам придонесот на Момо Сисоко во средината на Јуве (прашај го Роналдињо, тој повеќе знае)..Верувам дека Рафа Бенитез главата ја удира во ѕид зошто не му даваше шанса да игра повеќе во Ливерпул..И не фала, Баба Ванѓа е Бугарка, а јас сум чисто Македонче..Така да немам никаква роднинска врска со неа!!
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Се молат фановите на Милан, да не ни ја трујат темава со глупи споредби и да не ми ги споредуваат трансферите на Шева и Сендерос со оној на Амаури. Секое ебено евро што Јуве го плати за Амаури вредеше, а за овие двајца и беспари шо ги зедовте, па пак не вредат... Бтв... Го фафнавте 4-2? Го фафнавте. Ве напуни Амаури? Ве напуни, ајт со здравје, со среќа во Серија А и УЕФА, не ја тупете веќе.. Роналдињо, јеа рајт.. го видов колку е добар, дуел на Момо не му зеде...

Иначе, не знам зашо сте сите толку против Молинаро. Јас лично, приметувам дека е подобар од порано... Немам ништо против, нека продужи вака ќе го биде.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Се молат фановите на Милан, да не ни ја трујат темава со глупи споредби и да не ми ги споредуваат трансферите на Шева и Сендерос со оној на Амаури. Секое ебено евро што Јуве го плати за Амаури вредеше, а за овие двајца и беспари шо ги зедовте, па пак не вредат... Бтв... Го фафнавте 4-2? Го фафнавте. Ве напуни Амаури? Ве напуни, ајт со здравје, со среќа во Серија А и УЕФА, не ја тупете веќе.. Роналдињо, јеа рајт.. го видов колку е добар, дуел на Момо не му зеде...

Иначе, не знам зашо сте сите толку против Молинаро. Јас лично, приметувам дека е подобар од порано... Немам ништо против, нека продужи вака ќе го биде.
Најважно плата на 1-ви секој месец земаат...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom