...believe in yourself! :)
2 јули 2007
7.469
676
Браво за момците. Одлично одиграа. Мен оф д меч за мене Маркиони. 2 асистенции за гол доста пробиви,пресечени топки одлична замена за Каморанези. Се подобри и подобри стануваат младиве маркизо и де чеље секоја чест. Амаури нема кој да го запре незнам... инвестиција која се исплати и тоа како.
1 помошен судија чиста катастрофа.
А и да.. Кристиано Дони дами и господа.. лузерот на годината кој на секоја топка се буни. Хаха.
Честито победа.

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
14 февруари 2007
2.508
79
Честито да ни е победата.Солидна игра од момците по бочните позиции бевме ептен опасни Де Чеље почнува се повеке и повеке да ме изненадува(на добро) со среќа во наредната полусезона па да ги стигнеме Интер.
п.с Дони гомна да јаде:pos2:
п.п.с Ретко кој ги надвикал north curve на домашен терен...секоја чест за Drughi,Viking итн....:cuc:

8 февруари 2008
693
10
cestita neka ni e pobedata. za prviot gol ostavam da mi kazete koj bese vo ofsajd markioni ili delpiero?

16 декември 2008
9
2
Carevi se Juventus!!!!!Mislam deka ovoj tim na Juventus ima dobri sansi da mu se sprotistavi na Inter vo borba za titulata.Im cestitam za odlicnata igra protiv sekogas nezgodnata Atalanta!

Forca Juve

Vartolu

1897 Fighter
29 декември 2007
14.655
5.339
Добра игра на Бјанконерите првото полувреме...Почетокот на второто полувреме беше катастрофа...Но потоа следеше голот на Маестро Амаури и се реши дилемата околу победникот на оваа средба..Аталанта се покажа како жилава екипа, зошто иако губеа 0-2, второто полувреме влегоа многу мотивирани, и малку фалеше една сигурна предност од 0-2 да ја прокоцкаат играчите на Јувентус..

Легро даде гол и минатата година против Аталанта, еве и оваа се израдува на тоа..Амаури секоја чест, прекрасно изигра..Маркиони исто така се врати во неговата форма, и не беше оној `изгубениот`..За Молинаро не знам Раниери што видел во него, кога го видов Салихамиџич си реков дека нема повеќе да се нервирам со Молинаро, а тој упорно го става во игра, како и да е не направи круцијална грешка...Сакал да игра во репрезентација? Со онаа игра не би го зел ни оро да игра а камоли во Италијанска репрезентација..

Торино ни направи услуга, го победи Наполи, а вечер го чека Милан еден натпревар со Удинезе кој ниту малку не е лесен противник...

THE_PIRAT

2.508
79

Еј не заебавај барем за денес беше повеке од добар Молинаро на некои форуми дури го гласаат и mtm добар беше дури и у дефанзивната улога не подлегна на сите притисоци кои му ги вршеа едноставно за мене денес Молинаро си ај заврши работата одлично.:toe:

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
7 јуни 2008
2.005
393
Прво полувреме се изигра на ниво, и така би требало секогаш да игра Јуве.. Второ полувреме како муви без глави беа.. Незнам што му се случи на играчите.. Дефинитвно се изгубија.. Но додека го имаме Гранде Амаури, нема зима:):).. Секогаш на свое место и на време, да реши натпревар... Молинаро?? Само ако слушнам пофален збор за него, на фан клубов ке барам под хитно да биде баниран тој што ја дал пофлабата:pos2:.. Дечкото дефинитвно ја згрешил професијата.. Овај е за млекар, за на тезга да работи.. Ама за фудбалер, дајте ве молам.. Детево е без дарба луѓе.. Колку што може на Бандера да се видат Лисја, толку и од Молинаро ке стане фудбалер.. Или поточно кажано: Молинаро и Фудбал = Магаре и Козметика!! Сепак 3 бода зедовме, и со тоа треба да сме задоволни.. Позз.. FORZA JUVE!!!!:eek:lee:

Едит: Добро сега Пират ме нервираш???:)

G

grande-juve

оваа сезона јуве има два проблеми :
1. посед на топка - многу лесно губиме контрола на топката и тоа најдобро се виде против аталанта, ретко кога проиграа 7-8 пати во низа
2. начинот на игра после водство - тоа е заради 1-от проблем и најмногу заради раниери кој многу често се одлучува да брани минимално водство, а некогаш и нерешено(против наполи)
кога ќе ги решиме овие проблеми тогаш ќе нема кој да го запре јуве, во тимот има вистински шампиони, огромни таленти, победнички менталитет и нека му ја мислат.
а од мечот против аталанта не сум задволен, освен периодите кога паднаа головите. аталанта имаше повеќе шанси, поголем посед на топката, иницијатива цело 2-ро пол. но затоа јувентус е голем клуб, и кога не игра најдобро победува.