Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.697
Поени од реакции
3.648
Анадр твист
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Sneijder rejects Inter again![/FONT]

Е баш ме интересира како ке заврши целава драма! Имате слики од Снајдер на аеродромот во Милано, а овде изјавува нешто сосема друго. Или се работи за фотошоп или стварно дошол да се облече.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Мурињо го извадил Мунтари поради Рамазан, и сега исламската организација му вели да не коментира многу за тоа!

па најнормално дека ке го извади јас да сум не го ни пуштам да игра!
се ок нека си слави нека си пости ама гладен човек да трча во професионална утакмица јок бе пријателе
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Мурињо го извадил Мунтари поради Рамазан, и сега исламската организација му вели да не коментира многу за тоа!

па најнормално дека ке го извади јас да сум не го ни пуштам да игра!
се ок нека си слави нека си пости ама гладен човек да трча во професионална утакмица јок бе пријателе
Во право си не требало и да го стават во игра , ама ок се си е тоа , Мур на крај нешо изјавил мислам затоа оваа организацијава му рекла да не коментрира :pos2:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
A што сакаат они, да умре на терен, нормално е да искоментира Мур нешто во врска со истото, а јас како што разбрав рекол дека немал сили поради постот и за негово добро е изваден од теренот .
Никој не би требал да удри критика на таква изјава зашто со истата ништо лошо не се кажува, напротив .

Не е битно, Снајди те доаѓа, те не доаѓа, ко што вика Ками, ебате управата, уште не го донеле играчот а 80% од интерашите веќе почнаа да го м'рзат, Дијаманти се споменуваше како втора опција али најверојатно ке замине во Вест Хем, така да, управата прави уште една утка за оваа позиција, по незнам кој пат, не сум изненаден и ке ги поштедам од криткики, и онака безначајни се истиве тука, на форумов . :toe:

п.с. Мур можеше комотно да си ја признае грешката по мечот со Бари, директен виновник е за тој нерешен резултат, али типично за него е да го трга вниманието на медиумите во друга насока и за истото никогаш нема да го обвинам, паметно игра на таа карта .
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
п.с. Мур можеше комотно да си ја признае грешката по мечот со Бари, директен виновник е за тој нерешен резултат, али типично за него е да го трга вниманието на медиумите во друга насока и за истото никогаш нема да го обвинам, паметно игра на таа карта .
Jose Mourinho: No Alibis, Inter Played Badly :smir:


пс - Real Madrid Star Wesley Sneijder Rejects Inter Move - Report
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Хамшик изјави дека сакал да игра за Интер ако го напушти Наполи.Не знам што се чека.ОДЛИЧЕН играч,млад и има искуство како организатор
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Нишо работава драпајси мадиња , дај ми го на ти го , ако иде нека иде ако не ај у триста . Во Милано шо барал па ? Или новинариве јадат гомна или пак овај си игра мижаница со нас :tapp:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Спомна некаде за извршените ТРИ измени до 58ма минута ? Nope . Факт е дека Интер играше лошо, но играше лошо по водството, кога веќе беа направени 3 измени и кога на терен беа Кварезма, Балотели, Ето и Милито, а средината ја држеа Мота и Дејо, без класичен деструктивец + две мрзи, Кварезма и Балотели .

Тогаш Интер почна да игра хаотично во одбраната, затоа и реков дека за третата измена требаше да се чека, или погодок, па тогаш да го вади Ето или Милито, или да става уште некој во нападот некаде во 75та минута во случај сеуште да беше 0-0. :toe:
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
Пелегрини му рекол на Снајдер дека нема да биде пријавен во Лига на Шампиони и дека не смета на него воопшто. и Перез му рекол дека мора да си оди.

http://www.gazzetta.it/Calcio/SerieA/Inter/25-08-2009/sneijder-arrivo-milano-501128641624.shtml

Снајдер е ВО Милано и сеуште не го одбил Интер. впрочем, дојде за да потпише, иначе немаше да доаѓа!
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
И официјално... преку глава ми е дојдено од ова. :jaj:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Доаѓа Снајдеррррррррр ...........
чек чек не доаѓа ама можно е да дојде утре!
ама го виделе со куфери на аеродром!
што зборуваш бе ене го на паркинг кај веро се тепа со фрчко и кака за место у тимот!
Не бе озбилно ти викам он е новата десетка у интер!
не бе човек сака да се докаже он во реал.
ама не го повикаа на последните 2 утакмици!!
тоа е оти индиректно се докажува он!

(НЕ)ДОАЃА СНАЈДЕР
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Да го задоволам анално Снајдер ....мамето негово =)

Декица ни е тука у најмала рука :back:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Значи Снајдер не е во Милано тоа се слики од архива што е на аеродромот.Неговиот агент е во Милано и беше договорил се со Интер а Снајдер беше дал согласност.Но во последен момент Снајдер пак се премислува тоа пред да тргне за Милано.Повикан бил на средба со Реал и Перез и Валдано и тренерот му рекле дека ако остане втор тим нема ни ЛШ ни прв тим.
Останува сега на Снајдер.
Јас мислам ако не му беше наметнато одма ќе дојдеше во Интер вака малку се чуствува присилен и затоа дава отпор.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Излегувам, ко че се вратам сакам да прочитам овде дека веќе е во Милано, оти че лета црвенки :nerv::nerv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom