Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

StiX

Why so serious?
Член од
13 февруари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
19
Па како да не се радува , и ја би се радувал да освојам трофеј кој е крстен по газдата на мојот клуб и премиер на Италија.:kesa: Тоа е преголемо постигнување за тим кој се задоволи со Хунтелар.

Како бе нема еден Морати куп па и ние на Интер фановите да го достигнеме врвот на фудбалското навивање , пиедесталот на тимот што го сакаме. Нека не се фураат многу видовме сите пред 3 дена какви дебакли доживеаа во ТИМ купот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Едвај чекам да почне новата сезона ,,,:vozbud: Верувам во мојата екипа и убеден сум дека нема да ги зафати криза доколку се под диригенското стапче на Хозе Зверињо,да бидам реален ни треба уште плеј за поголеми дострели ,знаете на што мислам нели ? :)

А за првиот противник Бари не верувам на кикс мада тие ке сакаат да се покажуваат и докажуваат но не верувам дека тоа ке им биде од голема корист.Се знае кој е кој во Италија и оваа сезона ке рушиме рекорди (5 та по ред ) а второ лигашите нека се борат за директен пласман во Лига Ш... :pos2:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Како бе нема еден Морати куп па и ние на Интер фановите да го достигнеме врвот на фудбалското навивање , пиедесталот на тимот што го сакаме. Нека не се фураат многу видовме сите пред 3 дена какви дебакли доживеаа во ТИМ купот.
Има. Бира Морати куп
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Колку што успеав да прочитам Мурињо извршил притисок до Морати за до крајот на неделава да се донеси Снајдер.Башка Реал ја намалил цената до 15 мил и ќе се плаќал Снајдер на 3 рати.Подобра зделка амин.15 милиони се смешна сума, ако не го купат срам да им е.Да почекаме уште 2-3 дена па да видиме
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
Mногу од вас Интерашите се побунија кога дознаа дека Амаури сака да игра за Италијанската(и ќе игра) репрезентација, но еве како бумеранг се врати и кај вас.. БРАЗИЛЕЦОТ Тиаго Мота изјавува дека сонува за настап за Аѕурите!! ТУКА!!
- Чекам коментар, како ќе го прифатите БРАЗИЛЕЦОТ во дресот на Италија!!!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Mногу од вас Интерашите се побунија кога дознаа дека Амаури сака да игра за Италијанската(и ќе игра) репрезентација, но еве како бумеранг се врати и кај вас.. БРАЗИЛЕЦОТ Тиаго Мота изјавува дека сонува за настап за Аѕурите!! ТУКА!!
- Чекам коментар, како ќе го прифатите БРАЗИЛЕЦОТ во дресот на Италија!!!
Ме заболе. Кога ќе покаже некој странец интерес за Македонската репрезентација, тогаш прашај ме :). Дали ќе играат Мота и Амаури за Бразил, Италија или Буркина Фасо, ич не ме тангира.

Поздрав! :smir:
 

StiX

Why so serious?
Член од
13 февруари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
19
Битно било МОТА што сакал да игра за Италија :toe: Сеа ќе идеме пред ФФМ да протестираме зошто МОТА сакал за Италија да игра. Убаво вика Interista , за Македонија да беше ај , ама ова бе... Живот ми се поремети со изјавава на МОТА.:nenene:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Mногу од вас Интерашите се побунија кога дознаа дека Амаури сака да игра за Италијанската(и ќе игра) репрезентација, но еве како бумеранг се врати и кај вас.. БРАЗИЛЕЦОТ Тиаго Мота изјавува дека сонува за настап за Аѕурите!! ТУКА!!
- Чекам коментар, како ќе го прифатите БРАЗИЛЕЦОТ во дресот на Италија!!!
Kaко тоа како бумеранг ни се вратило, се изјасни некој тука дека се согласува со истото ?
Јас сум со истиот став, Амаури, Мота или било кој трет не треба да играат за Италија, но, истиот тој став пример го немам за Балотели зашто приказната тука е друга .

Дискутирано е на таа тема, тргнете на страна кој каде игра, не е истото релевантно, катастрофа за Липи и Италија ке е да се потпираат на бразилци . :toe:

п.с. Не ги обвинувам нит Мота нит Амаури, туку оние кои евентуално би им овозможиле настап за Италија .
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Има голема разлика кога ние сакаме Бразилец да игра за Македонија.Мота е со 100% Италијанско потекло во интервјуто вели мојата крв е Италијанска.Како ние сакаме македонци родени во странство да играт за Македонија.Мота пред да дојде во Италија има Италијански пасош.Во на пример со Италијанско потекло се Милито,Занети,Камбијасо скоро сите Аргентинци се Италијанци.
Ако не сте знаеле Буенос Аирес е град со најмногу Италијанци во Светот половина Аргентина се Италијанци.Во Бразил има 10 мил Италијанци.
На пример Лионел Меси е по потекло Италијанец.Lionel Andrés Messi is an Argentine footballer of Italian descent.
Алвредо ди Стефано легендата на Реал е по потекло Италијанец.
За Италија секогаш играле играчи од Аргентина и Бразил уште на првите светски првенства.
Па погледнете 2 од 3 Аргентинци се со Италијански презимиња.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Дечки, кој имаше преводи за навивачки групи, играчи и слично... праќајте на маил.


Поракава ја оставив и на групата па за дискусии можеме да продолжиме таму да не им досадуваме на другите.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
катастрофа за Липи и Италија ке е да се потпираат на бразилци . :toe:

п.с. Не ги обвинувам нит Мота нит Амаури, туку оние кои евентуално би им овозможиле настап за Италија .
Формално, Амаури ќе има Италијански пасош, Мота веќе го има, и тоа му го отвора патот за Италијанската репрезентација..Кога извале пасош, и Амаури и Мота стануваат Италијанци и ниту Марчело Липи ниту пак Џанкарло Абете од ФИГЦ смее да му забрани да играат по основ на тоа што по националност не водат потекло од Италија..Кога Амаури се одлучил да извади Италијански пасош, тоа значи дека тој се чувствува Италијанец..И самиот неколку пати изјави дека се што има и должи на Италија, и дека Италија е неговиот дом..
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Формално, Амаури ќе има Италијански пасош, Мота веќе го има, и тоа му го отвора патот за Италијанската репрезентација..Кога извале пасош, и Амаури и Мота стануваат Италијанци и ниту Марчело Липи ниту пак Џанкарло Абете од ФИГЦ смее да му забрани да играат по основ на тоа што по националност не водат потекло од Италија..Кога Амаури се одлучил да извади Италијански пасош, тоа значи дека тој се чувствува Италијанец..И самиот неколку пати изјави дека се што има и должи на Италија, и дека Италија е неговиот дом..
Оти од еден друг аспект не го гледаш сето ова..
Ова не мислиш дека сите оние кои имаат пасош на една земја, а се по потекло од друга, сакаат да играат за онаа за која имаат пасош од причина што не се повикани односно не можат да фатат место во матичната земја? Не дека Амаури е којзнае колку послаб од Фабиано, напротив мое лично мислење е дека е подобар, али во конкуренција на еден Роналдо, на еден Адриано од времето, Амаури реално гледано никогаш немаше да добие место во Бразил.
Истото и за Мота, истото и за сите останати кои настапуваат за некоја друга репрезентација..
Значи муабетот ми е што сака нека си каже тој, дали ја носел во срцето, ова она.. едноставно тој играч сака да игра на светско, а неговата матична земја тоа не му го овозможува..
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Разликата Со Мота и Амаури е тоа што Амаури вели сакам да играм за Бразил јас сум Бразилец и мојот прв избор е Бразил и ако не ме повикат ќе играм за Италија.
А Мота вели ако добијам повик од Дунга и Липи се знае мојот избор нема да размислувам ни секунда ја избирам Италија мојата крв е Италијанска.Италијански пасош имам уште од мал пред да дојдам во Европа.
И да предците на Мота се Италијанци на Амаури не.
Но Мота има една пречка не игра за Јуве.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Дечки, кој имаше преводи за навивачки групи, играчи и слично... праќајте на маил.


Поракава ја оставив и на групата па за дискусии можеме да продолжиме таму да не им досадуваме на другите.
рековме за играчите ја и роси да ги направиме ги направивме кај него се само треба да ги земеш. а за Клубот навивачите и стадионот имаш на почетната страна од темава адријанчо напишал :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom