Што направи Заев за Струмица

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.476
Една Аларова која сите ние ја критикуваме, сите улици во центар ги среди
Како што јас не сум кадарен да го оценува Заев, за тоа дали направил и што направил за Струмица, така и ти од Битуше, не си кадарен да збориш за Доларова, освен, ако не си поминал на улица '' Македонија '' и да мислиш дека тоа е Центар . . . :toe:

И ако веќе фрлаш кал на Заев, жити тебе не се мести на пенали со Аларова, апла очигледен ке си .
ова као совет, ништо повеќе .
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
42
Jas mislam deka na zaev mu predstoeshe bleskava politicka kariera vo Strumica i poshiroko.
Mnogu golem broj Strumicani i pokraj OGROMNOTO nezadovolstvo od sdsm velea deka ke glasat za nego, bidejki bese ocigledno deka deckovo e mnogu ambiciozen, znae kako, ima idei i shto e najvazno gi ostvaruva tie idei!!

AMA, zajakot izvrshi samoubistvo koga mu go podrza na b.c. i izjavi deka treba da skrsime kicma i da smenime imeto! KRAJ NA PRIKAZNATA!!!

p.s. sakam da dadam do znaenje na citatelite ovde deka poveketo "Strumicani" ovde vsushnost ne se Strumicani tuku od okolnite sela (ili zivee vo gradot ali ne znae strumicki). Toa sekoj Strumicanec ke go primeti po pisuvanjeto.
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
deckovo e mnogu ambiciozen, znae kako, ima idei i shto e najvazno gi ostvaruva tie idei!!

AMA, zajakot izvrshi samoubistvo koga mu go podrza na b.c....! KRAJ NA PRIKAZNATA!!!.
Од постов на DedoAleko може да се заклучи дека Струмичани ќе си го жртвуваат градот затоа што се против Б.Ц.... Така и треба, мамето нивно комуњарско!
Да живее Бонева!
 

FOREX-Macedonia

FOREX trader
Член од
9 февруари 2009
Мислења
131
Поени од реакции
10
Заев би требало после изјавите “македонецот да ја свие кичмата пред грците“ односно да се напупи, народски кажано, за да му го опнат, да биде политички несериозно сфаќан, Човекот си кажа што мисли за Македонија и македонскиот народ.
Тоа што го доби на поклон од Б.Ц. исто политички го обезвреднува.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Браво бе,абе Прилеп ми е срам да го прикажам на интернет во споредба со Струмица,и тоа што го направија чиниш како некои затвореници да го правеле,ништо не функционира како по клетва да е правено,нашиов градоначалник го закочи Прилеп за сите времиња,да се дави во Кич и Ѓубре,треба да си го позајмиме Заев кој за 10 милиони евра буџет од Прилеп ќе направи метропола,а не средсело со Итар Пејо крај контињерите полни со ѓубре и паркингот крај нив иако со закон е забрането паркирање на 10 метри од контењери.:toe:
Колку за информација,истата екипа што инвестираше и го градеше ГЛОБАЛ ја прави катната гаража кај вас а кога ке биде готова не знам? :raz:

Дека направи повеке од Киро Јанев е точно ама кај нас народот тоа не го гледа,се гледа што направила неговата партија така да народот може обратно да одлучи,она што окото на бирачот го гледа низ градот односно како е направен и она што го има во џебот се две сосема различни работи...
By the way,кој да ми плати на мене едно комплетно тркало од автомобилот што го уништив на улицата Борис Поп Димитров,таму кај што копал Комуналец а не си ја затрупал дупката!!!! Не гледајте некој што направил туку што ке направи...
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Abe begi smesen si, koj 8 milioni evra samo VMRO znae.

I da znars, jas licno imam sluseno deka pismata sto bea prakani od "ostetenite familii" do sitel TV bea piseni vo stabot na VMRO i toa go imam sluseno od vasite (ako mozam taka da te narecam)


I daj DOKAZI kako gi ukral tie 8 000 000

Jas znam deka ima vlozeno 13 M a dobivka od 8 M so znaci spored tvojata matematika Zaev ima dadeno 5 M evra a ne ukradeno 8.

ti kako znaes... kako se ukradeni tie 8 M evra????????? Cekam odgovor!
Pusti gi!Samo za dzabe zborat.Ako dojde sega drug Gradonacalnik,nema sto drugo da pravi,ke dobie se na tacna.Mozebi ke mora site vo javnata administracija da zemat i po eden bugarski pasos,inaku nema rabota za niv????
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Колку што знам, Заев како градоначалник среди само една улица во Струмица (со фонтани и палми), направи два кружни тека (со донации) и во негово време се изгради новиот трговски центар (за кој доби кривична пријава за наводна проневера на 8 милиони евра). Сето тоа, СДСМовците го сметаат како преобрат на Струмица од селска паланка во европски современ град.

Остатокот од Струмица (99%), се стари ископани улици, без тротоари, земја и прав на сите страни, стар неуреден плоштад и парк, несредени училишта и градинки.

Не успеа да го направи и најважното за Струмица- дренажниот канал без кој Струмица со секој пороен дожд се поплавува и се прават огромни материјални штети, кои мора да ги санира владата на ДПМНЕ. Прашањето е кај отидоа парите за тој одводен канал и зошто она што досега е изградено од него е дефектно и фушерски направено, а се потрошени милионски средства?!

Ако грешам или некој успех на Заев сум пропуштил, ве молам да ме корегирате.
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:ме насмеа и покрај тоа што си дежурен плукач хахахаха
1,три НОВИводоводи во населените места (села) четвртиот пак нов во банско изградбата во тек...(комплет реконструкција за водоводто приклучок за цела струмица,,,,, вода во ТУРСКОТО МААЛО ,,,
2,реконструкција на сите споменици (бидејки беа во очајна состојба) и изградба на 3 нови (Борис Трајковски ,загинатите Бранители,и во паркот на илинденската револуција),,,,
ПАРКОТ хахаха убав чист среден... со игралишта за децата,,,ПРВ ДЕТСКИ ГРАД ВО МАКЕДОНИЈА,СЕКАДЕ КАДЕ ИМА МОЖНОСТ СЕ ГРАДАТ маалски паркчиња ,,,,,,,,,,,,
3,за улици и тротоари ...е бесмислено И ЈАС НЕЗНАМ КОЛКУ СЕ ИМА ПОПЛОЧЕНО (во КИЛОМЕТРИ)...во центарот нова сигнализација(висечка)...2 сосема нови Булевари(маршал тито и Климент охридски,(ДЕНОВИВИЕ КОМПЛЕТ ЗАВРШЕН)....
4,реконструкција н царевите кули..(со завршена ТРИМ ПАТЕКА)
5,Училиштата со обновени игралишта,ГРАДИНКИТЕ со нови игралишта и играчки ,,,со променети кровови,
6,РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА
7,НАЈПОВОЛНИ УСЛОВИ за ИНВЕСТИРАЊЕ (попусти во комуналиите) се со цел развој на Струмица и вработување,,,,
8,СТРУМИЦА= ПРОГЛАСЕАНА ЗА НАЈЕКОЛОШКИ ГРАД ,НАЈ СПОРТСКИ ГРАДОНАЧАЛНИК(и тоа замисли од СИТЕЛ) ,најмногу поднесено и реализирано од ифа фондовите ЕУ... награда за Глобал
ПРВА КАТНА ГРАЖА ВО МАКЕДОНИЈА,,,,,, ГЛОБАЛ најсовремен пазар(ТРГОВСКИ) во МАКЕДОНИЈА

своите ИЗБОРНИ ВЕТУВАЊА и програма ЗАЕВ во целост ја РЕАЛИЗИРА И ИСПОЛНИ ЗА НЕ ЦЕЛИ 3 ГОД....
секој последен четврток во месецот ОТЧЕТ ПРЕД ГРАГАНИТЕ ЕМИСИЈА ВО ЖИВО ..запознаен со сите проблеми во градот...смешни ми се сегашниве од дпмне кога ситуацијава ја согледувале на ТЕРЕН ХАХАХА
тоа Заев го прави веке 4 год... го знае буквално секој сокак во Струмица

СЛОБОДНО ДА СЕ НАДОПОЛНИ ЛИСТАТА ..не ми текнува се ..а и многу е долга,,,,,,,,,,,,,затоа сум горд што сум Струмичанец...

ДОДЕКА ДРУГИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ЗБОРУВАА СО КЕ КЕ КЕ ,СТРУМИЦА СЕ ГРАДЕШЕ И СЕУШТЕ СЕ ГРАДИ,,,
на собир на грагани со нивни сугестии и барања се направи планот и буџетот на Струмица 90% од сугестиите се ВМЕТНАТИ ВО ПЛАНОТ...

а за ПЛУКАЧИТЕ .... се се плашам дека ке се удават во сопствената плунка....
БИТУШАНЕЦ ПРАШАЊЕ СИ БИЛ ЛИ ВО СТРУМИЦА ВООПШТО????
или плукаш по нарегенју ???
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Незнам како се дрзнуват да пишуват луѓе кои не се од Струмица,за развитокот на градот.Струмица е направена да уживаш во неа, изградена и се гради (го видов тоа и сум многу позитивно изненадена) Додека другите градоначалници си ги трупат патите во џеб, Заев половината од украденото барем го вложува. Се направени патишта кои ги чекавме со децении да се градат, центарот каде се отфрлаа остатоци од пазарот е направен да стоиш и да го гледаш со восхит. Каква партија е не е битно, се труди за народот и за самиот град. Уште помачно е кога читам луѓе од Струмица како пишуваат против иако во ниеден град од Македонија народот го нема истото добиено!

Струмица е чиста и фантастично направена, е сеа на некој ако не му одговара може само да мрчи.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:ме насмеа и покрај тоа што си дежурен плукач хахахаха
1,три НОВИводоводи во населените места (села) четвртиот пак нов во банско изградбата во тек...(комплет реконструкција за водоводто приклучок за цела струмица,,,,, вода во ТУРСКОТО МААЛО ,,,
2,реконструкција на сите споменици (бидејки беа во очајна состојба) и изградба на 3 нови (Борис Трајковски ,загинатите Бранители,и во паркот на илинденската револуција),,,,
ПАРКОТ хахаха убав чист среден... со игралишта за децата,,,ПРВ ДЕТСКИ ГРАД ВО МАКЕДОНИЈА,СЕКАДЕ КАДЕ ИМА МОЖНОСТ СЕ ГРАДАТ маалски паркчиња ,,,,,,,,,,,,
3,за улици и тротоари ...е бесмислено И ЈАС НЕЗНАМ КОЛКУ СЕ ИМА ПОПЛОЧЕНО (во КИЛОМЕТРИ)...во центарот нова сигнализација(висечка)...2 сосема нови Булевари(маршал тито и Климент охридски,(ДЕНОВИВИЕ КОМПЛЕТ ЗАВРШЕН)....
4,реконструкција н царевите кули..(со завршена ТРИМ ПАТЕКА)
5,Училиштата со обновени игралишта,ГРАДИНКИТЕ со нови игралишта и играчки ,,,со променети кровови,
6,РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА
7,НАЈПОВОЛНИ УСЛОВИ за ИНВЕСТИРАЊЕ (попусти во комуналиите) се со цел развој на Струмица и вработување,,,,
8,СТРУМИЦА= ПРОГЛАСЕАНА ЗА НАЈЕКОЛОШКИ ГРАД ,НАЈ СПОРТСКИ ГРАДОНАЧАЛНИК(и тоа замисли од СИТЕЛ) ,најмногу поднесено и реализирано од ифа фондовите ЕУ... награда за Глобал
ПРВА КАТНА ГРАЖА ВО МАКЕДОНИЈА,,,,,, ГЛОБАЛ најсовремен пазар(ТРГОВСКИ) во МАКЕДОНИЈА

своите ИЗБОРНИ ВЕТУВАЊА и програма ЗАЕВ во целост ја РЕАЛИЗИРА И ИСПОЛНИ ЗА НЕ ЦЕЛИ 3 ГОД....
секој последен четврток во месецот ОТЧЕТ ПРЕД ГРАГАНИТЕ ЕМИСИЈА ВО ЖИВО ..запознаен со сите проблеми во градот...смешни ми се сегашниве од дпмне кога ситуацијава ја согледувале на ТЕРЕН ХАХАХА
тоа Заев го прави веке 4 год... го знае буквално секој сокак во Струмица

СЛОБОДНО ДА СЕ НАДОПОЛНИ ЛИСТАТА ..не ми текнува се ..а и многу е долга,,,,,,,,,,,,,затоа сум горд што сум Струмичанец...

ДОДЕКА ДРУГИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ЗБОРУВАА СО КЕ КЕ КЕ ,СТРУМИЦА СЕ ГРАДЕШЕ И СЕУШТЕ СЕ ГРАДИ,,,
на собир на грагани со нивни сугестии и барања се направи планот и буџетот на Струмица 90% од сугестиите се ВМЕТНАТИ ВО ПЛАНОТ...

а за ПЛУКАЧИТЕ .... се се плашам дека ке се удават во сопствената плунка....
БИТУШАНЕЦ ПРАШАЊЕ СИ БИЛ ЛИ ВО СТРУМИЦА ВООПШТО????
или плукаш по нарегенју ???
Ај, леле ама успешен бил градоначалникот?! Ќе им обновел водовод за 4 населби, на луѓето кои за тоа плаќаат на општината.

А другото е само рекла казала и чисти неиздржани фалби.
Те молам не ме смеј, Глобал бил најсовремен трговски центар во Македонија :pos2::pos2::pos2:

Туку, нели го критикуваше ДПМНЕ што правел споменици по Скопје, а Заев кога тоа го прави е пофално?:tapp:

Според тебе, Аларова е најдобриот градоначалник, 90% од улиците во општина центар се средени и поплочени, има најголем парк, а општина центар има жители колку и Струмица :pos2:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
реален вистинито напишано од твоја страна за развојот во струмица и постигањето на заев на планот за развој на струмица. само злобниците и лубоморни противници на сдс се слепи и не сакат да ја видат СР во вистинско светло. иако исклучени од сите државни фондови градот сепак ги остварува своите развојни планови. вмроОВЦИТЕ може да земат пример од заев како се гради успешно опшество но им смета помислата дека учителот е од противничкиот табор стварно штета за државата и народот
време е да се свести маќедончето РАЗБУДИСЕ ВРЕМЕ Е !!!!:toe::toe:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Како што јас не сум кадарен да го оценува Заев, за тоа дали направил и што направил за Струмица, така и ти од Битуше, не си кадарен да збориш за Доларова, освен, ако не си поминал на улица '' Македонија '' и да мислиш дека тоа е Центар . . . :toe:

И ако веќе фрлаш кал на Заев, жити тебе не се мести на пенали со Аларова, апла очигледен ке си .
ова као совет, ништо повеќе .
Ако никот ми е Битушанец, не значи дека јас живеам во село Битуше!!!
И секој има право на слобода на говорот, нели? Не сме во удбашко време.

Доларова можеби е Доларова, но ако се спореди општина центар и Струмица, ќе мора да констатираме дека Аларова сепак била далеку подобар градоначалник од Заев штом 90% од улиците во центар се средени со уредени тротоари и улично осветлување почнувајки од нас. Пролет до Рузвелтова, ако веќе Заев се фали што средил две улици во Струмица. Ете сум бил грешка, не средил една улица, туку две :baeh:

Да го земеме на пример оној градоначалникот на оп. Аеродром. И мене не ми е симпатичен и го критикувам, но сите паркови во Аеродром ги среди, сите улици ги поплочи, а Заев направил две улици и вие од СДСМ го прогласивте за најдобриот градоначалник во Македонија!

Додека во Струмица, 90% од улиците се раскопани, без тротоар и малку ако подврне, веднаш кал се прави градот и што е најважно- се поплавуваат долните зони на Струмица, што се случува неколку пати во годината. Штетите се огромни, а преку доизградбата на одводниот канал ќе се спаси Струмица и уште не е завршен, само за да може да се перат пари преку него; сега дури сакаат повторно и она што е изградено од каналот да го рушат и да го прават наново, за да се земат повеќе пари. Најегзистенцијалното прашање на Струмица не е средено, одводниот канал, па се прогласува некои и за најдобар градоначалник, кога пола град му се дави во вода што заврне пороен дожд.

Можеби јас сум пристрасен, но вие сте далеку попристрасни и воопшто нереални.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Ednas napisav i Garfilde ne me brisi:
Ovoj Bitusanecov Sega kje se izgubi od temava kako od temata za MMF. Lupni go so argumenti i otide na pasha.
Cudno coece, go nema, go nema pa kje se pojavi 10 dena pred kampanja.
Koga gi pravese Penov trotoarite Bitushabcevo go vikase Paverov, a sega Dolarova bila uspesna krpacka na trotoari. :pos2::pos2:
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Тие што не се од Струмица најдобро е да се банираат од темава (вклучувајќи ме и мене).

Не е форумив наменет за бесплатна партиска пропаганда. Идете на Сител, закупете си простор во Вечер, може и без пари ќе ви го дадат и кажувајте си што ве мачи.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ДЕБИЛШАНЕЦ ПРВО НЕ МИ ОДГОВОРИ си ЈА ВИДЕЛ ЛИ СТРУМИЦА ВООПШТО
1,НАПИШАВ НАПРАВИЛ ВОДОВОД има разлика.....
па не чинат спомениците 8 милиони евра ....
РЕКЛА КАЗЛА хахахха да јас сум слеп .....и тоа од портокалово слепило хахахха
за одводниот КАНАЛ ХАХАХАХ ТОЈ Е ВО НАДЛЕЖНОСТ НА ДРЖАВАТА И СЕ НАОГА ВО СЕЛО ИЛОВИЦА хахахах затоа - НЕ Е ПОД ОПШТИНМА СТРУМИЦА,,

не ми се јасни од дпмне само ни прават реклама..... со полна пареа работат и 4 нови ХОТЕЛИ ХАХАХАХА во нивно име ти благодарам.... а таквите како тебе плукачи на невидено-по наредба ГИ ЖАЛАМ

Затоа рејтингот на Заев е 70% спрема 10% -Бонева

ИЗЛЕГОВ ДА СЕ ПРОШЕТАМ НИЗ СТРУМИЧКИТЕ БУЛЕВАРИ ,,,

 

Kajgana Shop

На врв Bottom