Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Jas samo realen sum :)
Познат е примерот со Платини (што го напомена и Дунга), од кој се очекуваше многу, но сепак на крајот за малку повторно ќе беше вратен во Франција после 6 месечен престој во Јуве, но подоцна добро познато е каква историја имаше Платини со Јувентус.

Има и доста други примери кои играчите во првите месеци не се покажале, а подоцна биле од огромно значење за тимот (Трезеге, Давидс итн).
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Познат е примерот со Платини (што го напомена и Дунга), од кој се очекуваше многу, но сепак на крајот за малку повторно ќе беше вратен во Франција после 6 месечен престој во Јуве, но подоцна добро познато е каква историја имаше Платини со Јувентус.

Има и доста други примери кои играчите во првите месеци не се покажале, а подоцна биле од огромно значење за тимот (Трезеге, Давидс итн).
Да се надеваме дека оваа традиција ќе продолжи:vozbud: Иначе Stara dama имаш македонски фонт на компјутерот?:haha:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Не заебавај знаеш како играт Бари си ги гледал? Ако не си ги гледал утре ќе имаш можност и ќе видиш дека не се како што ги замислуваш ти :toe: Иначе како што гледам при крај сме со темата па ако ми дозволите јас да ја отворам следната?:vozbud::juve:
ако ние знаеме од каде доаѓа опасноста,зошто професионалците во јуве не би се погрижиле за тоа??? типувам на одбрана на честа на мечот со бари,како што кажав и претходно !
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Гледав на Sky коефициенти од кладилниците во Италија за типување на точен резултат, најмал коефициент имаше за резултат 1-1 коеф. 6.5, а се предвидува дека ќе паднат најмногу 2 гола.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
se cudam kako be ne mu trebase vreme na Ronaldo da se vklopi vo Real , na Ibrahimovic vo Barsa , na Snajder vo inter ... kako samo na igracive vo Juventus so idet im treba vreme(po godina-dve) da se prilagodat... bas cudno...
примерите и не ти се којзнае какви,да се прилагодиш во тим како барса каде сите работат или како снајдер во интер каде исто така секој си го знае местото покрај работници како занети,маикон,станковиќ и др не е тешко како шо си замислуваш.... со кој да игра Диего бре??? сите околу него се влечковци,човекот се гледа дека се труди и ја губи силата набрзо,добро гледај го наредниот натпревар да видиш шо се случува. гросо не е онај стариот,амаури стои како статуа пред влада за сликање,алекс не е 23 годишен младич,истото важи за каморанези кој е се послаб,единствено немањето замена на неговата позиција и во јуве и во репрезентацијата го држат на тоа место.... враќањето на јакинта сигурен сум дека ќе ја подобри играта на Диего.
гледам не ти се допаѓа политиката на јуве околу бразилските играчи,но да те потсетам дека токму таа земја е неколку пати светски шампион и дава УБЕДЛИВО најмногу интернационалци во сите светски лиги,да не претерам !
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Кога не знаеш што да кажеш подобро заќути си:back:...Иначе стварно ни треба еден добар ремонт на тимот почнувајќи од одбраната па се до нападот, имаме неколку стари играчи и мислам дека подобро би било да ги продадат уште кога имат некоја поголема вредност и да се земат неколку добри и млади играчи:toe:
Што бе Тиме , што му фали на Паладино ? Играч кој може и да повлече и да претрча, баш таков му треба на Јуве. Играме со споменици напред како Дел Пиеро , Амаури и Трезеге ... само се вртат у место. Кога ќе размислам па подобро ... кога неможат да му најдат место на Џовинко ни Раниери ни Ферара , тогаш пак за Паладино ич би немало дури и да останеше.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.682
Поени од реакции
3.641
Jas samo realen sum :)
Па ако беше навистина реален како што и сам се декларираш, тогаш ке признаеше дека твојот идол е виновен за дереџево до кое стигна овој клуб. Па затоа сега мораат некои трети луге да го вадат од гомната и да му го обелуваат образот.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Што бе Тиме , што му фали на Паладино ? Играч кој може и да повлече и да претрча, баш таков му треба на Јуве. Играме со споменици напред како Дел Пиеро , Амаури и Трезеге ... само се вртат у место. Кога ќе размислам па подобро ... кога неможат да му најдат место на Џовинко ни Раниери ни Ферара , тогаш пак за Паладино ич би немало дури и да останеше.
Многу е себичен Паладино затоа и го дадоа на Џенова, а Кришито да го вратат тоа ќе биде супер со него одбраната како лево крило ќе биде добра:vozbud:

Епа како што гледаш сите се трудиме да пишуваме на кирилица би требало и ти тоа да го правиш нели Македонија е ова:vozbud:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Многу е себичен Паладино затоа и го дадоа на Џенова, а Кришито да го вратат тоа ќе биде супер со него одбраната како лево крило ќе биде добра:vozbud:
За себичен е по малце , а го продадоа затоа што се спука со Дел Пиеро.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
За себичен е по малце , а го продадоа затоа што се спука со Дел Пиеро.
А зашто се спука со Дел Пиеро? затоа што не му предаде (незнам на кој натпревар беше) кога беше во чиста позиција а овој шутираше од мртов агол, и сега што излезе?:haha:... и во претходното коло против Парма го гледав 3 против 1 одат тој сам сака да ја заврши шансата и ја оплеска скапав пцуејќи дома и на карај 2-2 излезе заради него :tapp:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Многу е себичен Паладино затоа и го дадоа на Џенова, а Кришито да го вратат тоа ќе биде супер со него одбраната како лево крило ќе биде добра:vozbud:

Епа како што гледаш сите се трудиме да пишуваме на кирилица би требало и ти тоа да го правиш нели Македонија е ова:vozbud:
Богами Паладино чуда прави сезонава, али сепак не сум за негово враќање, а Кришито мора да се врати следната година.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Па ако беше навистина реален како што и сам се декларираш, тогаш ке признаеше дека твојот идол е виновен за дереџево до кое стигна овој клуб. Па затоа сега мораат некои трети луге да го вадат од гомната и да му го обелуваат образот.
pa navivacite od stadion mu skandiraa na idolov moj vtornikot , go baraa nazad :wink:

to so ne si zapoznaen so vistinata i so ne znajs da go pocituvas coekot koj ti go napraj klubot najdobar na svetot tvoj problem...

ali ima nekolku mina ko tebe so parola "in secco we trust" ali prolazni ste kako 5 godisniot proekt od Blanc...

Samo bez nervozi , strpi se malku ke dopre vistinata i do tebe , na dobar pat e...

lugeto so velis deka go vadat klubot od gomna , tokmu tie go zatrupaa vo gomna...
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Богами Паладино чуда прави сезонава, али сепак не сум за негово враќање, а Кришито мора да се врати следната година.
За Кришито сум да ама Паладино никако, едно што е себичен друго многу е темпераментен така да нека си остане кааде што си е за тима како Џенова е супер што сака може да прави и никој нема ништо да му каже:toe:

Новата тема ја отварам јас!:vozbud:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Не го заборавајте и Екдал - момакот е одличен, само треба идиотот во Сиена да му дава повеќе шанси. Го гледав на утакмици кога играше и многу е цврст во средината.


Ај со среќа Тими! Да ја пицнеш!:star:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom