Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Апсолутно не се согласувам.
:nenene::nenene::nenene::nenene::nenene: Нема врска тоа што збориш.

Инаку од кај знаеш дека на Гросо ке му тргне 100%, а пак на Де Чеље ако му тргне, само сететесе со неговите центаршутеви кога се вадевме ..

aj be pa ti ne seri odma za groso dali ke mu trgne samo so dojde tipot ti odma dali znaes dali ke mu trgne, na novo se vika so zdravje, da se pogodi ne mu biduvaj maler odma.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
aj be pa ti ne seri odma za groso dali ke mu trgne samo so dojde tipot ti odma dali znaes dali ke mu trgne, na novo se vika so zdravje, da se pogodi ne mu biduvaj maler odma.
Дете смири живци, што викаш ти за Де Чеље ај молим те.
 
С

сашенко

Гостин
Buffon, Cannavaro, Chiellini, Legrottaglie, Camoranesi, Marchisio Iaquinta Amauri Grosso del piero Имаме 10 репрезентативци на италија во клубот хах се собравме
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
he he stari pa vikam za deceglie zasto istiot ima igrano za juve i dosega ne e kojznae so a groso dosega nema igrano za juve.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
he he stari pa vikam za deceglie zasto istiot ima igrano za juve i dosega ne e kojznae so a groso dosega nema igrano za juve.
Де Чеље е добар во напад, но е слаб во одбрана . Тоа е и нормално од една страна, бидејќи оригиналната позиција на Де Чеље е лево крило, но поради недостаток беше (и веројатно уште ќе биде) користен како лев бек . Има добри центаршутеви, но во одбрана не се снаоѓа баш најдобро, но се надевам дека со Чиро во тимот ќе се усоврши и на тоа поле . Има потенцијал играчот и се надевам дека во иднина ќе го покаже уште повеќе на терен .

Додека пак Гросо е покомплетен фудбалер од Де Чеље кога се работи за левата бековска позиција . Брз, добар во одбрана, има прецизни центаршутеви, има прецизен шут и мислам дека со Гросо Јуве ќе добие квалитет на левата бековска позиција. Де Чеље е млад фудбалер кој се надевам дека ќе го искористи својот огромен потенцијал кој несомнено дека го поседува .
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
znaci sepak ne e kojznae so, a na drugo mesto da igra neveruvam deka ke ima mesto vo ekipata na juve ali ke vidime .
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.502
Поени од реакции
58.895
Какви пенали му се судени на Интер последниве 2 сезони ова фал за затвор е во споредба со нив :salut:

Енивеј фала за честитките. Прв си од интерашите мислам :smir:
Еееј, не почнувај ја таа тема не ти оди во корист :pos2:.

Него тука за Италија игра незнам кај виде Интер/Јуве во постот. Секогаш ме плашат фудбалери со добри актерски способности. За среќа судењето се подобрува. Дербито пред некој ден имаше прекрасно судење, ама тоа никој не го искоментира, сите чекаат судијата нешто да заебе. И Роналдињо имаше еден ваков „а-ла Гросо“ обид ама не е на тоа ниво :pos2:
Како и да е, ја ви честитав уште пред некој ден кога излезе шпекулација дека дошол, мислев дека е потврдено не проверив. Мило ми е што се враќа во Италија многу го ценам како играч. Згора на тоа, добро е да е интересна сезонава, пошто да не бевте вие, ќе завршеше за 10 кола :pos2:.

Сериозно, добро би било да има неизвесна сезона. Ќе видиме како ќе се одвива...
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Hahahaha vikam ja , se utepaja od zhalenje posle remito so Bari a sea od koj gi pobedija Milan gotovo za niv prvenstvovo za 10 kola kje zavrshelo :pos2::pos2::pos2: ima ushte mnogu od prvenstvovo , topraa kje vidimo koj e koj i za shto e spremen , btw fala za chestitkite :wink:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.502
Поени од реакции
58.895
Ај не знаеш да пишуваш на кирилица ама бар да знаеш да читаш... :pos2:
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Ne e ova mesto za da mi kazhuesh ti mene kolku sum pismen i dali znaem da pishuem i chitam kirilica , ednostavno ti kazhav toa shto e i ako nemash nishto popametno da dodadesh cepaj u fan klub shinter i so drugar4injata zaka4ite ushte nekoj ru4ni rad na utakmicava so milan :helou:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Де Чеље е добар во напад, но е слаб во одбрана . Тоа е и нормално од една страна, бидејќи оригиналната позиција на Де Чеље е лево крило, но поради недостаток беше (и веројатно уште ќе биде) користен како лев бек . Има добри центаршутеви, но во одбрана не се снаоѓа баш најдобро, но се надевам дека со Чиро во тимот ќе се усоврши и на тоа поле . Има потенцијал играчот и се надевам дека во иднина ќе го покаже уште повеќе на терен .

Додека пак Гросо е покомплетен фудбалер од Де Чеље кога се работи за левата бековска позиција . Брз, добар во одбрана, има прецизни центаршутеви, има прецизен шут и мислам дека со Гросо Јуве ќе добие квалитет на левата бековска позиција. Де Чеље е млад фудбалер кој се надевам дека ќе го искористи својот огромен потенцијал кој несомнено дека го поседува .
E сега со кога дојде Гросо малку ми е чудно зошто не го дадовме Молинаро додека требаше. Сега како со 3 бега еден нон-стоп ке си е н клупа а посеизгледа Молинаро, или некоја опција на Чиро да го игра едниот десен бек, како што играше Григера на лев бек. Шознам, ова сег се прашував.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom