Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Извлекувањето е во петок во 12 така за ЛШ?
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.743
Поени од реакции
9.737
Ајде и официјално, честито нека ни е Касерес. Му посакувам успеси, титули, добри утакмици и така натаму... Добро ни иде со уругвајци, и сигурен сум дека Касерес ќе ја продолжи традицијата. :)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Честито нов играч и многу титули да освои во вашиот тим но само во Италија:helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Еми го нема Буфон во повиканите:kesa:
Па најверојатно Манингер ќе брани место Џиџи..Според официјалната страна Џиџи најверојатно има некои Репрезентативни обврски..

Најверојатно за Дауд е договорена позајмицата (недостига само уште официјална потврда) во Кротоне..Играч кој е голем талент, одличен напаѓач, кој беше и на мета на Арсен Венгер, минатава сезона беше топ-стрелец на Вијареџо Купот (Куп на кој беше забележан талентот и на Алесандро Дел Пиеро своевремено) и мислам дека со повеќе игра во Сериа Б, или во послабите екипи од Сериа А вгодина ќе биде супер поткован за да се соочи со тежината на црно-белиот дрес..Низ медиумите во Италија е познат како nuovo Trezegoal...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
aj i od mene so sreka neka mu e na kaseres i mn uspeh i trofei so juve i posle nekolku dnevna pauza so pisene rekov da pisam taka mi nalozivte na pvt sum vi dosagajl nee bitno koj :salut:

da ljut e ama od druga strana e mn radosen so pokraj nego ke igra eden canavaro koj ke mu dade motivacija vo iggrata i chielini voedno tuka

znacit sisoko nema sreka povtorno custvuva nekoja bolka :S http://www.juvebalkan.com/portal/mk/index.php/2/6/3057.html
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Ајуб Дауд и официјално е позајмен во Кротоне..

Според СпортМедиаСет Јуве вечер против Виљареал ќе настапи со овој состав:

Манингер

Зебина--Легро--Киелини--Салихамиџич

Мело

Камо-------------------------Тиаго

Џовинко

Трезеге--Дел Пиеро

 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.743
Поени од реакции
9.737
Ајуб Дауд и официјално е позајмен во Кротоне..

Според СпортМедиаСет Јуве вечер против Виљареал ќе настапи со овој состав:

Манингер

Зебина--Легро--Киелини--Салихамиџич

Мело

Камо-------------------------Тиаго

Џовинко

Трезеге--Дел Пиеро

Одличен состав, најдобриот можеби што го имаме на располагање за утакмицава. Се надевам на победа нормално. :) Очекувам да гледаме напади по десната страна претежно...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
145
Поени од реакции
2
a moze li da kazete nekoja strana na koja ke ja davaat juventus..to4no dajte mi link,.,odnapred blagodaram...aj neka mu e so sreka vo juventus i poveke titula da osvoime vaa godina pa i drugitee..pozzz FORZA JUVE
:oeoeoe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
И од страна на Јуве го потврдија трансферот на Касерас..Исто така вредно да се напомене е дека Касерас и на официјалната страна го пишува како All-round-ер играч во одбраната и добро е тоа што Јуве ангажира таков потенцијал..Многу очекувам од него, бидејќи сигурен сум дека Барса не даваат за џабе 17 милиони ако играчот не вреди, но ете по склоп на околности не доби многу шанса да ги покаже своите квалитети, а Јуве има добра традиција со Уругвајците..Се надевам дека ќе се повтори случајот со Момо Сисоко, кој во Ливерпул беше потценуван и почесто грееше клупа отколку што играше, а во Јуве е најдобриот средишен играч минатава сезона..
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Ја пишав во кладилница Јуве. :) Треба да тепаме.

Со овој состав што го кажа Кико мислам дека треба да ги згаземе на подморницата, не се нешто којзнае што, ама не се ни многу слаби.


Инаку кога е извлекувањето за групите во ЛШ ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom