Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Maркисио загарантиран во првиот тим? Не верувам... Кога Каморанези би бил 100% фит, гарантирам дека Чиро би му дал предност нему. Плус тоа, Камо одлично би играл на таа десна позиција од средишната тројка позади Диего.

Можда Каморанези ќе има предност пред Маркизио во првите 11, но сигурен сум дека Маркизио заедно со Сисоко и Мело, ќе бидат тројцата недопрливи во средниот ред кои што нема да бидат за продавање, а сите други ако стигне некоја добра понуда можат да го напуштат тимот.

П.С. Замислете сега веројатно Мело тргнал од Бразил со авион да му посакаме пријатно патување до Торино. хахахах
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
.
Во една таква формација, 4-2-3-1 (која ја практикуваше Милан изминативе 3 години), напред во форот можат да играат само Трезеге или Амаури, а можеби и Јакинта..Дел Пиеро и Џовинко не можат да играат најнапред во никој случај, како по физичката конституција така и по начинот на игра кој го преферираат..Една 4-2-3-1 кај Јуве би изгледала вака
Тоа ми е и мене зборот. Не можеме да играме со оваа формација токму поради големиот број на напаѓачи за оваа формација. Во таква формација можат да играат само еден од Амаури или Трезеге како најистурен, и Јакинта евентуално лево крило (зборам за напаѓачите, затоа Себа не го спомнуам).
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.699
Поени од реакции
5.379
Уште една потврда на Алесио Секо дека Тиаго не е на продажба..Секо изјави дека му се доставени неколку понуди за Тиаго, но вели дека Чиро Ферара го сакал Тиаго во тимот за нареднава сезона, а после тренингот кој измина во 9 сатот минатото утро, после завршувањето на тренингот, на теренот останале Тиаго и Чиро Ферара и имале некои вежби уште 30 минути..По се изгледа дека Чиро сериозно смета на услугите на Тиаго нареднава сезона, и се надевам дека Португалецот ќе ја искористи довербата која му се пружи во Јуве од страна на Чиро..
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
добро му стои блузонот а?:)




не знам кој е овој збор, девартанти или девастанти-уништувачи ..така нешто
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Уште една потврда на Алесио Секо дека Тиаго не е на продажба..Секо изјави дека му се доставени неколку понуди за Тиаго, но вели дека Чиро Ферара го сакал Тиаго во тимот за нареднава сезона, а после тренингот кој измина во 9 сатот минатото утро, после завршувањето на тренингот, на теренот останале Тиаго и Чиро Ферара и имале некои вежби уште 30 минути..По се изгледа дека Чиро сериозно смета на услугите на Тиаго нареднава сезона, и се надевам дека Португалецот ќе ја искористи довербата која му се пружи во Јуве од страна на Чиро..
Е тука веќе се стеснува круог. Со формацијата која ке ја играме ке треба многу работа за да стигне некој до 1виот тим. Ако се работи сериозно на Тиаго и кога ке му се укаже шанса на него а не ја искористи е тогаш, стварно треба да си замине. Тука е и Поулсен кој тере место али многу многу тешко, посебно кога е во прашање Сисоко и Каморанези и наркоманчето е тука (Маркизио) и тој се бори за нешто ама за него мислам дека има време млад е уште.
Има има, доста труд и напредок во Јуве, со душа ја чекам новата сезона да видиме како и што и да видат Интер кој е тој ЧИРО ФЕРАРА!
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
добро му стои блузонот а?:)




не знам кој е овој збор, девартанти или девастанти-уништувачи ..така нешто
Се надевам дека на уништувачи милсеа некако на позитивен начин, затоа што полудеа навивачиве во последно време:toe:



Let's seal this of and we can be crowned as the Seria A champs from now :icon_bigg
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Член од
13 јули 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
vaka vejche timov lichi na neshto ima barem po dvajca za na sekoja pozicija sho znachi deka che provejuva rivalitet niz igrachite che ja koristat sekoja shansa sho che im se ukazi + Diego garant che bidi najdobrata investicija za ovaa sezona voopshto ( podobra od C.Ronaldo 100 % ) Inter kaj da e che padna so Jose ne se izleguva na kraj ama sepak krivo mi e za Milan :helou: ama da se nadevame deka che zema nesho i tie da bidi interesno da ima zabava .....
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Дунга: Мело и Диего ке донесат титули за Јуве.
Мислам дека тоа е фудбалер кој ќе донесе многу трофеи во екипатата од Торино. Веќе имаат двајца одлични фудбалери што ги обезбедија во преодниот рок. Покрај Мело таму ќе игра и Диего. Секој од нив е уникатен на својата позиција но, Мело има неверојатен карактер. Тој може да го диктира темпото на игра и секогаш има голема прегледност на играта. Тоа е голема предност во однос на другите“- објасни селекторот на “кариоките„.
ТУКА.


Посеизгледа Недвед ке му биде асистент на Чиро Ферара наредната сезона.
ТУКА.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.711
Поени од реакции
3.698
Диего постигна (добар) гол на тренингот :)


Ако некој го постирал претходно, се извинувам!


Згрешка, добредојде
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.474
Поени од реакции
5.524
http://www.facebook.com/home.php#/photo.php?pid=30144555&op=2&o=all&view=all&subj=78236117485&aid=-1&oid=78236117485&id=1225385100
Чекам коментари за сликата

Џорџо и Кана оваа година ќе будат најдобриот дефанзивен пар во светот. Кана не успеа во Шпанија само поради брзиот начин на игра таму а сите добро знаеме дека тој е повеќе тактички играч. Џорџо е меѓу најдобрите 5 дефанзивци во светот но за да биде најдобриот треба да го поправи својот темперамент и да не лета по толку. Главна задача на Кана ќе биде да го контролира Џорџо нешто слично како Фердинанд и Видич каде Фердинанд котролира а валканите работи ги извршува Видич.Секоја чест за Поулсен бидејќи го избра најдобриот начин за да остане во Јуве а тоа е напорна работа:vozbud:
http://goal.com/en/news/11/transfer-zone/2009/07/13/1379571/felipe-melo-has-juventus-medical-report Мело на медицински тестови денес
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Кога ги гледам на тренинг ми се иде даму да идам со душа чекам да почне новата сезона:vozbud:По се изгледа по медицинските тестови Мело ке стави потпис:vozbud:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Познатиот Руски лизгач на мраз Евгени Плушенко е во посета на Јувентус во Пинзоло. тука . Убаво е да се видат вакви познати фаци кои го подржуваат нашиот тим





 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
jas mislam deka na canavaro treba da smu se dade sanca a ne da go brukame i da go isvrkuvame ivo pravo e kiko ako ne bese canavaro i zambrota so dobrite transeveri napraveni edniot vo barselona drugiot vo real madrid a tuka mozi da se spomene i turam i ako se vratese i turam ili zambrota taka ke gi isvirkuvavme ???? ve molam aman :nerv::toe: znam deka ispaga deka gi branam ili neso drugo ali toa e toa da ne bea nekoj tranferi togas nz kolku ke bese zajaknat i juve od finansiska sostojba makar so go ima za sponzor eden fiat :salut:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.699
Поени од реакции
5.379
Calciomercato.com повикувајќи се на Француските медиуми изјавува дека Гросо наредната недела ќе потпише 3 годишен договор со Јувентус..Трансферот дошол до реализација кога според Француските медиуми Лион наводно стигнал до потписот на Али Сисоко од Порто..

Фелипе Мело се очекува денеска да ги помине медицинските прегледи во Јувентус, дел во Торино а дел во Перуџа, и се очекува дека утре да биде потпишан и официјализиран договорот..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom