Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Да го напишиш ова лесно е, но да го оствариш е малку потешко.. Реков, Баерн не е Цитадела и Кротоне, да им го земеме најсилниот играч што го имаат во моментов, некои работи не можеш да ги купиш само со пари, гледам дека не ти е јасно, постојат договори со играчите, лојалност на играчот кон клубот, ова не е Бони Топ па ќе земеш 10 денари и ќе си купиш..Јувентус според мене си води умна трансфер политика (грешка му е само Књежевич), со оглед на финансиските загуби претрпени со падот во Сериа Б...Ти очигледно сакаш преку леб погача, темел на Шампионски тим не се прави само за една година...
абе во ред е тоа го сваќам ама работата е што незнам како да кажам делуваат не заинтересирано околу трансферите со Диего прават преговори 123141 месеци и на крај пак ке ја утнат:tapp:Т.Е. нема да го ангажират:tapp:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Да го напишиш ова лесно е, но да го оствариш е малку потешко.. Реков, Баерн не е Цитадела и Кротоне, да им го земеме најсилниот играч што го имаат во моментов, некои работи не можеш да ги купиш само со пари, гледам дека не ти е јасно, постојат договори со играчите, лојалност на играчот кон клубот, ова не е Бони Топ па ќе земеш 10 денари и ќе си купиш..Јувентус според мене си води умна трансфер политика (грешка му е само Књежевич), со оглед на финансиските загуби претрпени со падот во Сериа Б...Ти очигледно сакаш преку леб погача, темел на Шампионски тим не се прави само за една година...
Хахахах кај ти текна Бони Топ!!!
Иначе Кико се сложувам со тебе дека не може одма да се фрлаат пари на големи играчи, но за овие 2 сезони се надевам дека сватија дека подобро е да земат еден докажан играч одколку 5 играчи коишто не вредат воопшто, единствени добри трансфери се Сисоко и Амаури, овие другите за никаде се.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
само на Недвед да најдат замена сега за сега ке биде супер да ја договорат со неко добро крило како што е Рибери или Силва па после нека купуват што сакат Бугари Срби :tapp:

Трезеге утре прва постава:smir::smir::vozbud::vozbud:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
само на Недвед да најдат замена сега за сега ке биде супер да ја договорат со неко добро крило како што е Рибери или Силва па после нека купуват што сакат Бугари Срби :tapp:

Трезеге утре прва постава:smir::smir::vozbud::vozbud:

леле мајко:) брат,читај за која утакмица е ова,ова е за со последната утакмица,Раниери изјави дека ќе игра Трезеге со Палермо
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Добро како и да е утре сигурен сум дека Трезеге ке стартува.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
како мислиш безпари? како слободни играчи?..btw Мелберг не е за десен брк бавен е многу Григера да играше протв Челзи ке имаше повеќе центаршутеви од десната страна вака само од левата напаѓаа:tapp:
А од левата страна па Молинаро мајмуни ги праеше ... немаме бекови луѓе ... немаме еден добар бек
 
Д

Демијан

Гостин
А од левата страна па Молинаро мајмуни ги праеше ... немаме бекови луѓе ... немаме еден добар бек

Ееее ова јас од кога го зборам дека немаме бекови!!Тапа ни се бочните позиции,поготово левата кај Молинаро и Недвед.

А кажете колку можат да не коштаат два солидни бекови,пр. како Закардо и Гросо?16-17 милиони и двајцата.Тоа не се многу пари за конечно да се реши тој проблем.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Ееее ова јас од кога го зборам дека немаме бекови!!Тапа ни се бочните позиции,поготово левата кај Молинаро и Недвед.

А кажете колку можат да не коштаат два солидни бекови,пр. како Закардо и Гросо?16-17 милиони и двајцата.Тоа не се многу пари за конечно да се реши тој проблем.
Закардо? Зезаш така? Сте го виделе некад чоеков како игра, или само што слушате... Чоекот е камен, не знам зашо толку го посакувате.

Иначе, јас би го зел Ебуе (слободен играч е на лето) за десно, а по лево би го играл Де Чеље... Може и Лугано да се земе на лето за централен, и он е слободен од јули...
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Закардо? Зезаш така? Сте го виделе некад чоеков како игра, или само што слушате... Чоекот е камен, не знам зашо толку го посакувате.

Иначе, јас би го зел Ебуе (слободен играч е на лето) за десно, а по лево би го играл Де Чеље... Може и Лугано да се земе на лето за централен, и он е слободен од јули...
Не зезај молим те :tapp:
Десно ај Григера пак доаѓа на ред ама лево е тапа:tapp:Добро бе како од првите години кога дојде Келини играше лев бек сега централен не ми е јасно ова ...Григера......Легро......Мелберг.....Келини... еве вака да е пак ке доаѓа на ред и постабилна ке е :vozbud::toe:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Не зезај молим те :tapp:
Десно ај Григера пак доаѓа на ред ама лево е тапа:tapp:Добро бе како од првите години кога дојде Келини играше лев бек сега централен не ми е јасно ова ...Григера......Легро......Мелберг.....Келини... еве вака да е пак ке доаѓа на ред и постабилна ке е :vozbud::toe:
Сакаш да кажеш дека Григера е поарен од Ебуе? Си го видел ти Ебуе како игра? Чоекот е создаден за во Италија, би бил и те каков трансфер да го зееме на лето... Ќе ги голташ зборовиве ако дојде, веруј...

И да, Киелини у средина само, лев бек никако. Том си е у средина, шо ќе го ставаш лев бек, да повлекуе напад сакаш?
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Сакаш да кажеш дека Григера е поарен од Ебуе? Си го видел ти Ебуе како игра? Чоекот е создаден за во Италија, би бил и те каков трансфер да го зееме на лето... Ќе ги голташ зборовиве ако дојде, веруј...

И да, Киелини у средина само, лев бек никако. Том си е у средина, шо ќе го ставаш лев бек, да повлекуе напад сакаш?
Ебуе е глупав трча игра без мозок:tapp: А за Келини може да игра лево оти да не имаме дваца супер дефанзивци за во средината Легро и Мелберг:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom