Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 септември 2008
Мислења
46
Поени од реакции
1
може некој да стави линк од видео со голот на Амаури зашто не можев да ја гледам утакмицата
нека се множат победи и титули
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Site cekame da zaigra Giovinco ama ne gledam kade bi igral vo ovoj tim, igraat odlicno na pocetokot od sezonata i navistina ne znam kade bi odigral. Da bideme realni ne moze da go zameni Nedved, drug tip na igrach e Giovinco, a vo napadot nema sansi da igra pokraj ovaa konkurencia, takasto zagrizen sum deka nema da igra mnogu sezonava barem taka izgleda na pocetokot, a i ne mozeme da mu zamerime na Ranieri nisto okolu ova.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Pa ako ne treba da i se zamerime na Ranieri, togas Giovinco ke bide prodaden idnata godina. Se plasam od toa, mislam deka ke mu bide isto kako i Palladino.
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Бравос за Јуве добар натпревар но играше на теренот само еден тим секоја чест на покажаното, честитки и до Амаури честитки за првенецот и сега со нетрпение го очекуваме дуелот со Зенит, веруваме дека можеме и од нив да земеме три бода доколку тоа се случи би било супер
воедно на Еуро Спорт пишува дека Анчелоти ќе го бркале од Милан а коментаторот вчера кажа дека не го бркаат да видиме...:toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
По многу интернет проблеми еве ме и мене да го анализирам малку натпреварот..Јакинта и Амаури се испромашуваа,ама како викаат, зафркнато е да се нема среќа..Амаури го постигна голот вреден 3 поени и мислам дека ќе биди страв и трепет за противничките голмани..Мое мислење е дека не е до играчите, туку ете, едноставно не сакаше да влези, а и Хандановиќ беше како дух, насекаде го имаше, секоја чест, мен оф д меч..Инаку, Поулсен и Сисоко мислам дека ќе бидат нумеро уно дует во средината, пресреќен сум кога ги гледам колку добро соработуваат..Сисоко го има буквално на секое место од теренот, за секоја топка се бори како да е таа последната..Поулсен, и покрај сите перипетии за него, игра многу стабилно, константно, токму тоа што му е потребно на Јувентус..Многу прецизни пасови, добар шут, стабилен во дефанзивните задачи, и мислам дека во споредбава за тоа како игра Чаби Алонсо во Ливерпул во моментов, и Поулсен, мислам дека сме го направиле правилниот избор, иако го зедоа Поулсен дупло поефтино..Луѓе, Џовинко е уште млад, и ве уверувам дека Раниери знае што прави, и дека ќе го повлече правилниот потег околу овој играч..Мелберг, играше солидно, само што на крајот од кога заводија како да се опушти малку, така да треба да добие лекција дека играта се игра дури не свирни судијата, зошто може да се случи она што ни се случи против Фиорентина..Еве неколку добри слики за на десктоп:

 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
:vozbud::vozbud::vozbud: хе хе тоа е играта на шампионот...нема што да се додаде...чекаме среда и Зенит да падне
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Раниери проговори за конкурентите..За Џенова вели дека со онаква игра каква што прикажаа, Милан не е срамота да изгуби од таков тим..За Интер вели дека според формацијата наликуваат на Челзи со пет средни играчи и еден напаѓач тука

Каморанези вика дека Јуве има квалитет да се бори на двете важни шампионати, Сериа А и Лигата на Шампиони, со онаа игра и посветеност што ја покажаа сношти..Дека овај натпревар многу потсетувал на оној од ланската сезона, кога Јуве постојано напаѓаше а на крај мораше да се соочи со пораз...тука
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Не ја гледав утакмицата, ама видов што било, како било. Ѕверови сме! Секоја чест за целиот тим. Добар гол на Амаури. Свака част и за Сисоко и Поулсен, одлично се сложуваат. Каморанези цар... како и секогаш. Имаме тим а со тоа и шанси за Серија А. Следни се зенит! :)
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Честитки за победата ама само едно не ме бендиса. По постигнувањето на голот веке не размислуваа за голот на Удинезе како пред тоа, ги оставија тие да играат. А да играа како и пре постигнувањето на голот најмалце уште еден гол ќе постигневме, но сепак добро одиграа, Недвед ме импресионираше а за Каморанизи немам зборови, чиста десетка за човекот, сам ги растури.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Утакмицата не ја гледаав ама како што прочитав удинезе требало да биде благодарен што не си заминал со повеке парчиња во мрежата и дека ЈУВЕ бил далеку далеку надмокен.
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
Сега и против Зенит иста игра да ги победеме па да започнеме успешно и во лига на шампионите ......
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Утакмицата не ја гледаав ама како што прочитав удинезе требало да биде благодарен што не си заминал со повеке парчиња во мрежата и дека ЈУВЕ бил далеку далеку надмокен.
Јас ја гледав утакмицата и вистина е дека Удинезе требаше да прими три-четири парчиња ама откако го примија првиот 67 минута Јуве се опушти и им дозволи да излезат од нивната половина (до 67 минута 60 минути се играше на половината на Удинезе) и на крајот лесно можеше да се деси од една грешка на Мелберг да примиме гол и се да биди за џабе.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Ме изненади пречката на Поулсен јак удар. :vozbud:
А има ли некој информации дали ке ја даваат на мтв1 Јуве или други ботови ке даваат ?

Едит: Најдов во Среда ке ја даваат Манчестер- Виљареал цццц а Јуве - Зенит снимка ке ја даваат !

20.40 Лига на шампионите во фудбал: Манчестер ј-Виљареал-пренос
22.55 Дневник 3
23.20 Лига на шампионите во фудбал: Јувентус-Зенит-снимка
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Ме изненади пречката на Поулсен јак удар. :vozbud:
А има ли некој информации дали ке ја даваат на мтв1 Јуве или други ботови ке даваат ?

Едит: Најдов во Среда ке ја даваат Манчестер- Виљареал цццц а Јуве - Зенит снимка ке ја даваат !

20.40 Лига на шампионите во фудбал: Манчестер ј-Виљареал-пренос
22.55 Дневник 3
23.20 Лига на шампионите во фудбал: Јувентус-Зенит-снимка
Снимка снимка важно ќе ја гледаме ... ваљда ќе дотрајам до 1 1 ипол да не го дознаам резултатот ... ќе испарам негде:pos2:
Во врска со УДинезе немам зборови .. прекрасна игра :smir:

BTW ... Нели лани на вториот канал на МТВ даваа различна утакмица од тоа што даваа на МТВ 1 ?! ... така да можеби на втора Јуве ќе биде пренос ( со многу добар коменат * )
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
На HRT2 ке ги дават Јувентус там ке може да ги гледаме
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom