Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Емисијата си е супер за разлика што ја имаа МТВ со некој непознати стручњаци и кога ќе го видиш тој со наочари како да е на плажа искрено :)
ziak92 подобро е еден натпревар да пренесуваат одколку да мењаваат цело време подобро да изгледаш еден натпревар одколку нитуеден :smir:
добро е што и даваат на двете програми така да има поголем избор за гледање.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.688
Поени од реакции
9.331
Емисијата си е супер за разлика што ја имаа МТВ со некој непознати стручњаци и кога ќе го видиш тој со наочари како да е на плажа искрено :)
ziak92 подобро е еден натпревар да пренесуваат одколку да мењаваат цело време подобро да изгледаш еден натпревар одколку нитуеден :smir:
добро е што и даваат на двете програми така да има поголем избор за гледање.
Не ме разбра добро. Зборот ми беше кога ќе падне погодок само да има снима од погодокот и потоа да се врати на стариот натпревар.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Не ме разбра добро. Зборот ми беше кога ќе падне погодок само да има снима од погодокот и потоа да се врати на стариот натпревар.
Епа гледај сеа за тоа имаш хајлајтс, па тогаш ќе ги видиме сите голови.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Епа гледај сеа за тоа имаш хајлајтс, па тогаш ќе ги видиме сите голови.
Добро сеа..Пример на 5+ може да го има тоа шо го предложи ziak92.. Оти нели нормално на Канал 5 ќе иде најинтересниот натпревар,а после на Канал 5 да има хајлајтс после натпреварите....

Јас само би предложил ако може хајлајтсот да биде 15-тина минути после натпреварите,како шо правеа на МТВ,а вестите да се во 12 часот...Сеисто ми е,али мислам дека вака би било подобро.
 
К

кременко

Гостин
Добро сеа..Пример на 5+ може да го има тоа шо го предложи ziak92.. Оти нели нормално на Канал 5 ќе иде најинтересниот натпревар,а после на Канал 5 да има хајлајтс после натпреварите....

Јас само би предложил ако може хајлајтсот да биде 15-тина минути после натпреварите,како шо правеа на МТВ,а вестите да се во 12...
тоа малце не е логично после да ги даваат вестите , незнам дали сте гледале на хрт 2 хајлајтсот оди покасно , дури коа ке заврши емисија а може и после полнок ,така да мислам дека нема потреба канал 5 да го фава одма хајлатсот
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
тоа малце не е логично после да ги даваат вестите , незнам дали сте гледале на хрт 2 хајлајтсот оди покасно , дури коа ке заврши емисија а може и после полнок ,така да мислам дека нема потреба канал 5 да го фава одма хајлатсот
Е оти нелогично??

Бар за нас помалите ќе направат услуга..Наместо у 12,30 ќе си легнеме у 11,30...И така и така постарите глеат вести :)...


Сепак тоа е само мое мислјење
 
К

кременко

Гостин
Е оти нелогично??

Бар за нас помалите ќе направат услуга..Наместо у 12,30 ќе си легнеме у 11,30...И така и така постарите глеат вести :)...


Сепак тоа е само мое мислјење
епа ти ако си фан на фудбалот ке останиш долго во нокта , ја сум станувал во 3-4 саат сабајле да глеам фудбал и такви ствари , па не сум се жалел:wink:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
тоа малце не е логично после да ги даваат вестите , незнам дали сте гледале на хрт 2 хајлајтсот оди покасно , дури коа ке заврши емисија а може и после полнок ,така да мислам дека нема потреба канал 5 да го фава одма хајлатсот
Да не претера малку?Редовно гледам на ХРТ2 ЛШ хајлајтсите одат некои 10 мин после натпреварот додека тие што се гости во студиото го коментираат натрпреварот.:na:
 
К

кременко

Гостин
Да не претера малку?Редовно гледам на ХРТ2 ЛШ хајлајтсите одат некои 10 мин после натпреварот додека тие што се гости во студиото го коментираат натрпреварот.:na:
фала за :bip: ми требаше за повеке инспирација да имам :wink:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
епа ти ако си фан на фудбалот ке останиш долго во нокта , ја сум станувал во 3-4 саат сабајле да глеам фудбал и такви ствари , па не сум се жалел:wink:
Да,а утредетна треба у 6 ипол станиш..Иначе јас и да е во 2 саат ќе го гледам..Кажав сеисто ми е,иако поарно (за мене бар) 10 мин после натпреварите..
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Само едно кратко инфо, колку да нема недоразбирања.... Во Лига на Шампиони оваа сезона не е исто како лани. Поради ецесијата и таму ги скратиле бројот на вработените и ги дигнале цените :)...па така прво и прво, ако лани хајлатите беа бесплатни оваа година се плаќаат, и тоа не е најстрашно, туку веќе се задолжителни да се емитуваат во тајминг не помал од 20 минути вкупно... а за да ги емитуваш , од Уефа ти ги пуштаат по траса, секој натпревар во траење по 20 минути, ти треба прво да ги симнеш, па да ги гледаш, па да ги скратиш на максимум 10 минути, па да ги споиш и да ги пуштиш во програма... е сега пресметајте со време како иде тоа... страшно ! али тоа е услов од уефа и нешто што мора да се исполни....затоа, првиот ден каснеа... тие што гледавте лани на хтв2 , гледајте оваа година па ќе видите дека е исто и кај нив како кај нас, дури и бетер, што се однесува до времето....
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.182
Еј знам ова не е соодветна тема, ама морав да прашам. Како се викат тој шо коментираше сношти Џокович - Надал?
Слушнав педер бил, како и 10тина души од новинарите и презентерите во Канал 5.:eek:zaren:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Да прашам каде да најдам тоа на ФБ што е за ЛШ на Канал 5 да разгледам малку???????
Иначе ова не е емисија за ЛШ туку си прај т.н. Филе некое свое шоу како што прави колегата негов Госпоѓа Министерка или Миленко Шоу
Ова подароци ова она што му носат дресови тоа не му треба во една ваква емисија
Онаа КЕЦ У КЕЦ беше 1000 пати подобра од оваа
И поради оваа емисија цела програмска шема им се зашеметува и јас неможам покер да си гледам на раат од него
До сега репризите од емисијата за покер беа во 12:30 сега БОГ знае во колку ги даваат
Ќе заврши емисијата па Вести даваат Па головите од ЛШ па Филм па Глас на Америка и се им се поместува за 3 саати у ПМ
Иако сите ги фалат јас ќе речам дека ова не личи на емисија за ЛШ но можеби на Рано Ден , Журнал и сл ЛИЧИ
Подобро покеров да си го гледам отколку овој на тв како ми прави некое Шоу емисииче
Ако има некој информација за ПОКЕРОТ нека пиши во колку саат се термините од репризите во вторник и четврток бидејки и на официјалниот сајт на Канал 5 нема никакво известување за промена на терминот на емисијата за покер а не ја даваат на ТВ
А да ви кажам уште нешто во врска со оваа емисија
Оваа емисија на чело со ФИЛЕ ќе биде ГЛЕДАЈ ЈА БАРСЕЛОНА ВО СИТЕ ЕМИСИИ ОД ЛШ бидејки се знае ЗА КОЈ ФИЛЕ НАВИВА ТОЈ ТИМ И ЌЕ ГО ГЛЕДАМЕ
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Малце оф топик:
Денеска видов на Нова ТВ реклама за ЛШ, тоа значи дека и во Хрватска се случило слично како кај нас, односно Нова ги зела правата од ХРТ.
 
К

кременко

Гостин
Малце оф топик:
Денеска видов на Нова ТВ реклама за ЛШ, тоа значи дека и во Хрватска се случило слично како кај нас, односно Нова ги зела правата од ХРТ.
еве доказ дека една утакмица ке оди на нова тв
Код:
http://sport.dnevnik.hr/rubrika/champions_league
а еве доказ дека една утакмица ке оди на хрт 2
Код:
http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=3&datum=2009-08-26
а фазата по групи мислам дека ке оди на хрт ако не се лажам

али што е тоа битно кога канал5 и 5+ даваат преноси од ЛШ а и ЕЛ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom