Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
ПОбедил за 17 гласа ејј!!!!!!!Па тој ќе си гризне од.....:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:Толку блиску а толку далеку:))))))))))))))
 
Член од
6 април 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
a ustvari, sto e bitno koj pobedil a koj ne? bitno e gragjanite da se zadovolni od noviot gradonacalnik i bitno e lugeto da imaat nesto da rabotaat, a ne po cel den da gi merat ulicite. ama, za zal niti gradonacalnikot a ni vlasta nema vrska so toa. sekoj sto ide na vlast si go gleda svojot licen interes.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Огледало честито на победата,гледам трудот се исплати! И сеа само ако те видам пак да чистиш некоја канализација мисли му ја!!!


п.с Кој се надеваше дека на канал5 баш тебе ќе те видам седнат кај тоа избирачкиот одбор :pos2:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Огледало честито на победата,гледам трудот се исплати! И сеа само ако те видам пак да чистиш некоја канализација мисли му ја!!!


п.с Кој се надеваше дека на канал5 баш тебе ќе те видам седнат кај тоа избирачкиот одбор :pos2:

ajjj kako be na kanal 5 )))))) lele, barem ubav bev na snimkata )))))))).

fala za cestitkite))))
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
ajjj kako be na kanal 5 )))))) lele, barem ubav bev na snimkata )))))))).

fala za cestitkite))))
Абе за убав незнам не те заприметив ,ама дека си дебел ,дебел си.Леле бе за 17 гласа ,мислам дека оваа ти е послатка победа од онаа над шалабајзери во купот!!! :pos2:
 

Joakim

Skopjanecot
Член од
17 јули 2008
Мислења
534
Поени од реакции
71
Честитки и од мене Огледало .
Ресен - скапоцен камен во круната :helou:.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Ако правите пристанишче за размена на стоки со Алб и Гејција,знаеш кој да го викнеш за ген.директор нели ?:salut:
 
Член од
20 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
3
Cestito pobeda na Misko Volkanovski, mu posakuvam mnogu uspeh i se nasevam deka ke bide mnogu pouspesen od predhodniot gradonacalnik.Cestitki i do site clenovi i simpatizeri na VMRO- DPMNE i nejzinite koalicioni partneri.:smir::smir::smir:
 
Член од
31 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
Четито за постигнатиот успех, вистинска одлука на жителите од преспа секоја чест. ЗА МНОГУ ГОДИНИ победава и да трае.............и трае............
П.С Кај е таа портпаролката да ја прашав нешто........?

И да ви го претставам претходниот градоначалник на ресен претставен во денешно време>>>>ДИМИТАР БУЗЛЕВСКИ





А за разлика во гласовите мислам дека беше 26 или се лажам ????
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
21
Поени од реакции
8
Четито за постигнатиот успех, вистинска одлука на жителите од преспа секоја чест. ЗА МНОГУ ГОДИНИ победава и да трае.............и трае............
П.С Кај е таа портпаролката да ја прашав нешто........?

И да ви го претставам претходниот градоначалник на ресен претставен во денешно време>>>>ДИМИТАР БУЗЛЕВСКИ





А за разлика во гласовите мислам дека беше 26 или се лажам ????
razlikata bese 16 + 1 glas od zatvorenik = 17 glasa
hahaha
3 meseci se molev na gospod da go pobedime despotot i toa so vakva razlika. Ti blagodaram BOZEEEE, jas tvojot rob uste poveke ke se trudam da ti sluzam.

Selam Alekum
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
razlikata bese 16 + 1 glas od zatvorenik = 17 glasa
hahaha
3 meseci se molev na gospod da go pobedime despotot i toa so vakva razlika. Ti blagodaram BOZEEEE, jas tvojot rob uste poveke ke se trudam da ti sluzam.

Selam Alekum
Кај полтрони партиски, па уште и верски полтрони. Бог да чува, се отиде у ку**ц!!
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
cestito pobeda i od mene ferski go prifakjame porazot no samo edno ne mi e jasno vie dami i gospoda od vmro dpmne ne se raduvate na pobedata na volkanot tuku se raduvate na porazot na Buzlevski. Nie sme golemi lugje i go prifakjame porazot. Imate 4 godini da vidite kolku ste sposobni da vodite opstina i toa ne bilo koja opstina tuku Resen. 4 godini ke ja lovam( ke ja lovime ) sekoja vasa greska i sekoja glupost so ke ja naprai Volkanot. gospod neka vi e napomos i nas i vas pozdrav
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Го јаде курот и алколичарската наказа. Идризово му се смешка на бузле.
Заедно со иљковски да си делат ќумез.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
cestito pobeda i od mene ferski go prifakjame porazot no samo edno ne mi e jasno vie dami i gospoda od vmro dpmne ne se raduvate na pobedata na volkanot tuku se raduvate na porazot na Buzlevski. Nie sme golemi lugje i go prifakjame porazot. Imate 4 godini da vidite kolku ste sposobni da vodite opstina i toa ne bilo koja opstina tuku Resen. 4 godini ke ja lovam( ke ja lovime ) sekoja vasa greska i sekoja glupost so ke ja naprai Volkanot. gospod neka vi e napomos i nas i vas pozdrav
fala za cestitki, toj sto ne znae da priznae poraz ne moze nikogas da e pobednik )))

eve vervaj jas se raduvam za pobedata na vmro, a ne za porazot na nekoj drug......18 godini cekav ednas vo resen pobeda.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom