Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

влатко_кили

ПОТПИС И НАТПИС
Член од
21 март 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
Уште ќе се плашите од БУЗЛЕ бе ????
Аман до кога !!!
Пишете нешто повеќе шо може да ги убеди луѓето шо не го знаат, а за нас, малце потешко
И пишете поубави работи малце фалете го ова она може ќе ве награди ко ќе ги прочита вашите постови
чао тути:drk:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
Уште ќе се плашите од БУЗЛЕ бе ????
Аман до кога !!!
Пишете нешто повеќе шо може да ги убеди луѓето шо не го знаат, а за нас, малце потешко
И пишете поубави работи малце фалете го ова она може ќе ве награди ко ќе ги прочита вашите постови
чао тути:drk:
Nema potreba da se plasime, ne jadi luge:helou:

edit: eve sega vo 1.44 casot, kaj komsiite rastovaraat drva, sigurno ne gi platile, po nabavna im gi nosat:pos2:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
Ова е во стилот мижи да те лажам. Мислиш некој ќе ти поверува. :pos:
Nemam druga rabota ke lazam, mozam da se zakolnam ako sakas!
Eve utre sabajle ke slikam kaj se rastovareni drvata i ke postiram!
Tebe goranco te citav i ponazad, se kazuvas neutralen, a dosta si na tranata na ovcite. Ne znam kolku imas inteligencija ama izgleda ja nemas voopsto. Barem za resen ne se pravi na Toso, se znaeme site, znaeme sto se pravi. Ako ne mi donesat mene ke im odnesat na komsiite moi ili na moi rodnini. Malo mesto sme, se se znae.
Zosto ne dojdoja kaj mene da mi dadat 50 eura tuku na komsiite moj. Drugiot den odma i se pofalile na baba mi zenite, dolga kosa kratok um:toe:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Сликај, и јас ќе сликам дрва во било кој двор и што. Не смее дрва да имаат луѓето. :toe:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
Сликај, и јас ќе сликам дрва во било кој двор и што. Не смее дрва да имаат луѓето. :toe:
Ne rekov deka ne smee, tuku kazuvam samo kako gi zemaat. Zosto mene ne mi donesat drva vo 2 nautro ne znam, ili ne im sum simpaticen. I jas sakam 50 eura, ke mi se najdat za vo kafeana:)

I povtorno se pravis na Toso, nemoj da se glupiras so toa sto gi branis ovie od DPBNE!
Nemoj te molam da mi kazuvas prikazni za mali deca TE MOLAM, ne sum slep, gledam nekoi raboti sto ti izgleda ne gi gledas. Se me mava deka i tebe ti imaat doneseno drva doma, ili ti imaat dadeno pari!
 

влатко_кили

ПОТПИС И НАТПИС
Член од
21 март 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
Ne rekov deka ne smee, tuku kazuvam samo kako gi zemaat. Zosto mene ne mi donesat drva vo 2 nautro ne znam, ili ne im sum simpaticen. I jas sakam 50 eura, ke mi se najdat za vo kafeana:)

I povtorno se pravis na Toso, nemoj da se glupiras so toa sto gi branis ovie od DPBNE!
Nemoj te molam da mi kazuvas prikazni za mali deca TE MOLAM, ne sum slep, gledam nekoi raboti sto ti izgleda ne gi gledas. Se me mava deka i tebe ti imaat doneseno drva doma, ili ti imaat dadeno pari!
ти бе ѓуптин си?
викаш си сакал 50 евра значи ѓуптин си бил :pos2::pos2::pos2:
а ако сакаш дрва знаеш кај има ..... земај пилата и гратис можиш да си земиш хохохохо:back:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
ти бе ѓуптин си?
викаш си сакал 50 евра значи ѓуптин си бил :pos2::pos2::pos2:
а ако сакаш дрва знаеш кај има ..... земај пилата и гратис можиш да си земиш хохохохо:back:
Ne sum gjuptin ama sakam 50 eura, ne deka ke glasam za dpbne ama sakam. A ako me fatat so drva ke me izgorat, ne sum portokalov:helou:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Ne rekov deka ne smee, tuku kazuvam samo kako gi zemaat. Zosto mene ne mi donesat drva vo 2 nautro ne znam, ili ne im sum simpaticen. I jas sakam 50 eura, ke mi se najdat za vo kafeana:)

I povtorno se pravis na Toso, nemoj da se glupiras so toa sto gi branis ovie od DPBNE!
Nemoj te molam da mi kazuvas prikazni za mali deca TE MOLAM, ne sum slep, gledam nekoi raboti sto ti izgleda ne gi gledas. Se me mava deka i tebe ti imaat doneseno drva doma, ili ti imaat dadeno pari!
Јас ти кажувам кој ќе ти поверува тоа што го кажуваш. на толку ниско ниво паѓаш како деца мали, еве сега ова она.
И јас ко тебе гледам уживај. Мене никој ништо не ми дава, а не ми ни треба.

Јас друже гласам за човек, а не за партија и не обожавам партии многу многу. Интелегенција не се искажува кој е за кого.

Гледам и ти си потплатен, ама не со дрва и не од дпмне. :)
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
Јас ти кажувам кој ќе ти поверува тоа што го кажуваш. на толку ниско ниво паѓаш како деца мали, еве сега ова она.
И јас ко тебе гледам уживај. Мене никој ништо не ми дава, а не ми ни треба.

Гледам и ти си потплатен, ама не со дрва и не од дпмне. :)
Ne sum jas potplaten od nikogo. Ne velam deka SDSM se svetci ama i ova DPBNE sto go pravat e necovecno i nemoralno. Osven zakani i pritisoci drugo ne znaat.
Pogledni ja mladinata nivna, katastrofa, ne znaat kaj teraat, kako pesovi samo skitaat po carsijana.
Velat nemale SDSM mladina! Pa nemaat, cela mladina se skoluva vo Skopje, Bitola, Ohrid, Prilep ili stranstvo, zatoa ne mozat da gi vidat za razlika od niv koj 90% se so osnovno i sredno.
Zamisli, Kuburot i Dragoljub da ti se glavni:pos2:

Za koj covek glasas, i dvajcata se somnitelni? Ili za toj sto ke te potplati so 2 kubika drva. Sramota, za 2 kubika gazot da go prodadis! Ili pak ti ima nesto veteno, toa e drugo!
Ova ti go velam zs vikas si neutralen, a samo skokas kako mlad majmun i se palis na bugarska propaganda sto mislis ke te izbavi od makite!
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Абе нешто многу ресенчани во последно време излегоа на форумов, абе што прајте бре вие отресен, висите на интернет по цел ден (знам од сигурни извори блиски на ресен дека ерсен има добар интернет) или работите нешто?
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
Абе нешто многу ресенчани во последно време излегоа на форумов, абе што прајте бре вие отресен, висите на интернет по цел ден (знам од сигурни извори блиски на ресен дека ерсен има добар интернет) или работите нешто?
Imame odlicen internet.
Inaku ne rabotime nisto, cekame izbori i togas pribirame se sto ke ni dadat, ke ne zamamat i super ni e. Posle do narednite izbori pak svirime:)
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Ne sum jas potplaten od nikogo. Ne velam deka SDSM se svetci ama i ova DPBNE sto go pravat e necovecno i nemoralno. Osven zakani i pritisoci drugo ne znaat.
Pogledni ja mladinata nivna, katastrofa, ne znaat kaj teraat, kako pesovi samo skitaat po carsijana.
Velat nemale SDSM mladina! Pa nemaat, cela mladina se skoluva vo Skopje, Bitola, Ohrid, Prilep ili stranstvo, zatoa ne mozat da gi vidat za razlika od niv koj 90% se so osnovno i sredno.
Zamisli, Kuburot i Dragoljub da ti se glavni:pos2:

Za koj covek glasas, i dvajcata se somnitelni? Ili za toj sto ke te potplati so 2 kubika drva. Sramota, za 2 kubika gazot da go prodadis! Ili pak ti ima nesto veteno, toa e drugo!
Ova ti go velam zs vikas si neutralen, a samo skokas kako mlad majmun i se palis na bugarska propaganda sto mislis ke te izbavi od makite!
Се прашувам за колку се имаш продадено ти, Зар мора да те имаат купено за да гласаш за некој, од кога така. Едниот ми е помалце сомнителен. А бе дечко многу работи незнајш ти па ломотиш тука глупости, пази како се изразуваш ова е форум не е средсело, контролирај се и читај правила.
А за уцени и други работи пак ќе ти речам не мачкај очи се знае кој уценува.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
Се прашувам за колку се имаш продадено ти, Зар мора да те имаат купено за да гласаш за некој, од кога така. Едниот ми е помалце сомнителен. А бе дечко многу работи незнајш ти па ломотиш тука глупости, пази како се изразуваш ова е форум не е средсело, контролирај се и читај правила.
А за уцени и други работи пак ќе ти речам не мачкај очи се знае кој уценува.
Se znae, ne velam ne. Im se zakanuvaat na site koi se vraboteni vo drzavni institucii megu koi i moi rodnini, odeno im e doma, ke gi brkale od rabota ako ne glasaat i slicno.
Izgleda ti od doma ne izleguvas i zatoa ne si olku informiran ili pak se pravis deka ne si informiran dovolno.
Nemas oseteno na svoja koza zosto ke glasas za niv, da bese obratno ke pravevme muabet!
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Se znae, ne velam ne. Im se zakanuvaat na site koi se vraboteni vo drzavni institucii megu koi i moi rodnini, odeno im e doma, ke gi brkale od rabota ako ne glasaat i slicno.
Izgleda ti od doma ne izleguvas i zatoa ne si olku informiran ili pak se pravis deka ne si informiran dovolno.
Nemas oseteno na svoja koza zosto ke glasas za niv, da bese obratno ke pravevme muabet!
Абее многу напорен си бил ти, :pos: којзнае за колку те имаат платено штом си толку напорен. Излеа не ме разбра за уцената, ај нема врска.
Ќе видиме за 10-на дена резултат. кој и да е сеедно, за тебе незнам,
штом си толку напорен.
Ќе поминат изборите и пак никому ништо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom