Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Епа ајде сите пари нека ги фрлат на играчи..Јувентус како прво Торпедо, никогаш не купувал готови ѕвезди, нешто од типот на Роналдо, итн, секогаш купувал работници, некои што повеќе се грижат за тоа како ќе изиграат, а не некојси си наконтени манекенчиња кои една сезона ќе се покажат, другите ќе живеат на стара слава..Не е целата поента околу парите, дали ќе дадат, дали нема да дадат..Треба да се одбере вистинската опција.Си се запнал спонзорот, спонзорот, спонзорот..Прочитај наназад, историја, дека кога Милан падна во Сериа Б, него му требаше 5 години за да се врати на третата позиција, а Јувентус веќе од првата сезона после префрлањето во Б, стигна до 3тата позиција (без сите оштетувања што му беа направени против Наполи,Реџина итн)..Ти мислиш така е ова, се мачка на лебче за доручек, одма ќе се вратат и сите најдобри ќе ги купат..И јас сакам да трошат до бесвести, да направат стабилно тимче..Што викаш ти, Секо не го сака тоа?Или Претседателот Гигљи?Знаеме дека ФИАТ е најбогата фирма во Италија, знаеме кој му се спонзори на Јувентус, ама ваљда си постојат бизнис планови на компанијата, клубот..Јувентус многу изгуби со префрлањето во Б..Јас мислам дека имаме шанси да бидеме први годинава, единствено не сум задоволен од дефанзивата,но тоа е последица на повредата на Андраде, ептен неочекувана, и да не ја споменувам повредата на Киелини..Ете сега ќе земат некој дефанзивец сигурно..И прекинете веќе еднаш, Јуве..
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Добро бе луѓе како не ви е срам да збрете за Сисоко дека немал врска он напротив е еден од најдобрите играчи во светот на неговата позиција
А инаку Јуве почна да гради тим и не оде се така брзо ама што сакате повеќе од Амаури,Сисоко,Мелберг,Поулсен,....тоа се супер играчи :nesum:
А инаку за Апиа....он е сосема добар играч и ако го гледавте светското првенство ќе забележевте кои се неговите квалитети а исто така и од лш
Поздрав:salut:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
ej Kiko MC zborot mi bese to deka dosta kupuvaat serkovci kako poulsen amauri ili neznam koj drug apiah sea . pari sekako se davaat neka dadat pojke ako treba uste nekoj milion bar neka se zeme nekoj kvaliteten igrac. paltija 20 miliona za amauri a za 22 ili kolku bese tocno neznam milan go zema ronaldinjo. taka e neli.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Апија е добар играч .. го продадовме за 9 милиони евра пред 3 години а сега може да го вратиме за без пари ...
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
ej Kiko MC zborot mi bese to deka dosta kupuvaat serkovci kako poulsen amauri ili neznam koj drug apiah sea . pari sekako se davaat neka dadat pojke ako treba uste nekoj milion bar neka se zeme nekoj kvaliteten igrac. paltija 20 miliona za amauri a za 22 ili kolku bese tocno neznam milan go zema ronaldinjo. taka e neli.
Од сите овие Аквилани е најголем серко брат . И зашто воопшто го критикувате Поулсен ?
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
ej Kiko MC zborot mi bese to deka dosta kupuvaat serkovci kako poulsen amauri ili neznam koj drug apiah sea . pari sekako se davaat neka dadat pojke ako treba uste nekoj milion bar neka se zeme nekoj kvaliteten igrac. paltija 20 miliona za amauri a za 22 ili kolku bese tocno neznam milan go zema ronaldinjo. taka e neli.
a toa sto vikas deka nikogas ne kupuval igraci vo pravo si henry, zidan itn se nasa skola. ama lugeto otidia vo svoite klubovi i stanaa sampioni vo LS anie koga ke staneme sampioni vaka ?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.682
Поени од реакции
3.641
ej Kiko MC zborot mi bese to deka dosta kupuvaat serkovci kako poulsen amauri ili neznam koj drug apiah sea . pari sekako se davaat neka dadat pojke ako treba uste nekoj milion bar neka se zeme nekoj kvaliteten igrac. paltija 20 miliona za amauri a za 22 ili kolku bese tocno neznam milan go zema ronaldinjo. taka e neli.

Druze, sega ti mesas babi i zabi. Amauri e top igrac, brz, ima dribling, sut, so dvete noze raboti podednakvo,znae da zadrzi topka, oset za gol. Nego go baraa i drugi golemi timovi ama ete nie ja imavme srekata, Zamparini da saka da ni go prodade nas(na Juventus). Kako i da e sto ti vide od Amauri??? Go vide kako igra pa odma oceni dali znae da igra ili nema voda vo oci? Amauri izigra 5 utakmici za Juve i nisto poveke kade sto timot ne bese kompleten. Druga rabota... velis Ronaldino. Ok e ama vo Barca poslednive 2 godini bese goltar. Milan se kockase so toa sto go zema nego. A druga rabota i juve da go sakase Ronaldinho nemase da dojde vo Juve zasto si kaza covekot deka zelbata mu e da igra za Milan posle Barca....Daleku e Juve od sovrsentvoto ama isto tolku daleku e i od katastrofata...

P.S. Abe daj vadete strim od negde, mora da se gleda ova. Jas nikade ne mozam da najdam.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
ej Kiko MC zborot mi bese to deka dosta kupuvaat serkovci kako poulsen amauri ili neznam koj drug apiah sea . pari sekako se davaat neka dadat pojke ako treba uste nekoj milion bar neka se zeme nekoj kvaliteten igrac. paltija 20 miliona za amauri a za 22 ili kolku bese tocno neznam milan go zema ronaldinjo. taka e neli.

Ne znam zosto go kritikuvate Amauri, toj e odlicen igrac i ke go dokaze toa mnogu brzo, i milo mi e sto ne go kupija Ronaldinho, deckoto voopsto ne e potreben vo juventus.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
a toa sto vikas deka nikogas ne kupuval igraci vo pravo si henry, zidan itn se nasa skola. ama lugeto otidia vo svoite klubovi i stanaa sampioni vo LS anie koga ke staneme sampioni vaka ?
Види вака торпедо една работа..Henry е школа на Монако, Зидан беше продаден за многу јака пара, од неговиот трансфер беа купени:Буфон, Турам,Недвед и кусур им остана..И немој да ми кажеш дека овие тројцата не вредат колку Зидан? И мој совет, не го потценувај Јувентус...Исто како да се потценуваш самиот себеси, доколку се декларираш како навивач на Јувентус...
ej Kiko MC zborot mi bese to deka dosta kupuvaat serkovci kako poulsen amauri ili neznam koj drug apiah sea . pari sekako se davaat neka dadat pojke ako treba uste nekoj milion bar neka se zeme nekoj kvaliteten igrac. paltija 20 miliona za amauri a za 22 ili kolku bese tocno neznam milan go zema ronaldinjo. taka e neli.
Амаури лани имаше многу подобра сезона од Роналдињо бре торпедо бре...Милан беше загреан за Амаури, ама Јуве го зедоа, па овие го зедоа Роналдињо..Поулсен има засега многу добри настапи за Јувентус...А ти по се изгледа сакаш да земаме некојси Роналдињовци, кои ќе блеснат една сезона, и после ќе ја залежат на слава, а ги нарекуваш серковци играчите како Амаури и Поулсен, кои се мравки, интелегентни, поважно им е убаво да изиграат,одколку дали косата му е убаво стегната во репчето..А гледам дека ништо не ти се допаѓа што е поврзано со Јувентус, а сепак навиваш за него..

Eve strimovi http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=17074&part=sports
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.682
Поени од реакции
3.641
Ne sakam da siram dezinformacii ama mislam deka ke se davaat na ovie televizii:
ART Sport 3
C+ Fútbol
Canale 5
DigitAlb SuperSport 1

Ako nekoj ja ima nekoja od ovie televizii neka uziva...
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
aj ke si kutam ke prajme muabet ponataka vremeto ke kaze dali sum bil vo pravo ili ne
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom