Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Само Аквилани да НЕ ДОЈДЕ ... типот е камен не вреди 2 милиони евра а не па 20. Го гледав синоќа камен беше заедно со другарчињата од Рома ( Де роси и Перота ) Ич не ми се допаѓа Аквилани , подобро да го земеме Апиа
БТВ ... Ако го земеме Аквилани Поулсен че треба на клупа да седи , а после толку многу трансферски промашувања Раниери нема да си дозволи уште едно десет милионско
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Аквилани можеби е имал само лош ден синока.Типот е закон бе пинтуричио.Гледи повеке утакмици ке видиш.Поулсен нема зошто да седи на клупа може да игра мислам и дефанзивец и така немаме некој искусен па тој ке биде добар.
BTW погледнете го мојот профил и разговорот со The_Great да видите колку љубомори...ц ц ц интерашите се набиени со комплексот Јуве од кој никако неможат да се излекуват...:pos2:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Само Аквилани да НЕ ДОЈДЕ ... типот е камен не вреди 2 милиони евра а не па 20. Го гледав синоќа камен беше заедно со другарчињата од Рома ( Де роси и Перота ) Ич не ми се допаѓа Аквилани , подобро да го земеме Апиа
БТВ ... Ако го земеме Аквилани Поулсен че треба на клупа да седи , а после толку многу трансферски промашувања Раниери нема да си дозволи уште едно десет милионско
sekogas brate ima losi denovi nemozez taka da mislis:salut:
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
I jas ja gledav utakmicata, celiot tim na Italija bese tapa. Kako nikogas da ne igrale fudbal. Avistina e toa sto kazuva Pinturicio za Aqvilani, izguben germanec bese, odbranata isto kako da ja nemase, samo Groso bese odlicen drugite poarno da ne igraa, Zambrota, mala rabota polos od Molinaro, pa sea presmetajte kolku bil dobar, dvajcata CD so igraa, Barzagli i Bonera, tuski a vo vtoroto vleze Legro nas i bese barem pet pati pojak od ovie dvajca. Formacijata bese 4-3-3 i vo napad igraa Gilardino Di Natale i Del Piero, site za nikade. Del Piero promarsi 200% sansa, a dvata gola bea avtogoli, prviot ne bese ama isto kako da bese, takva bese situacijata. Se na se voopsto Italija ne zasluzi nereseno, naprotiv trebase da zagubi so tri gola razlika.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
veruvajte mi appiah bi bil dobro zasiluvanje, iako poveke bi sakal aquilani da dojde ili diego ali tesko deka juve ke potrosi pari.

i uste eden kvaliteten igrach ni izbega, zboruvam za kompany koj samo sto se prodade na Man. City:S
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Mora pod itno da se zemi eden eliten odbranben igrac a so se odnesuva do sredniot red, ako sakame juve da osvojuva tituli kako od sala treba da gi zemi i diego i aqvilani i vo sredniot red so giovinko i camoranesi rsum da praat a ovie drugive rezervicinja da si bidat, kvalitetni rezervicinja se izvinuvam.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Според мене апиа е одличен играч,кога дојде во јуве беше многу млад и немаше искуство,но што сум го гледал во фенербахче играше одлично. Заедно со сисоко и поулсен во среден ред нема топка да помине, единствено што му недостасува на јуве моментално е еден дефанзивец и еден добар плејмејкер во средината на теренот (по мозност диего) ај вечер мора да победиме. На тв нема да ги има натпреварите али ке најдеме некој стрим позз
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Според мене апиа е одличен играч,кога дојде во јуве беше многу млад и немаше искуство,но што сум го гледал во фенербахче играше одлично. Заедно со сисоко и поулсен во среден ред нема топка да помине, единствено што му недостасува на јуве моментално е еден дефанзивец и еден добар плејмејкер во средината на теренот (по мозност диего) ај вечер мора да победиме. На тв нема да ги има натпреварите али ке најдеме некој стрим позз
kje vidime vremeto kje pokazit :salut:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
deneska dojdov do mn interesna informacija Он-Лајн битка за Алберто Аквилани
Италијанските фанови започнаа он-лајн битка за Италијанскиот интернационалец, Алберот Аквлиани
Фановите на Јуве на форумот www.vecchiasignora.com, започнаа да собираат потписи со кои треба да ја убедат управата на Бјанконерите да го ангажира Алберто Аквлинаи.

“Фановите на Бјанконерите се собираат, незадоволни од непристигнувањето на Чаби Алонсо, и ангажманот на Кристиан Поулсен, фановите на Јуве сеуште чекаат на големо засилување.“

За кратко време голем број на фанови ја посетија оваа страна и веќе има стотици гласови за ангажман на Аквилани.

На ваквиот потег на фановите на Јуве не останаа покуси ниту прврзаниците на Рома, кој отворија свој сајт, www.itifosivotano.com, на кој сите фанови на Римската Волчица ќе гласат за останување на Аквилани во главниот град.

Фановите на Рома веќе имаат собрано песетина гласови и се надеваат дека ќе успеаат да издејствуваат нов договор од страна на управата на клубот.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
ууу жустро ќе биде за ромчево:pos2::pos2:
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Според мене апиа е одличен играч,кога дојде во јуве беше многу млад и немаше искуство,но што сум го гледал во фенербахче играше одлично. Заедно со сисоко и поулсен во среден ред нема топка да помине, единствено што му недостасува на јуве моментално е еден дефанзивец и еден добар плејмејкер во средината на теренот (по мозност диего) ај вечер мора да победиме. На тв нема да ги има натпреварите али ке најдеме некој стрим позз
Ako mislis deka so Polsen i Sisoko ke osvoime liga na sampioni gadno se lazis. otvori gi stranicite na Chelsea, Real Madrid, Man Utd, Arsenal, Barselona i da ne nabrojuvam drugi i vidi gi nivnite sostavi pa sporedi gi so timot na Juventus pa posle vidi dali ni treba silno zasiluvanje ili so prosecni igraci kako Apiah i Sisoko ke osvojuvame tituli.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Ako mislis deka so Polsen i Sisoko ke osvoime liga na sampioni gadno se lazis. otvori gi stranicite na Chelsea, Real Madrid, Man Utd, Arsenal, Barselona i da ne nabrojuvam drugi i vidi gi nivnite sostavi pa sporedi gi so timot na Juventus pa posle vidi dali ni treba silno zasiluvanje ili so prosecni igraci kako Apiah i Sisoko ke osvojuvame tituli.
Добро бе Македониан бој, што мисли шти Јуве после враќањето во Серија А има моќност да го купи Роналдо,Рамос,Меси, Лампард, Кварезма, Шнајдер, Жерард??? Абе треба да сме задоволно со ова што го Постига Јуве оваа година... А ако Мислиш дека Апиа,Полсен, Сисоко се слаби, тогаш не знам што бараш на Фан Клубов...:helou:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Апија ако дојде ке дојде беспари. Ке го земеме гага. Зашто да не се обидеме, можеби ќе му тргне, и самиот изјавил дека е многу подобар од порано.
После една сезона можеме бес проблем да го шитнеме 3-4 милиони. Кој ти ги дава? Само Секо да има малце по креативен мозок.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Добро бе Македониан бој, што мисли шти Јуве после враќањето во Серија А има моќност да го купи Роналдо,Рамос,Меси, Лампард, Кварезма, Шнајдер, Жерард??? Абе треба да сме задоволно со ова што го Постига Јуве оваа година... А ако Мислиш дека Апиа,Полсен, Сисоко се слаби, тогаш не знам што бараш на Фан Клубов...:helou:

vodis po ubedlivo najglupite postovi na forimov. se ti znaes. i jas ke se nadovrzam na Македониан бој pa donekade e vo pravo covekot ama za sisoko ne nego za poulsen. juve nema pari nema nema samo toa znaes da reces i dr nisto . jas nekne ti objasnuvav sto e rabotata za sponzorot na juve. i daj molim te nekne so mene se raspravase ne pcuj ne ovoa ne onoa . ovoa e slobodna drzava be fler koj sto saka ke pisi na forumov i ti nema sto da se grizis tolku za toa. pisi nesto interesno , ne samo daj ne pisuvaj daj ovoa daj onoa , ne pcuj i taka.zs ne vredi zasiluvanje kako lampard zerard itn. nema pari ?:pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom