Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Аман бе ти се знаеш,другиве појма немаат а?Јас еве на пример појма немам ни што сработил ни како сработил ќутам,ти пак од Скопје се знаеш,бре бре бре бре...шо ќе беше толку експерти во ДПМНЕ.Туку се пикате секаде кај што не ве збира :tapp:И од кај знаеш како е ти во Ресен?Се што е СДСМ се гомнари и идиоти другите сите се поштени и патриоти.Абе циркузи сте.Сите гомна исти ама вашите не смрделе а? :) Абе циркуз логика!
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Аман бе ти се знаеш,другиве појма немаат а?Јас еве на пример појма немам ни што сработил ни како сработил ќутам,ти пак од Скопје се знаеш,бре бре бре бре...шо ќе беше толку експерти во ДПМНЕ.Туку се пикате секаде кај што не ве збира :tapp:И од кај знаеш како е ти во Ресен?Се што е СДСМ се гомнари и идиоти другите сите се поштени и патриоти.Абе циркузи сте.Сите гомна исти ама вашите не смрделе а? :) Абе циркуз логика!
ti pismen si ili ne? REKOV NE GI ZNAM DRUGIVE znaci deka neznam koj se ni so napravile a buzle site znaeme so ima napraveno dodeka bese na vlast!
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
[acko]®;2222637 напиша:
ti pismen si ili ne? REKOV NE GI ZNAM DRUGIVE znaci deka neznam koj se ni so napravile a buzle site znaeme so ima napraveno dodeka bese na vlast!

Ама ти изгледа несакаш да ме прочиташ или пак абер немаш од напишаното,јас те прашав од кај знаеш ти Бузле шо напраил таму,да не му светеше случајно?
И кој се тие сите?Еве на пример јас појма немам што има напраено сега за сега, не сум во Ресен а одамна сум бил таму така да неам коментар а те глеам тебе од секоја страна капак ставаш,јас нај одговорно тврдам дека појма немаш за Бузле.Последно што сум го прочитал од ресенчани е дека и ДПМНЕ ќе гласаат за Бузле!
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
140
Поени од реакции
8
[acko]®;2222637 напиша:
ti pismen si ili ne? REKOV NE GI ZNAM DRUGIVE znaci deka neznam koj se ni so napravile a buzle site znaeme so ima napraveno dodeka bese na vlast!
ohohoho, welcome, ... DOUANE !!!:angel1::pos2::costumed4
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Ама ти изгледа несакаш да ме прочиташ или пак абер немаш од напишаното,јас те прашав од кај знаеш ти Бузле шо напраил таму,да не му светеше случајно?
па гледам планира цело преспанско крајбрежје да го продаде за хотели. многу паметна работа ќе направи....
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
[acko]®;2222647 напиша:
па гледам планира цело преспанско крајбрежје да го продаде за хотели. многу паметна работа ќе направи....

Да си видел малку поарно ќе си видел дека го направил цело крајбрежје,значи ништо не си видел пак.Пак по мое иди така ацко?
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Да си видел малку поарно ќе си видел дека го направил цело крајбрежје,значи ништо не си видел пак.Пак по мое иди така ацко?
ааа он го направи долно дупени така или не? како така луѓето сами што правеле он си присвојува? што е он таму? цар?
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
[acko]®;2222652 напиша:
ааа он го направи долно дупени така или не?
Свесен си дека Ресен го нарече Долно Дупени?Ресенчани кај сте бре?Видете го ацко што зборува!
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
140
Поени од реакции
8
batko buzle, si go natovari magareto...na vremeto, sea igra mudro kao sho igrashe...no spored mene ne treba da ima mesto za takvi tipoi veke...mislam dosta e...

nek prai drug nekoj sea parica, da ne preterueme...mislam ja...sea...:pos2:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Ама ти изгледа несакаш да ме прочиташ или пак абер немаш од напишаното,јас те прашав од кај знаеш ти Бузле шо напраил таму,да не му светеше случајно?
И кој се тие сите?Еве на пример јас појма немам што има напраено сега за сега, не сум во Ресен а одамна сум бил таму така да неам коментар а те глеам тебе од секоја страна капак ставаш,јас нај одговорно тврдам дека појма немаш за Бузле.Последно што сум го прочитал од ресенчани е дека и ДПМНЕ ќе гласаат за Бузле!
Па ако не знаеш шо има направено, што тврдиш во постов подолу дека има направено. И ти незнаеш шо кажуваш (Во паника сте сдс).

Хахахаххаах :pos: болдираното,:nenene: кога беше тоа така пред 4 години. тешете се дека така ќе биди :pos2::pos2: :pos:

Да си видел малку поарно ќе си видел дека го направил цело крајбрежје,значи ништо не си видел пак.Пак по мое иди така ацко?
Брат немаш видено ништо затоа така збориш, ваљда портпарол си им на сдс затоа. :pos2:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Хахахаххаах немој не ме смеј со тоа болдираното, кога беше тоа така пред 4 години. тешете се дека така ќе биди

Ти текнало дека кулата на Груевски е срушена?Ти текнало некогаш дека членството ви е поделено на патриоти и предавници?Едни кај Љубе други кај Груевски,не е иста математика верувај.:helou:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Ти текнало дека кулата на Груевски е срушена?Ти текнало некогаш дека членството ви е поделено на патриоти и предавници?Едни кај Љубе други кај Груевски,не е иста математика верувај.:helou:
И сега сите незадоволни од Грујо ќе гласаат за СДС, седи бе немој :pos:

Ви текнува каков пораз претрпивте пред нецела година.
Али ипак ваше е да се надевате. :toe:

едит:
Код:
сепак џабе се расправаме тука, (за некој да седни на фотеља) ќе покажат изборите.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
3
Михајло е идниот градоначалник на Ресен, затоа што во градот ќе направи многу работи! А за разлика од Бузлески, кој немат ни еден кеј довршено со донација на странски инвестиции за дрогирање на наркомани, зошто е промашена инвестиција! А Бузле после поразот може да оди Пољак и да го надгледува полето :drk:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
duri ima glupi vmrovci nema da ima gradonacalnik vo resen realno rabotata izgleda vaka
buzlevski kapital i smetki teski poveke od 50 mil evra slaba i recisi nikakva podrska od sdsm osobeno od partiskiot vrv vo sk realno raziskaran opstinski komitet ne znaat kade teraaat pretpostavka gubat sigurno od nivni izvori i sto se slucuva vednas pocnuvaat proekti taka vo najvmrovskoto selo vo resen odma gradonacalnikot ke staval struja koja ke se koristi za navodnuvanje na oranzeriite isto i drugite pa pravi gledam kej na golema reka ama pred edna nedela rekata nadojde pa site vidoa deka od toa sto se gradi se moze da bidi osven kej
negovata omilena AKVAPURA stom dojdat izbori vo resen cel grad zbori kakva akva pura ke bila ama mozam da vi kazam kakvae i kava bese
hotel evropa bese hotel na severozapadniot breg na prespansko ezero ima se 5* i bese eden od poubaite vo mkd
sto ima sega so mreza obikolen prostor rusen hotel trnje po parkovite i so da vi zboram
plus nasiov hrabar selonacalnik imase hrabrost da go dava pod zakup zemjisteto koe nekogas bilo nacionalizirano pa sega se vratija sopsvenicite i sekoj si go bara svoeto
pa taka od negovata akva pura nema nisto samo mene nervi mi se krevaat sto ne mozam da odam na lov vo brajcino posto i lovisteto im go lupna da ne mozime reat da odime kuti sea nacoionalen park go napraja so moznost za lov na divec i tuka selonacalnikov nas hrabar ja utna rabotata od damna se znaese deka brajcino e vlezeno vo planot za prosiruvanje na nacionalniot park pelister toj so glavata vstis loviste na akva pura ke o prael i sto se desi drsavata drzavnite tereni gi spoi so nacionalniot park pelister ostanaaa kako loviste privatni nivi i koj ke im dozvoli da lovat jas imam tamu stoka eden samo eden cekor da vidam vo moja niva .ova zima slucajno padna sneg vo resen pa ne znaete so haos bese toa buzle angaziral sluzba za cistenje na gradot eden traktor ferguson so rinalka napred i rasprskuvac na kamcina sealka za zito ajde koj cesit bese toa ajde sto lizganici bea siromastija i tn a licno jas
na zdrava svest i cista sovest dimitar buzleski go proglasuvam za najneuspesen selonacalnik vo mkd
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Дефинитивно најдобриот и најамбициозниот кандидат за градоначалник на општина Ресен е господинот Михајло Волкановски. Само со чесен и одговорен човек како него ќе може во иднина да се просперира во Ресен!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom