Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Според официјалната страна на Јувентус, Киелини ќе отсуствува минимум 45 а максимум 60 дена..Значи крајот на Септември ќе го имаме во состав..Од друга страна читам информации дека постоела опција Молинаро да го замени Киелини, а Зебина да игра на местото на Киелини...Господе, помагај...Ако е вака, тешко срцево мое кога ќе игра Јувентус...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Штета за Келини, мислам дека имаме и добра замена како Лего и Мелберг, а Молинаро може слободно да излезе и Зебина на место на Молинаро на левата бек позиција мислам вака ке биди многу подобро од колку го става Молинаро мислам дека Зебина одлично би го заменил и сега малку ке се враќа Поулсен да помага на Лего и Мелбер ми се чини треба така да биде а ако исфорсира Раниери ако напраи глупост, тогаш каде е патот ке викат одбраната на Јуве.
Само во одбрана сме многу слаби.:tapp:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Dobro e sto Chiellini namesto 3 do 6 meseci, ke pauzira maksimum 1 i pol mesec. No loso e zatoa sto koj bi go zamenil na tie 2-3 kola vo Serie A. Sigurno nema da igra protiv Fiorentina na 31 avgust i protiv Udinese na 14 septemvri. No posto moznos da se vrati vo duelot protiv Cagliari na 21 avgust (da se nadevame). Ti posakuvame uspesna rehabilitacija Grande G I O R G I O. Te sakame tebe i Juventus.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
jiventinit i mene mi e zal za porazot, zal mi e za kielini ama najvise mi e zal za 1000 kata vcera. ama toa e toa jebiga
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
изгуби облог :vozbud::vozbud::vozbud: ц ц ц... .
Добро е штом џорџо ке паузира само толко бидејки како што му го видов изразот на лицето мислев дека ке биде повеке но добро е штом не е толку сериозно...
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
dobro bi bilo mesto Molinaro da go isproba De Ceglie, zasto ovoj molerov katastrofa e:S
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513

најдобарата песна за јуве,слушнете

juve-storia di un grande amore,мислам ја пуштаа песнава пред утакмицата со Артмедиа
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Јака песна, стварно е закон, а да не знае некој италјански па да каже што значи ова Јuve - storia di un grande amore
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Јака песна, стварно е закон, а да не знае некој италјански па да каже што значи ова Јuve - storia di un grande amore
да оваа песна е нешто како официјална химна на јуве, и ја пуштаат пред секоја утакмица! како што гледате јас ја имам и во потпис и на слика:pipi:

а иначе тоа во превод значи Приказна за една голема љубов!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
да оваа песна е нешто како официјална химна на јуве, и ја пуштаат пред секоја утакмица! како што гледате јас ја имам и во потпис и на слика:pipi:

а иначе тоа во превод значи Приказна за една голема љубов!
Oк, фала си знаел италјански браво браво.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Oк, фала си знаел италјански браво браво.
да бе...разбирам некои 65-70%...зборењето не го знам баш, оти се откажав од курсот :uvo: ако потреба некој пат превод, прашајте :helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Липи нема да може да смета на услугите на Каморанези и Јакинта за престојниот пријателски меч мегу Италија и Австрија. Пред тоа отпадна уште еден од Бјанконерите т.е Киелини но неговата замена е Љегротаље.
Се работи за ситни повреди поради кои не настапија Каморанези и Јакинта на Берлускони Купот,но сепак не вреди да се ризикува на вакви средби од friendly тип.
Се надевам дека раководството ке се врати на трансфер пазарот по елитен дефанзивец:toe:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
"СТАРАТА ДАМА" КУПУВА ВО ШПАНИЈА
Забалета од следната сезона во Јуве?
Според последните информации од Италија, Јувентус во следната сезона во своите редови ќе го доведе аргентинскиот фудбалер од средината на теренот, Пабло Забалета.

Станува збор за еден од најимпресивните млади фудбалери во Шпанија, а 23-годишниот фудбалер на Еспањол веќе подолго време е на радарот на многу европски клубови, вклучувајќи ги и калчо-лигашите Фиорентина, Палермо, Џенова и Наполи. Неговата откупна клаузула изнесува само осум милиони евра, а има и шпански пасош со што само го зголемува интересот на клубовите од Стариот континент.

Поранешниот фудбалер на Сан Лоренцо, досега има пет настапи за сениорската репрезентација на Аргентина, а во моментов е дел од олимписката експедиција на "гаучосите" која во полуфиналето во Пекинг Ќе се сретне со Бразил.

Go znae nekoj igracov ?

Jas go nemam gledano neznam kako igra pa pisete ako imate informacii za nego dali e za u juve ili ne e ?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.682
Поени од реакции
3.641
"СТАРАТА ДАМА" КУПУВА ВО ШПАНИЈА
Забалета од следната сезона во Јуве?
Според последните информации од Италија, Јувентус во следната сезона во своите редови ќе го доведе аргентинскиот фудбалер од средината на теренот, Пабло Забалета.

Станува збор за еден од најимпресивните млади фудбалери во Шпанија, а 23-годишниот фудбалер на Еспањол веќе подолго време е на радарот на многу европски клубови, вклучувајќи ги и калчо-лигашите Фиорентина, Палермо, Џенова и Наполи. Неговата откупна клаузула изнесува само осум милиони евра, а има и шпански пасош со што само го зголемува интересот на клубовите од Стариот континент.

Поранешниот фудбалер на Сан Лоренцо, досега има пет настапи за сениорската репрезентација на Аргентина, а во моментов е дел од олимписката експедиција на "гаучосите" која во полуфиналето во Пекинг Ќе се сретне со Бразил.

Go znae nekoj igracov ?

Jas go nemam gledano neznam kako igra pa pisete ako imate informacii za nego dali e za u juve ili ne e ?

Ubavo rece Kiko za ovie spekulacii. Im snema spekulacii za ovaa godina pa pocnaa da najavuvaat za 2009... Btw citam nesto na blic Juventus sepak ke sakal da zeme nekoj defanzivec, se spomenuvaat iminjata na Stendardo i Terlizzi. Ej ako e Stendardo togas ke bide super, deckovo bese dobar vo Juve ama ne se dogovorija so Lazio za otkupnata cena, pa morase da se vrati od pozajmica.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Замина Тиаго, конечно.

За една година во Евертон, Јувентус ке добие 1милион евра. А дотолку Евертон сака целосно да го откупи идното лето ке треба да плати 10милиони евра.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom