Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
za vo sreden red idealen bi bil diego, a vo odbranata dobro kaza nekoj sergio ramos ama juve ne moze da go plati nego taka sto vincent company bi bil dosta dobar
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Шо се секираш оти ке го земат рамос хахаха...абе не е толко критично во одбраната работата е среднио ред да се појаче..саа ке си оде и тиаго(се вклучува и евертон у трката за тиаго) и кој ке ни игре? алмирон не е тука и ...
мислам оти раководството имат некое изнеданување со некој класа играч.. :)

Интересна Фотка:
липи: Дечки играме 1-2 .. пас дијагонала шут гол....
Видејте го само Дел Пиеро..Не го интересира ништо:):)
da te popravam nesto toa ne e lipi tuku ranieri :D:P
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Фала што ме поправи.
Бидејки пред тоа читав постови за липи и се збунив и сум напишал хах...
страната што ја постираше погоре јувентит е супер...браво за тебе момче :):) има доста интересни фотки
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
statijata mozda e dobra ali jas vrska nemam od italijanski :D
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
imas pravo za fotkite i ja pocnav da gi gledam se podzaboraviv malce :D
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
za vo sreden red idealen bi bil diego, a vo odbranata dobro kaza nekoj sergio ramos ama juve ne moze da go plati nego taka sto vincent company bi bil dosta dobar
Јуве може да го плати, само не знам дали Реал ќе биде подготвен да го продаде:smir:Сандерленд пак се поврзани со Киелини..Виц на денот..
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Hehehe Ramos ima klauzula so Real Madrid vredna 180 Milioni Evra. Za Juve prekrasno zasiluvanje bi bilo Zapata od Udinese ili Santacroce od Napoli.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Па како прво и единствено сум за едно големо НЕ за Ледесма... Човекот да си кажиме отворено не е за во Јуве... Подобро би било Станкович да го видам во Јуве од колку Ледесма... Тој е за екипи како Лацио, Парма, Палермо... За во Јуве не е... секогаш бев фан на Аквилани и се надевам дека ќе се оствари овај трансфер... Али и со оваа екипа мислам дека ке постигниме големи дострели... Верувам во овај тим на Јуве и се надева на Серија А годинава а до година со нови имиња во Јуве и до двојна круна... И да надополнам за во одбрана мислам дека треба да со донеси Запата... :helou:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Ако сака Јуве да се бори на двата фронта ке ни требаат уште играчи.
Аквилани во средината и уште некој дефанзивец
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Aquilani i Zapata. Pa bi bilo prekrasno dokolku kaj nas ke pristigne i brazilecot Diego.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Znae nekoj dali ke davat na Telma Trofeo Berlusconi ili ne. Ako znae nekoj neka kaze ve molam.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Juventinit eve bas sea gledav programa vo vesnik ama ne e na arno nema najava za nikakov prenos
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Aquilani i Zapata. Pa bi bilo prekrasno dokolku kaj nas ke pristigne i brazilecot Diego.
Ухх вкусов со мене ти е ист..Голем фан сум на Аквилани, ама го знаеш мојот одговор:)Инаку многу сакам да го видам во црно бела комбинација, мислам дека многу подобро би му стоела..Запата?Следниот Лилиам Турам..Ама што за Запата бара Удинезе неверојатни 20 милиони, што рака на срце е претерано висока сума...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Јуве и порано знам беше заинтересиран за запата ама ништо не биде од трансферот...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom