До кога Велес ќе се срами со Аце Коцевски?

Член од
12 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
1
Јас ќе барам само едно од Милена. Да ми го објасни зборот со кои ги нарекува припадниците на СДСМ, "комунарчиња", и да ми објасни каква врска има Комунизмот, со СДСМ ???
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Еве јас ќе бидам објективен пошто глеам многу од вас влечат на нечија политичка страна!

Кај мене пред зграда вчера ми направија патека многу убава...и тоа за два дена 60-70 метра патека направија и ја поплочија...и сум задоволен(не дека претходно немаше патека туку претходната беше испукан и издигнат бетон кој беше бескорисен)..

Е сега шо е мааната кај нас граѓаните...абе во улазите ако прегори една ламба 5 месеца у мрак ќе идеме и ќе излегуваме ама на никој нема да му текне да ја смени или макар и да побара пари ако веќе ја сменил!!!(сигурно градоначалникот нема да дојде да ми ја смени)

Е истото беше и за патекава пред зграда...можевме сите станари да собереме пари и да ја уредиме и со дрвца од страна да ја засадиме...ама нема, се е изотепано и по глуп менталитет од велешкиот не постои(ќе гледаат од тарасите и ќе трачарат)...

Ете сеа сфати Миленче зошто градоначалникот неможе да ти биде крив ако нема слога меѓу комшиите...нема никој од прцорек да се потрошат ако дадат по 2000ден сите комшии за да си го асфалтираат тоа шо им е пред нив и да заличи на уличка...а они ќе ја тупат ќе ја тупат и ќе се прават наудрени и пак на крајот тие 2000ден ќе ги даат у цигари!

Ебати народот ебати!

п.с Се изнервирав
А ти за што плаќаш данок и толкава сметка за вода?! За да плаќаш и изградба и осветлување на улица сам?
Еве и со што уште се справуваат велешани.Или треба и ова сами да го платат?
http://tirekovmirece.com/index_Stara.php?tip=poveke&id=1688
http://tirekovmirece.com/#vest/758
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
А ти за што плаќаш данок и толкава сметка за вода?! За да плаќаш и изградба и осветлување на улица сам?
Еве и со што уште се справуваат велешани.Или треба и ова сами да го платат?
http://tirekovmirece.com/index_Stara.php?tip=poveke&id=1688
http://tirekovmirece.com/#vest/758
Д Лејди ма...зошто ма не се разбираме не ми е јасно....

Јас кажувам за ситни работи шо откако ќе се направат значат трајно добро за сите(исто ко патеката пред зграда шо ми ја реновираа)...

А ако сите седат со скрстени раце и чекаме од градоначалникот...тогаш ебати народот!

Гледам одиш контра градоначалникот...па ај да те надополнам...

Градоначалникот е акционер во една од фирмите шо го изгради цел Велес...1евро имаше провизија од секој ивичњак на тротоарите...(па сеа ти прерачунај колку е тоа од тунелот до доле до саатот од по двата тротоара)...

Така да не брзај друг пат читај шо сакам да напишам...и не се прај и ти дека ако си велешанка дека треба вени да сечеш за велешкиот сеирџиски менталитет!!!
 
А

Ајсшутер

Гостин
Milena so ova sto go pisa samata si prizna deka u vmreto stabot ve prisiluvaat da treskate gluposti bez nieden argument.Pa jas kako sto znam Kocevski e ldp.

A sto ima vrska on so komunjari? bog da cuva devojce, za greovi si.

Pisete za onoj goran petrov nesto barem za sto se zalozil za vas kako grad u sobranie.
Dosta veke samo go ocrnuvate gradonacalnikot Kocevski neargumentirarno.
Ste se sobrale dvajca trojca i pisuvate naredbi od vmreto.
Аман не се прајте дека повеќе знаете од другите градови за тоа каква е состојбата на градот Велес денеска во 21 веќ не личи воопшто на она што треба да личи разгледај ги погоре сликите па кажи дали е во ред Коцевски може не работи лошо но не работи ни добро моја оценка средна баланс :toe: но нас не ни треба таков кој само ќе се грижи за неговата населба каде што ќе живее нека прошета малце и на други места нека види каква е ситуацијата мислам дека доволно беа слики за во каква состојба се наоѓаат другите населби па дури и центарот на градот.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Д Лејди ма...зошто ма не се разбираме не ми е јасно....

Јас кажувам за ситни работи шо откако ќе се направат значат трајно добро за сите(исто ко патеката пред зграда шо ми ја реновираа)...

А ако сите седат со скрстени раце и чекаме од градоначалникот...тогаш ебати народот!

Гледам одиш контра градоначалникот...па ај да те надополнам...

Градоначалникот е акционер во една од фирмите шо го изгради цел Велес...1евро имаше провизија од секој ивичњак на тротоарите...(па сеа ти прерачунај колку е тоа од тунелот до доле до саатот од по двата тротоара)...

Така да не брзај друг пат читај шо сакам да напишам...и не се прај и ти дека ако си велешанка дека треба вени да сечеш за велешкиот сеирџиски менталитет!!!
Ок, се разбираме!!:smir:
 
А

Адриано

Гостин
Ве мачат дупки??

Немате каде да паркирате??

Не се грижете!!!
Купете си едно вакво да ве види и господ и женската од врвот на вршник!

 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Многу ситничарите,секако и дека и во Њу Јорк и во Мајами има гета и несредени улици и скршени мостови па пак се светски метрополи,секако дека им смета на луѓето ама не ситничарат до толку колку вие што правите.Ваму плочка фалела,онаму ламба немала,таму карпа паднала..па Господ да си нема за еден ден да стасаш се да направиш.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Многу ситничарите,секако и дека и во Њу Јорк и во Мајами има гета и несредени улици и скршени мостови па пак се светски метрополи,секако дека им смета на луѓето ама не ситничарат до толку колку вие што правите.Ваму плочка фалела,онаму ламба немала,таму карпа паднала..па Господ да си нема за еден ден да стасаш се да направиш.
Од кога Којник,Вршник станале гета :nesvest: ?
 
А

Адриано

Гостин
Многу ситничарите,секако и дека и во Њу Јорк и во Мајами има гета и несредени улици и скршени мостови па пак се светски метрополи,секако дека им смета на луѓето ама не ситничарат до толку колку вие што правите.Ваму плочка фалела,онаму ламба немала,таму карпа паднала..па Господ да си нема за еден ден да стасаш се да направиш.
епа тоа му е маката неможе за една ден па од мака спиеше 9 години!
Којник - гето:vozbud::vozbud:
Ѕвер сеа ги заеба којничани!!!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
епа тоа му е маката неможе за една ден па од мака спиеше 9 години!
Којник - гето:vozbud::vozbud:
Ѕвер сеа ги заеба којничани!!!
Од кога Којник,Вршник станале гета :nesvest: ?

Не пишав потенцијални добитици кој се на гето,само го пишав истото што некој неколку поста пред мене пиша дека имало гета,а за Којник и Вршник семафори и асвалтирани улици изгледа сакате да има за да ви биде како што треба.Ако толку сакате да не се лизга на зимо на Којник и на Вршник само ски-лифт му е спасот,па ајде ќе го правиме градов скијалиште..на газ од Којник до стоковна па со жичарата пак нагоре и се така...дај стварно нема смисла.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Не пишав потенцијални добитици кој се на гето,само го пишав истото што некој неколку поста пред мене пиша дека имало гета,а за Којник и Вршник семафори и асвалтирани улици изгледа сакате да има за да ви биде како што треба.Ако толку сакате да не се лизга на зимо на Којник и на Вршник само ски-лифт му е спасот,па ајде ќе го правиме градов скијалиште..на газ од Којник до стоковна па со жичарата пак нагоре и се така...дај стварно нема смисла.
Не рековне дека мора сегде да има асфалтирани улици поради тоа што знаеме дека нема толкави средства општината да го среди тоа ама барем може да ги направи да бидат подобри а не ридче долче да бидат и барем нека ги осветлат убаво улиците сегде.
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Јас ќе барам само едно од Милена. Да ми го објасни зборот со кои ги нарекува припадниците на СДСМ, "комунарчиња", и да ми објасни каква врска има Комунизмот, со СДСМ ???


Koj go nasledi KPM????? SDS sami se proglasija za naslednici na KPM.
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Deca, deca, pa stavete sliki pred i posle od gradot Veles, a ne samo nekoi sliki od pred 10 godini.
Ako e takov Veles kako sto zborite, iselete se ili ukazete sto ne vi se dopaga.A i ako e taka vajda Ace Kocevski nema da gi dobiva eden kup priznanija sto od ZELS sto od megunarodni institucii.
Jas ne cuv nitu eden komentar za goran petrov od vmreto koj ne znaete poveketo ni kako izgleda, pa da nikogas ne se javil u sobranie da se zalozi barem za nesto za vasiot grad.
 
А

Ајсшутер

Гостин
(1) Deca, deca, pa stavete sliki pred i posle od gradot Veles, a ne samo nekoi sliki od pred 10 godini.
Ako e takov Veles kako sto zborite, (2) iselete se ili ukazete sto ne vi se dopaga.A i ako e taka vajda Ace Kocevski nema da gi dobiva eden kup priznanija sto od ZELS sto od megunarodni institucii.
Jas ne cuv nitu eden komentar za goran petrov od vmreto koj ne znaete poveketo ni kako izgleda, pa da nikogas ne se javil (3)u sobranie da se zalozi barem za nesto za vasiot grad.
(1) Сликите погоре ако не па нови се од пред 2-3 месеци најмногу.
(2) Нема ние што да се селиме и вие викате дека не било добро во Македонија па се иселивте ? - Не епа тогаш не кажувај како што не е.
(3) А како би можел да се заложи, можеби да финансира проекти од сопствен џеб ?
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Изборите ги спасија пазарџиите
Омекна ли конечно тврдоглавата Влада? Или, пак, избори се ближат, па сфати дека не смее да се замерува со оние од кои ќе ги побара гласовите само за неколку месеци? Многу поверојатна е втората работа
Premierot mu bil gostin na Janko jadi burek. Se iznabuabetija za narodot da cue i vidi...
И одеднаш како бомба одекна изјавата на првиот министер Никола Груевски, и тоа дадена не на официјална прес-конференција, туку во емисијата „Јади бурек“, на телевизија која, сепак, не можат да ја следат сите граѓани во државата. Накусо, тој соопшти дека пазарџиите нема да мора да се фискализираат, туку ќе плаќаат паушал без оглед на тоа колку приходи остваруваат. И замислете, одложувањето на пазарната фискализација не е на некој одреден период, туку на неодредено време – се' до влезот на Македонија во Европската унија. А тоа, како што им е добро познато на сите, е во некоја добра далечна иднина. Значи, да резимираме, к$ртулија и пазарџиите и компаниите што стопанисуваат со зелените пазари во земјава.
Se spasija pazardziite do vlezot vo EU ili do posle izborite?

A neli se dokaz mnogu priznanija na gradonacalnikot Kocevski kako od ZELS taka i od megunarodni institucii.Znaci, kako prvo jas kako zitel na drug grad go znam toa za Veles.
Votro, pa kazete koj e toj goran petrov, jas znam deka mnogu rekto se javuva vo sobranie osven koga ke imaat vreme od vmreto da mu napisat tekstovi pa za da gi procita.
Treto, pa dali nekogas se zaprasal kako pratenik pretstavnik od Veles, vo koj ima golema nevrabotenost sto e so negovite ziteli, da se zalozi da vi go podobri zivotniot standard?Oti znaete ulogata na gradonacalnikot e da gradi mostovi,fontani, spomenici, a tocno negova uloga kako pretstavnik od Veles vo parlamentot e da se grizi za nevrabotenosta vo Veles.

Ako napravime ednostavna paralela pomegju vladeenjeto na samiot Gruevski do vonrednite parlamentarni izbori i po niv kje uocime drasticna razlika.
Mnogu promashuvanja od odredeni ministri se slucija vo vtoriot period od vladeenjeto. Arogancijata shto ja pokazuvaat odredeni ministri go preminuva limitot koj im e daden.
Zalosno e koga mnogu lugje velat...glasav zaradi Gruevski. Znaci ne zaradi izborot na nekoj kadar...gradonacalnik ili neznam shto tuku zaradi doverbata vo Gruevski.
Sega koga se diskutira za kogo da se glasa ... lugjeto razocarano velat...-Glasal ne glasal tie kje si se izberat. Do koga? Zoshto se doveduaat vo situacija narodot da bide vo apatija?


Tимот обично го прави Лидерот, а тој самиот си бара некој да биде кривецот,.... особено кога народот ќе му го сврти грбот,....., во Македонија за жал проблемот е што граѓаните на Македонија се уште „не можат“ да го прочитаат Лидерот, или толку знаат, односно толку можат да разберат, од секојдневните ТВ лаги на програмата „ОСТВАРУВАМЕ“, која за жал во задниве две до три години беше турбо интерпретирана на сите ТВ сервиси,.....или пак останува синтагмата дека „сакаме да бидеме излажани“.....:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom