До кога Велес ќе се срами со Аце Коцевски?

А

Адриано

Гостин
Не е коцевски крив велешани се криви!
шо мајка барате да живеете од другата страна на вардар?
преселете се во тунелот да видите што е живот кај се раѓа лебот и каде сонцето грее од сите страни!:smir:

Инаку во превалец тренирам 2 години фудбал а копачките си ги облекувам уште на влезот од населбата за да можам да стасам до стадионот!
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Samo da ve prasam?
Dali nekogas goran petrov vi ima pomognato na graganite, dali nekogas prozborel vo sobranie, barem ednas dali za nesto se zalozil za vasiot grad????

Ili sega i kako portparol se javuva po vesti od vmreto za da go vidat narodot koj e oti za zal mn retko se javuva u sobranie, osven koga imaat vreme da mu pisat nekoj tekst za da go procita.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Ne sum politichki opredelen ama Ace e super kako gradonachalnik vo Veles,nema kuznae kolkav prostor pa da vi gradat bulevari i avenii kako vo New York,do kaj mozhelo se napravilo,pa nemozhesh sigurno nakaj Potokot da gradish neshto poshto ima opasnost sekoj moment nekoja kukja da bide sobrana od nekoja karpa a za levata strana na Vardar nema da komentiram,povekje ima romsko naselenie odkolku makedonsko,taka da Ace svesen e deka povekje glasovi mozhe da dobie od makedoncite odkolku od romite i albancite,nemam nishto protiv romite i oni se lugje i treba da im se ovozmozhi uslov za zhivot ama ete..nekade politikata e posilna od voljata.
 
А

Адриано

Гостин
Ne sum politichki opredelen ama Ace e super kako gradonachalnik vo Veles,nema kuznae kolkav prostor pa da vi gradat bulevari i avenii kako vo New York,do kaj mozhelo se napravilo,pa nemozhesh sigurno nakaj Potokot da gradish neshto poshto ima opasnost sekoj moment nekoja kukja da bide sobrana od nekoja karpa a za levata strana na Vardar nema da komentiram,povekje ima romsko naselenie odkolku makedonsko,taka da Ace svesen e deka povekje glasovi mozhe da dobie od makedoncite odkolku od romite i albancite,nemam nishto protiv romite i oni se lugje i treba da im se ovozmozhi uslov za zhivot ama ete..nekade politikata e posilna od voljata.
И неќна требаше на една фамилија да им го уништи домот таа карпа за коцевски да сфати дека и овде имало народ ц ц ц ......

п.с. Нема Карпи на секој чекор во потокот, такви дезинформации немора да шириш тие карпи што се урнаа се кон крајот на улицата Вера циривири која е најфреквентна на левата страна а сеуште нема ни 1 метро асфалт на неа!
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Ne sum politichki opredelen ama Ace e super kako gradonachalnik vo Veles,nema kuznae kolkav prostor pa da vi gradat bulevari i avenii kako vo New York,do kaj mozhelo se napravilo,pa nemozhesh sigurno nakaj Potokot da gradish neshto poshto ima opasnost sekoj moment nekoja kukja da bide sobrana od nekoja karpa a za levata strana na Vardar nema da komentiram,povekje ima romsko naselenie odkolku makedonsko,taka da Ace svesen e deka povekje glasovi mozhe da dobie od makedoncite odkolku od romite i albancite,nemam nishto protiv romite i oni se lugje i treba da im se ovozmozhi uslov za zhivot ama ete..nekade politikata e posilna od voljata.
И сега да ги исфрлиме тие луѓе од Велес, да ги направиме гето, да ги нема, не вредат оти се роми?!?!?!А вредат кога се бараат гласови.Значи кај Коцевски постои дикриминација, и не е градоначалник на сите, туку само на еден дел.А ромиве нека пукнат, кога нема ром градоначалник.Е не е така.Мора и левата страна да се направи, а не да се пропаѓа во дупки.Никој не бара да биде тоа некој автопат, ама може барем да не се кршат колите, и навечер да има барем малку светлост.Мало мовче е црна темница, а и целото се ниша(освен што е крајно непотребно, ама тоа е друга тема) И сега некој му кажа на градоначалникот дека и тука има луѓе, и тука има гласачи, па ајде сега крпи дупки.Ама толку е провидно, што дури нервира.Само пред избори се чека нешто, инаку левата страна не постои. Па и да сме цигани, и албанци и што сакаш наречи не па никој не заслужува да живее во оваа мизерија како ние.
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
И сега некој му кажа на градоначалникот дека и тука има луѓе, и тука има гласачи, па ајде сега крпи дупки.
Znaci? se potrudil i nema potreba poveke da go kritikuvate.
Koga togas vazno se potrudil i ete vi napravil.
A onoj pratenikon petrov sto nikogas ne se javil vo sobranie za Veles nesto da se zalozi????
Ne ste go videle centarot na Skopje pa zatoa zborite protiv gradonacalnikot koj od selo Veles grad vi go napravi.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Реков дека немам ништо против ромите грешно сте ме сватиле,само сакам да кажам дека политиката е појака од човекот,него бек он топик,па тие куќи шо се градени на крајот на Вера Циривири сигурно ги градел некој без памет..само не ми е јасно како успеале таму да изградат куќи на карпите кога слободно имале место накај Речани и Превалец,инаку само зборувате Аце ова-Аце она,кога он е премија градоначалник за град одколку останативе,земете го за пример Т.Костовски па ќе ви стане јасно зошто цело Скопје го мрази,а еве Аце оди кон следна победа ако се кандидира.Претерувате кога сакате градов да го направите во европска метропола за неполни 20години,не викам не..има на некој работи што не е обрнато внимание ама дај не претерувајте..не е до толку.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
колку за информации Аце Коцевски минатите избори победи убедливо уште во прв круг, победувајки го другиот кандидат со 3:1 бидејки народот го сакаше , од тогаш до денес после 4 години градов го дови својот европски лик и може да се гордее со делата кој ги направи овој човек ТОА ГО ЗНАТ ВЕЛЕСАНИ И ЌЕ ГО КАЖАТ НА 22 МАРТ
АПСОЛУТНА ПОБЕДА ЗА АЦЕ КОЦЕВСКИ
АЦЕ КОЦЕВСКИ ГРАДОНАЧАЛНИК ПО 3 ПАТ САКАЛА ТИ ИЛИ НЕ НЕ Е БИТНО
НАРОДОТ ГО САКААААААААА
убоо шо народот го сака ама прво да прочиташе правила па после да пишуваш? а и рано е за кампање. ке трпам еден месец ама немој ти порано да почнуваш! многу ќе ни дојде!

дополнување за велешанче1:
трета точка од правилата гласи
Не го користете овој подфорум како место за водење на политички пропаганди.
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
11
Поени од реакции
1
Veles go napravil Kocevski Evropski grad,nemoj da bids smesen.Prv pat se vrativ lani po 10 gondini doma ne primetiv nikakva promena vo gradot se e isto kako sto si bese.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
И сега некој му кажа на градоначалникот дека и тука има луѓе, и тука има гласачи, па ајде сега крпи дупки.
Znaci? se potrudil i nema potreba poveke da go kritikuvate.
Koga togas vazno se potrudil i ete vi napravil.
A onoj pratenikon petrov sto nikogas ne se javil vo sobranie za Veles nesto da se zalozi????
Ne ste go videle centarot na Skopje pa zatoa zborite protiv gradonacalnikot koj od selo Veles grad vi go napravi.
Се труди само ЕДНАШ на четири години!!!Тоа нели е причина да се биде изреволтиран?Понижува фактот што некаде е секојдневно, а кај некои само кога требаат гласови.Тука постојат двојни аршини.Не е фер само тогаш да се појавува.Никој не вика дека е лош градоначалник, ама што ги заборави пола Велес, ги заборави.Тоа е факт.Не може некој да живее во теминца со патишта полни дупки, а на некој се да му биде мазно. И никој не е луд што се населил на крајот од Вера Циривири, а уште помалку тие на почетокот, кои уште живеат на коцки. Сите живеат во мизерија поради незаитерисираноста на градоначалникот.
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Jas ova od dvajca trojca luge od forumov sto go gledame i toa se.Pa nikoj drug ne se pozalil od Kocevski, nema potreba delata kazuvaat se.
Svesni li ste deka Veles so vasiov gradonacalnik Kocevski e broj 1 vo RM????
Ili i pokraj toa so nareddba od stabot na vmreto povtrono pisuvate nekoi raboti sto nemaat smisla.
Pa treba da glasate za proveren covek, a ne za onoj Goran Petrov koj sto neznaete ni kako lici.
 
А

Адриано

Гостин
Jas ova od dvajca trojca luge od forumov sto go gledame i toa se.Pa nikoj drug ne se pozalil od Kocevski, nema potreba delata kazuvaat se.
Svesni li ste deka Veles so vasiov gradonacalnik Kocevski e broj 1 vo RM????
Ili i pokraj toa so nareddba od stabot na vmreto povtrono pisuvate nekoi raboti sto nemaat smisla.
Pa treba da glasate za proveren covek, a ne za onoj Goran Petrov koj sto neznaete ni kako lici.
Колку пати си била во велес?
еднаш или ниеднаш?
не тролувај и не си ги вади од зелениот мозок кога незнаеш каква е ситуацијата!
Ако делата кажуваат се тогаш бујрум да ги видиш "делата"

НОВ МОСТ


Триаголникот во центар

Нов мост(најфреквентниот во градот)


слободно пиши ако сакаш повеќе слики ги има многу низ градов!
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
24
Поени од реакции
4
Veles vo Makedonija na br.1 e ova uste go nemam cueno ni pa videno!Veles e po mizeren i od drugite opstini i vikas ne si slusnala drugi da zboruvaat neubavo za Ace Kocevski?Pa sigurno se druzis samo so komunjari
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Еве јас ќе бидам објективен пошто глеам многу од вас влечат на нечија политичка страна!

Кај мене пред зграда вчера ми направија патека многу убава...и тоа за два дена 60-70 метра патека направија и ја поплочија...и сум задоволен(не дека претходно немаше патека туку претходната беше испукан и издигнат бетон кој беше бескорисен)..

Е сега шо е мааната кај нас граѓаните...абе во улазите ако прегори една ламба 5 месеца у мрак ќе идеме и ќе излегуваме ама на никој нема да му текне да ја смени или макар и да побара пари ако веќе ја сменил!!!(сигурно градоначалникот нема да дојде да ми ја смени)

Е истото беше и за патекава пред зграда...можевме сите станари да собереме пари и да ја уредиме и со дрвца од страна да ја засадиме...ама нема, се е изотепано и по глуп менталитет од велешкиот не постои(ќе гледаат од тарасите и ќе трачарат)...

Ете сеа сфати Миленче зошто градоначалникот неможе да ти биде крив ако нема слога меѓу комшиите...нема никој од прцорек да се потрошат ако дадат по 2000ден сите комшии за да си го асфалтираат тоа шо им е пред нив и да заличи на уличка...а они ќе ја тупат ќе ја тупат и ќе се прават наудрени и пак на крајот тие 2000ден ќе ги даат у цигари!

Ебати народот ебати!

п.с Се изнервирав
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Milena so ova sto go pisa samata si prizna deka u vmreto stabot ve prisiluvaat da treskate gluposti bez nieden argument.Pa jas kako sto znam Kocevski e ldp.

A sto ima vrska on so komunjari? bog da cuva devojce, za greovi si.

Pisete za onoj goran petrov nesto barem za sto se zalozil za vas kako grad u sobranie.
Dosta veke samo go ocrnuvate gradonacalnikot Kocevski neargumentirarno.
Ste se sobrale dvajca trojca i pisuvate naredbi od vmreto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom