Етнички смени

Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
Не знаат македонски можеби затоа што сметаат дека не им е потребен,го учат само во училиште... Затоа реков треба време за некои работа, кога ќе го учат било кој јазик заради тоа што секој јазик е важен како мост на економска,културна итн размена тоа е веќе друго, во оваа насока можеш да го упатиш другарот на курс по албански јазик ако сака економски да напредува.



ако сакаат соживот изгледа ќе мора да почнат да го учат и МАКЕДОНСКИОТ јазик.на крајот на краиштата сепак живеат во МАКЕДОНИЈА.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
...Добро, треба да се научат на соживот, во иста држава живееме...но, ако тоа е единствен начин да се прекинат барем привремено насилствата и тепачките што можат сериозно да завршат...:toe:
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
ако сакаат соживот изгледа ќе мора да почнат да го учат и МАКЕДОНСКИОТ јазик.на крајот на краиштата сепак живеат во МАКЕДОНИЈА.
za da go naucat makedonskiot jazik kako sto treba neli ke treba da se druzat i da komunicirat poveke so makedonci, no vie ako vovedete etnicki smeni toa ne ke e mozno, i zatoa ovie problemi.

pr. Decko saka da si fati mak.devojka pa eve ebati jazikot nekemoze da ja fati i za inat sto nemoze da ja fati, ke im se odmazduva na drugarite nejzini.:pos2:
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
za da go naucat makedonskiot jazik kako sto treba neli ke treba da se druzat i da komunicirat poveke so makedonci, no vie ako vovedete etnicki smeni toa ne ke e mozno, i zatoa ovie problemi.

pr. Decko saka da si fati mak.devojka pa eve ebati jazikot nekemoze da ja fati i za inat sto nemoze da ja fati, ke im se odmazduva na drugarite nejzini.:pos2:
можеш во погорните постови да прочиташ дека сум против чисти етнички смени.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
сдс го подели народот на македонци и предавници
им забранија на своите членови да излезат на референдум, а овие како офци одма ги послушаа
се закануваа со истерувања од работа и слични закани на останатите
се само да не успее референдумот


и не треба да чекаме оти има една народна што вика "од чекање некој и умрел"
туку треба да се бориме прво против сопствените предавници после против тие што ни мислат лошо однадвор
Абе ако веќе ни е толку тешко да се фатиме за пушка,не разбирам до толку ни е тешко да се фатиме за пенкало и да заокружиме за Македонија на референдум.:tapp:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Абе ако веќе ни е толку тешко да се фатиме за пушка,не разбирам до толку ни е тешко да се фатиме за пенкало и да заокружиме за Македонија на референдум.:tapp:
епа да размислувале сите ко мене и тебе немаше во оваа ситуација како сега да бидиме
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
I sto spored vas dvajcata, da si zemete puski i kaj posle?
Јас пушка не земам.Си признавам не сум за пушка в раце.:toe:
Јас зедов пенкало и потпишав за референдум предлог иницијатива.После гласав на референдумот 2004 против новата територијална поделба.Пред некое време потпишав за законот за бранители.
Така јас придонесвам за Македонија.
Фала на разбирањето.
Поз.:wink:
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
како прво прочтај го муабетот нашите постови па после коментирај
никој не спомна земање на пушки :uvo:
Sto se ovie muabeti, ili pa slucajno ne sum ve razbral bas najdobro.

Абе ако веќе ни е толку тешко да се фатиме за пушка,не разбирам до толку ни е тешко да се фатиме за пенкало и да заокружиме за Македонија на референдум.:tapp:

епа да размислувале сите ко мене и тебе немаше во оваа ситуација како сега да бидиме[/quote]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom