Грчките пари прозбореа во Македонија!

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
НЕ бе гласдасјте за 4 станови платени од сметка на Кипар.....

Ианкународе гласајте за Љубе Бошковски, најмало од сите понудени зла!!!!
како можеш за името твое ПАРТИЈА ПРЕД НЕГО ДА СТАВАШ...???
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ианкународе гласајте за Љубе Бошковски, најмало од сите понудени зла!!!!
Ова е баш во склоп на она што го напишав прееска:

Само ме интересира каде е тука улогата на Љубе Бошкоски откако цело членство на СДС најави дека ќе гласа за него...Она СДС кое е финансирано од Хари Костов...истиот Хари Костов кој му се закануваше на Бошкоски дека ќе го ликвидира политички. А Бранко за него велеше дека е „елементарна непогода што оди на две нозе“.
Јадна Македонијо, какви торлаци шетаат по тебе...
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Ова е баш во склоп на она што го напишав прееска:



Јадна Македонијо, какви торлаци шетаат по тебе...
Дур беше Љубе у затвор, ти, лидерот твој, и слични како тебе нозе и јазик искршија да покажат кој е повеке за него и негово ослободување, што се случи????? Така нареди Фирерот???:kesa:

баш..не разбираш, не можеш да разбереш..тоа се чуствува, не се разбира
негледам некоја поврзаност на мојот текст со твојата репилика, какви чувства какви бакрачи
 

MaryJane

It's alive!
Член од
11 јуни 2008
Мислења
369
Поени од реакции
33
Гвујо никогаш нема да не „однеси“ во НАТО и ЕУ, додуша мене би ми било задоволство ако не не „однеси“...Нит во ЕУ сакам, нит во НАТО сакам.

Гвујо барем не лае за промена на име, виткање кичми и опашки, а тоа во овој момент ми одговара. Ако тебе ти одговара промена на име, виткање кичми и опашки...придружи им се на останатите лингури...Фрчко, НВОата на Бранко и Љубчо.

Јас сум Македонец од Македонија.
Не сум европјанец од ЕУ, и не сакам да бидам!

Јас сум Македонец од Македонија
за другите не ме интересира, нит сакам да ги видам!
се согласувам дека не ни треба ни еу ни нато
ама процесот е веќе започнат,нема враќање назад сега
гВујо ја игра политиката демек сакам да се еб*м ама нејчам да ми влези т.е. ем сака да влезиме во нато и еу,за да не ја изгуби власта,ем го лажи народот дека че влезиме со уставното име,тоа никогаш нема да се случи,
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
се согласувам дека не ни треба ни еу ни нато
ама процесот е веќе започнат,нема враќање назад сега
гВујо ја игра политиката демек сакам да се еб*м ама нејчам да ми влези т.е. ем сака да влезиме во нато и еу,за да не ја изгуби власта,ем го лажи народот дека че влезиме со уставното име,тоа никогаш нема да се случи,
Кој сака да се кладиме дека ке биде реприза на рамковниот, никој ке нејке да го смени името, а сите со две раце ке потпишат. Вклучувајки го и грујо и бранко и љубе и иванов.....
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
А кој сака да се кладиме дека кога ќе видат Албанците дека нема ЕУ нема НАТО ќе се повтори 2001 година?
 
F

FilipMacedon

Гостин
Трнчо,убаво си го смислил насловот:wink:.
Нема што да кажам,се е кажано веќе по незнам кој пат:toe:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
НЕ бе гласдасјте за 4 станови платени од сметка на Кипар.....

Ианкународе гласајте за Љубе Бошковски, најмало од сите понудени зла!!!!
кој 4 стана од кипар, кој брат???

го имаш фрчко, корумпиран арогантен со јасни антимакедонски ставови????

и гаволот кога би го кандидирале би го гласале, само од ваша/наша партија да е
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Додека поголемиот дел на граѓаните од ЕУ државите е по улиците,народот протестира поради начинот на водење на државите,во време кога исчезнува глобалното поврзување,секоја од ЕУ државите носи свои заштитнички мерки и пакети за спас на својот пазар ,а не на глобалниот,дел од нашиот народ смета дека бр 1 од нашата политика мора да биде влез во ЕУ:icon_eek: не согледувајки ја реалноста...
Значи таа ЕУ полека исчезнува ,а ние мора да имаме еден пат по секоја цена ,зошто?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom