Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Па нормално дека не се. 3наат дека 3аев им има помогнато многу таму и ќе гласат за него, а тоа од Бонева ќе си го земат нормално :) Они не одбиват ништо x)
Нешто (сега) ми падна на ум..Народна Мудрост..која вели :
Куч(ка)е..кое јаде маст..јаде и стап...разбира се..нели?
:pipi:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.927
Нешто (сега) ми падна на ум..Народна Мудрост..која вели :
Куч(ка)е..кое јаде маст..јаде и стап...разбира се..нели?
:pipi:
За нив само куршум не стап. Првиот кандидат понатаму што ќе рече дека ќе не ослободи од нив, гласам за него без разлика дали е СДСМ, ТМРО или Подем...
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
ПОБЕДАА ЗА ЗОРАН ЗАЕВ!!!!!!И МНОЗИНСТВО ВО СОВЕТОТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ГОВОРЕЈТЕ ШО САКАТЕ САА ПА ВИ СЕ ФАЌЕ ИСТО!!!!!
 

Warrior

Born to laugh
Член од
15 декември 2005
Мислења
375
Поени од реакции
3
бонева-прва лопата на македонија
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Со победата на Заев,изгуби Струмица а не Силвана Бонева.Бидејќи Силвана Бонева води коалиција во собрание од 85 пратеници.Со победата на Зоран Заев по 2 пат Струмица ќе дознае што значи изолација.
1.Кванташкиот пазар кој носи дневно по 50 000 евра на Комуналец ќе биде затворен и ќе се дислоцира во општина Босилово.
2.Во сите 3 помали општини ќе се отворат посебни катастарски управи,канцеларии на УЈП,полициски станици...
3.Формираше на нова општина Куклиш која ќе биде надлежна за Струмичкиот терминал,а ќе влезат селата(Куклиш,Свидовица,Костурино,Градско Балдовци,Сачево и Муртино)
4.Село Дабиља ќе влезе во состав на општина Босилово.
5.Просениково и Добрејци во состав на Василево
6.Габрово во состав на Ново Село.

Струмица без терминал,без кванташки пазар,без катастар и без УЈП ќе биде Бедна општина.
На здравје нека ви е.
Кој не верува у тоа ако сака да се кладиме:toe::pos2:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Со победата на Заев,изгуби Струмица а не Силвана Бонева.Бидејќи Силвана Бонева води коалиција во собрание од 85 пратеници.Со победата на Зоран Заев по 2 пат Струмица ќе дознае што значи изолација.
1.Кванташкиот пазар кој носи дневно по 50 000 евра на Комуналец ќе биде затворен и ќе се дислоцира во општина Босилово.
2.Во сите 3 помали општини ќе се отворат посебни катастарски управи,канцеларии на УЈП,полициски станици...
3.Формираше на нова општина Куклиш која ќе биде надлежна за Струмичкиот терминал,а ќе влезат селата(Куклиш,Свидовица,Костурино,Градско Балдовци,Сачево и Муртино)
4.Село Дабиља ќе влезе во состав на општина Босилово.
5.Просениково и Добрејци во состав на Василево
6.Габрово во состав на Ново Село.

Струмица без терминал,без кванташки пазар,без катастар и без УЈП ќе биде Бедна општина.
На здравје нека ви е.
Кој не верува у тоа ако сака да се кладиме:toe::pos2:
Пак не ми кажа кој е Ристо Папучаро:pos2:
 

vildenSTAR

vildenSTAR
Член од
28 февруари 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
Незнам како планира Силвана Бонева таму да го победи Заев кога очигледно се гледа дека цела Струмица е за него:toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Со победата на Заев,изгуби Струмица а не Силвана Бонева.Бидејќи Силвана Бонева води коалиција во собрание од 85 пратеници.Со победата на Зоран Заев по 2 пат Струмица ќе дознае што значи изолација.
1.Кванташкиот пазар кој носи дневно по 50 000 евра на Комуналец ќе биде затворен и ќе се дислоцира во општина Босилово.
2.Во сите 3 помали општини ќе се отворат посебни катастарски управи,канцеларии на УЈП,полициски станици...
3.Формираше на нова општина Куклиш која ќе биде надлежна за Струмичкиот терминал,а ќе влезат селата(Куклиш,Свидовица,Костурино,Градско Балдовци,Сачево и Муртино)
4.Село Дабиља ќе влезе во состав на општина Босилово.
5.Просениково и Добрејци во состав на Василево
6.Габрово во состав на Ново Село.

Струмица без терминал,без кванташки пазар,без катастар и без УЈП ќе биде Бедна општина.
На здравје нека ви е.
Кој не верува у тоа ако сака да се кладиме:toe::pos2:
Јас не верувам и се кладаме у шо сакаш.
п.с Биди доблесен и напрај го тоа што се договориме.:tapp:
Знам дека веќе не е тоа,тоа но барем биди доблесен и напрај го тоа.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Со победата на Заев,изгуби Струмица а не Силвана Бонева.Бидејќи Силвана Бонева води коалиција во собрание од 85 пратеници.Со победата на Зоран Заев по 2 пат Струмица ќе дознае што значи изолација.
1.Кванташкиот пазар кој носи дневно по 50 000 евра на Комуналец ќе биде затворен и ќе се дислоцира во општина Босилово.
2.Во сите 3 помали општини ќе се отворат посебни катастарски управи,канцеларии на УЈП,полициски станици...
3.Формираше на нова општина Куклиш која ќе биде надлежна за Струмичкиот терминал,а ќе влезат селата(Куклиш,Свидовица,Костурино,Градско Балдовци,Сачево и Муртино)
4.Село Дабиља ќе влезе во состав на општина Босилово.
5.Просениково и Добрејци во состав на Василево
6.Габрово во состав на Ново Село.

Струмица без терминал,без кванташки пазар,без катастар и без УЈП ќе биде Бедна општина.
На здравје нека ви е.
Кој не верува у тоа ако сака да се кладиме:toe::pos2:

Такви како тебе може само да ме натерат само никојпат да не гласам за ВМРО.

Јавен апел до ВМРО, дај кажејте нешто мотивирачко, нешто со што би ја подржале партијата, а не само закани за инспекции и изолација. Искрено кажувам дека треба да ви е срам за сите такви муабети, иако бев за заев не сум партиски определена. Не сте ми јасни најсериозно, шо сакате да постигнате, еве веќе ко се праете дека сте најдоброто за нас, зошто по ѓаволите само клетви и лоши зборови упатувате.
 
P

Princ

Гостин
До 7мо колено Акаша... Само така знаат тие. Кој не не сака, до 7мо колено лошо му посакуваме.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Taka i ni treba, neka nema nishto i taka sme bedotija. Edna opstina protiv cela drzava, jbg.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Такви како тебе може само да ме натерат само никојпат да не гласам за ВМРО.

Јавен апел до ВМРО, дај кажејте нешто мотивирачко, нешто со што би ја подржале партијата, а не само закани за инспекции и изолација. Искрено кажувам дека треба да ви е срам за сите такви муабети, иако бев за заев не сум партиски определена. Не сте ми јасни најсериозно, шо сакате да постигнате, еве веќе ко се праете дека сте најдоброто за нас, зошто по ѓаволите само клетви и лоши зборови упатувате.
Абе изгубија,наместо да честитаат се закануваат.СРАМНО !
Па потоа владата ова за Стрмица,владата ова за Струмица.Закани,инспекции,клетви за Струмица ?Епа никогаш нема ни гласови да имате од луѓето !!!!
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Nazdravje pobeda SDS ,za 2 meseca ke se desi nesto:P ke si vidate
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
читам и се чудам.зарем до толку падна ниско народов.луѓе зарем до сега не ви е јасно дека партиите си прават само добро за својот газ.зарем не гледате дека не раскаара до нож, да не може двајца браќа да се погледнат зашто се од различни партии.алооооооооооооооо...чукнете си ги главите и отерајте и едните и другите од тамо каде што излегле.зарем не ви е јасно дека се водат по народната:
РАЗДЕЛИ ПА ВЛАДЕЈ.
се надевам дека имало малче човечност во нашиов народ и дека еден ден стварно ќе ги казни сите овие што 18 години не носат во пропаст.застанете малце ставете прст на чело и размислете
искрено ми се повраќа веќе и од едните и од другите.не можам да ве разберам какво корист имате што овде се колнете и пцуете.додека вие се карате отиде државата на 4 дела....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom