Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Димитар,разбери оти праваме мабет за Струмица не праваме мабет за Македонија.Имаш општо за политика у цела Македонија тама дискутири.
Струмица тепа си Заев,нема шо тука. За испекциите не ти треба тва ак иде испекции ак затварат дуканто,ке страдат струмичане нема да страдат другите. Не дај боже дек шо работат(ак работат у некој таков дукан или слично) мајка ти или татко ти да го затворат од шо ке јадаш леб? Пак ли ке викаш да пуштат испекции?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Димитар,разбери оти праваме мабет за Струмица не праваме мабет за Македонија.Имаш општо за политика у цела Македонија тама дискутири.
Струмица тепа си Заев,нема шо тука. За испекциите не ти треба тва ак иде испекции ак затварат дуканто,ке страдат струмичане нема да страдат другите. Не дај боже дек шо работат(ак работат у некој таков дукан или слично) мајка ти или татко ти да го затворат од шо ке јадаш леб? Пак ли ке викаш да пуштат испекции?
Кога се губи не се бира начин на кој ќе се плаче :)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Димитар,разбери оти праваме мабет за Струмица не праваме мабет за Македонија.Имаш општо за политика у цела Македонија тама дискутири.
Струмица тепа си Заев,нема шо тука. За испекциите не ти треба тва ак иде испекции ак затварат дуканто,ке страдат струмичане нема да страдат другите. Не дај боже дек шо работат(ак работат у некој таков дукан или слично) мајка ти или татко ти да го затворат од шо ке јадаш леб? Пак ли ке викаш да пуштат испекции?
Тука не си во право,не страдаат само Струмичани оти победиле СДСМ со Заев во Струмица.Мислам дека во Прилеп имаше затворено повеќе дуќани одколку во Струмица кога победи Силвана на предходните парламентарни избори,мајката им ја расплакаа на Прилепчани,секој втор дуќан беше затворен дури и од банални причини.Економијата не може ни до ден-денес да се освести.Струмица во предходниот период не виде ништо од тоа,ни 20% од катастрофата што ги снајде Прилепчани.Тоа е реалноста.:toe:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Тука не си во право,не страдаат само Струмичани оти победиле СДСМ со Заев во Струмица.Мислам дека во Прилеп имаше затворено повеќе дуќани одколку во Струмица кога победи Силвана на предходните парламентарни избори,мајката им ја расплакаа на Прилепчани,секој втор дуќан беше затворен дури и од банални причини.Економијата не може ни до ден-денес да се освести.Струмица во предходниот период не виде ништо од тоа,ни 20% од катастрофата што ги снајде Прилепчани.Тоа е реалноста.:toe:
Муабетот ми беше за пракање испекции во Струмица бидејки виктораниус напиша за во Струмица. За другите градови незнам и не ме интересира баш.
Правев муабет за Струмица..секоја испекција ке биде лошо за градот.
Тешко време е да се најде вработување,па со затварање на дуканите уште полошо.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Тука не си во право,не страдаат само Струмичани оти победиле СДСМ со Заев во Струмица.Мислам дека во Прилеп имаше затворено повеќе дуќани одколку во Струмица кога победи Силвана на предходните парламентарни избори,мајката им ја расплакаа на Прилепчани,секој втор дуќан беше затворен дури и од банални причини.Економијата не може ни до ден-денес да се освести.Струмица во предходниот период не виде ништо од тоа,ни 20% од катастрофата што ги снајде Прилепчани.Тоа е реалноста.:toe:
Епа за каде и да е, не е битно, ама не е фер да страдат некои не должни. Еве пред неполн месец имавме тужбаза крајно не битна работа, а да не зборам што во текот на 2 месеци имавме инспекција која по 4 саати дневно седеше во канцеларија. Среќа не беше кобно, за нас барем.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Кога се губи не се бира начин на кој ќе се плаче :)

Ej aj be ti stiga so 13 godini so si zapnal so politiki a, so ne go ismukas na Zaev ama znam tvoite se stara komunisticka skola naucen si od malecok na kom, na mobilni na se dodeka jas rastev i ucev so ideite na Vmro ama sega e druga prikazna, komunjarsko gomno
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ох ....Абе ај гледајте си работта,јас шо сакам тава ќе правам.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.927
Завршен митинг.Се отепавте пари давајќи горе у маалта :),еден глас не ви дадее.
До дека сум јас жив (Ристо Папучаро)Заев нема повеќе да биде градоначлник,кај сте бе?:pos2::pos2:
Толку вие ќе паднате со на Гујо 8те милјарди :kesa:
Немој само тоа не ме лажи. Кој даде пари? Де повтори? Сабајле кај 9 имаше 100 роми (ѓупци) пред собранието со бели листови со договори. Што...што ли им дадовте сега? Сметките им ги исчистивте...што уште им дадовте?
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Немој само тоа не ме лажи. Кој даде пари? Де повтори? Сабајле кај 9 имаше 100 роми (ѓупци) пред собранието со бели листови со договори. Што...што ли им дадовте сега? Сметките им ги исчистивте...што уште им дадовте?
Хехе ,веќе не се глупи и ромите(ѓупци),си земаа што им даваше боневата ,ама они пак си гласаа за Заев.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.927
Smetki, kes mobilni i so li ne
А бе брат тоа ќе им го дадат на рака не е проблем. Ама овие имаа некакви договори. Цела ѓупска маала беше пред собрание. Викат кај што има чад има и оган. Овде не да чади...се изгоре.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Е да.. тии ке се мабетто саа... :)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.927
Е да.. тии ке се мабетто саа... :)
Абе заеби ти муабет...јас ти викам што видов со свои очи. Ајде демантирајте ме и кажете што бараа таму. Би бил среќен доколку ме демантирате.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom