Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

MKEUpatriot

Гостин
Што да се прави во ВМРО-ДПМНЕ нема доживотни лидери претседатели фунционери во ВМРО се дава шанса и на нови но способни лица.Сепак тоа е разликата мегу демократската и наследената тоталитарна свест
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Па што кур барате не тема која е за струмичани ?
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
Што да се прави во ВМРО-ДПМНЕ нема доживотни лидери претседатели фунционери во ВМРО се дава шанса и на нови но способни лица.Сепак тоа е разликата мегу демократската и наследената тоталитарна свест
Koj sposobni be, fateni se i vo race i vo noze, partiski potrckovci koi mora da mu se molat i klanjaat na Gvujo.
Ova ne e demokratija, ova e diktatura, izgleda ne si bil na cas koga se ucelo za toa, zatoa ne znaes!

Па што кур барате не тема која е за струмичани ?
Zs imame rodnini od tamu!
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Народот вели со 30% доверба дека се наспособни.Дали на тебе или на нив да им се верува.И ти учеше на час по психологија дека упатување на лични навреди е немок е немање аргументи затоа тоа фатени во раце и нозе нема да го коментирам.Ако е диктатура нема да имате медиуми и весници новинари како Героски Оливера Трајковска Ефтов Орданоски Алфа тв.Диктатура братче кога со години некете да пркнете не сакате да се реформирате туку сте са фатииле за Бранче и не го испуштате.Само изговори си наогате за слабата позиција
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Знаеш ли кога ке биде она градоначалник !!!? хахахахаххахахахахахаххахахахахаа


НИКАД


 
Г

Грејвдигер

Гостин
Riste od Priper toa go cekam da go kaze mnogu dolgo vreme. Boneva vika deka Zaev celo vreme ja kocel taa izgradba, a vo nikoj drug grad nema izgradeno nitu olimpiski bazen, nitu sala... dali i vo tie opstini gradonacalnicite ja kocat izgradbata?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ајдеееее ситноооо уште 2 дена И ПОБЕДА НА СТРУМИЧАНИ
СТРУМИЦА ВО СРЦЕТО .....:smir:
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
АЈДЕ ВЕЧЕРРРРРР!!!!!!!
Лекција за шо се вика митинг!!
Ни снегот не не сопире!!!:vozbud:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
АЈДЕ ВЕЧЕРРРРРР!!!!!!!
Лекција за шо се вика митинг!!
Ни снегот не не сопире!!!:vozbud:
ПРЕБРОЈТЕ си ги струмичаните денес (македонија во мало ,за 500 денари плус сендвич хахахха)

синока беше митинг НА СТРУМИЧАНИ СО СТРУМИЦА ВО СРЦЕТО:smir:
а за лекција ке ја добиете на 22 посебно Бонева ... која ке си се врати во скопје ,,,,чао АНЏЕЛИНА:pos2::pos2:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
АЈДЕ ВЕЧЕРРРРРР!!!!!!!
Лекција за шо се вика митинг!!
Ни снегот не не сопире!!!:vozbud:

сакаш да кажаш лекција носене човеци од други градове ?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
шо да прават лугето немаштија ,така ке си лапнат 500 денари еее цела фамилија =2000 денари кој ти ги дава ,плус сендвич а и најглавното КЕ ЈА ВИДИШ СТРУМИЦА
бесплатно хахахах
па ка ке се направе новиот плоштад лелеллее ке има и доброволци без пари хахаха

струмица во срцето:smir: синока на студот срцето ми беше толо ,ме грееја струмичани:smir:со нивниот број
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Синоќа просто кажано ја утепаа Бонева со се и сешто. Ако се собираа луѓето кои дошле од страна, не би биле повеќе од 100, додека ВМРО они органи3ират доаѓање со не ти 3нам колку автобуси... Што ќе постигнат со тоа кога ќе има повеќе народ на плоштадот или кај и да бидете... ?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
как шо, имат час за как треба да излгледе( да видат лугето) ЕДЕН ЕВРОПСКИ ГРАД
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Сношти немаше ни еден автобус тие беа се струмички човеци,ќе видаме вечер колку ВМРОВСКИ автобусе ќе престинат.

П.С. ВРЕМЕТО НОГО ВИ СЕ ПОГОДИ:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom