Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
не го изгласаа невин го аболицираа - има разлика
Добро де, тоа ми беше поентата. Дека го пуштија на суд, и не може да го гонат се додека не се промени уставот на РМ. :smir:
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Добро де, тоа ми беше поентата. Дека го пуштија на суд, и не може да го гонат се додека не се промени уставот на РМ. :smir:

Не може да го гонат за истото дело ( финансиски криминал од 8 000 000 евра ), ама не и за секој криминал што го има направено. Деновите и како градоначалник и како криминалец на слобода му се одброени. Ќе биде повторно СРЕЌНА НОВА 2008, само што сега ќе нема кој да му даде аболиција.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
546
Поени од реакции
78
Koj gledase cera na INTEL duel Zaev - Boneva se treba da mu e jasno da ne se objasnuva

Zaev ja napravi Boneva malo dete si igrase so nea taa poludea a Zaev i vika : BEz nervoza ne se nervirajte hahahahahaha:pos2::pos2:

Ѓело тешка пара зима за да ги снима тиа песни за Заев.
Za vmro ako peat za nogo pari site zvezdi u mak za SDSM peat pejaci so golemo srce i so si ga sakat partijata i so gi pocituvat dobrite luge a ne kak vas po cel den setate nis stabove i vi nareduvat da pisate na forumite
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Koj gledase cera na INTEL duel Zaev - Boneva se treba da mu e jasno da ne se objasnuva

Zaev ja napravi Boneva malo dete si igrase so nea taa poludea a Zaev i vika : BEz nervoza ne se nervirajte hahahahahaha:pos2::pos2:


Za vmro ako peat za nogo pari site zvezdi u mak za SDSM peat pejaci so golemo srce i so si ga sakat partijata i so gi pocituvat dobrite luge a ne kak vas po cel den setate nis stabove i vi nareduvat da pisate na forumite
А вам не ви е наредено?
Ај не биди смешен!
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
546
Поени од реакции
78
So da pisuvam be da ne sum kako vas po celi denove da spijam vo stabovite ako malko poveke ja sakavte strumica nemase da trcate po boneva i da go navreduvate Zaev oti site znaem zaev sto napravi za Str
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Не може да го гонат за истото дело ( финансиски криминал од 8 000 000 евра ), ама не и за секој криминал што го има направено. Деновите и како градоначалник и како криминалец на слобода му се одброени. Ќе биде повторно СРЕЌНА НОВА 2008, само што сега ќе нема кој да му даде аболиција.
Значи како кажуваш, како да имаш докази дома на маса.Ако е така биди љубезен и сподели, баш би сакала да знам.
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Значи како кажуваш, како да имаш докази дома на маса.Ако е така биди љубезен и сподели, баш би сакала да знам.
Не е само тој со докази, скоро сите што го обвинуваат на Заев велат дека имат докази а никако да ги изнесат на виделина.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Другар без навреда, ама ако стигнаа до тој степен 14-годишници пропаганда да им вршат...лоша работа.
Сигурна сум дека не, според мене само има јако влијание од дома и слуша шо говорат, премногу е мал сам да пресуди. И дете иако сме истомисленици у врска со Заев стварно не ми е јасно зашо толко рано се замараш со такви работи.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Сигурна сум дека не, според мене само има јако влијание од дома и слуша шо говорат, премногу е мал сам да пресуди. И дете иако сме истомисленици у врска со Заев стварно не ми е јасно зашо толко рано се замараш со такви работи.
Еееј :)Па секој ден се расправам со мама и тато...Мал сум бил,да не сум се замарал со тоа.Но едноставно го сакам човекот,го сакам СДСМ.И тоа ќе ми остане до дека сум жив.
Зоран Заев за градоначалник !:back:
п.с Ти имаш 2 години :):):)Па мене најде да ми збориш :baeh::baeh:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Друга работа шо ме интересира е тава дали сите вие шо сте за Бонева, ќе гласате за неа затоа шо стварно верувате у неа или ќе гласате само зато шо е ВМРО.Верувате ли оти она ќе направа повеќе или барем толку колку Заев без да украде, или само мислате дека помалко ќе краде :pos: Имајте у обзир дека постое и реална шанса само да краде и ништо да не направа. Оти ситуацијата е таа шо било кој да биде 95% од симпатизерите нема да имат некоја поголема корист. Еве јас лично иако би сакала пак да биде Заев и да биде Бонева нема да ми пропадне свето, а ниту пак ако биде Заев нема да имам некоја корист.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Еееј :)Па секој ден се расправам со мама и тато...Мал сум бил,да не сум се замарал со тоа.Но едноставно го сакам човекот,го сакам СДСМ.И тоа ќе ми остане до дека сум жив.
Зоран Заев за градоначалник !:back:
И во право се...
Имаш 14 години! Кога ќе почнеш да мислиш со своја глава, тогаш оди зачленувај се и идолизирај партии и личности.
Засега - играј кошарка.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Кажете нешто ако имате околу кандидатот Бонева..не ја трупајте темата со политички сенаси од спалните на вашите родители...
п.с Ќе го замолам форумскиот падар да расчисти..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom