Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22


ХАХА...еве ја живата вистина за ВМРО браво за тој што го направил :pos::bravo::eek:lee::poss::aplauz:

П.С. Комент за клипот
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Ај молим те не се заканувал.мижи Митро тулумби врнат:pos2::pos2:.
он се заканува и на мене лично туку јас имам силна потпора у Вмро и ништо ми не може.как за информација тие дрвените глави шо не мислат ништо и шо седат цел ден у Глобал(обезбедувањето) некни претепале претседател на месен комитет на ВМРО:toe:.
сега гледаме кој се заканува а кој не:wink:
 
L

lubenakov

Гостин
Темата стана попопуларна од генералната дискусија за председател. Која е целта, да се некој предомисли за кој ќе гласа. И се е веќе препрочитано по три пати се исто па исто.

П.С. Тука пишува дека има 1204 проекти реализирано, а тука 1200 :pos2::pos2:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Тава ви го кажувам на сите,а он не се заканува на никој тава да ти е јасно!!!
Назад неколку страни пишах еве и сега ке повторам на мене ми се закануваше,а јас не сум никој нели??
А замисли дете бех (и сега сум де,ама тогај бех помалечка)
Има нудено пари за да гласат за него.
Некој да ве чита од страна коо говорате за Заев ке си каже цовеко ни мравка не газе,а уствари он и двапати ке помине додека да се увере оти е згазена.
Нем така не говорејте
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15


ХАХА...еве ја живата вистина за ВМРО браво за тој што го направил :pos::bravo::eek:lee::poss::aplauz:

П.С. Комент за клипот
Да беше Груевски Хитлер добро ќе беше.сеа не да пишувавте слободно по форум.нема да претнаате.ама не е:toe:.
и дај не се глупирајте.

Темата стана попопуларна од генералната дискусија за председател. Која е целта, да се некој предомисли за кој ќе гласа. И се е веќе препрочитано по три пати се исто па исто.

П.С. Тука пишува дека има 1204 проекти реализирано, а тука 1200 :pos2::pos2:
И ОСУМТЕ МИЛИОНЧИЊА
И ДВЕТЕ ЗГРАДИ НАГРАДАТА
И ДИВАТА ГРАДБА ГЛОБАЛ(ПОЛОВИНА Е НЕГОВ)
И ОШТЕ НОГО РАБОТИ АМА АЈ ДА НЕ СЕ ПОВТОРУВАМЕ.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Да беше Груевски Хитлер добро ќе беше.сеа не да пишувавте слободно по форум.нема да претнаате.ама не е:toe:.
и дај не се глупирајте.
Тава не е глупиране тава е живата вистина друже!
Знам оти ти га бранаш странта на ВМРО јас на СДСМ,ама тава е вистината!!

Ојдел да апсе некој си за далавери,викнал од сите телевизии земал специјалците и демек ја апсам...ТАВА СЕ ГЛУПОСТИТЕ....си миш терористе уапсуват.......ФИРЕРОТ ГРУЈО :pos:
 
I

insaneivan

Гостин
Силвана Бонева!!!
Силвана Бонева
150 53.38% Зоран Заев
131 46.62%
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
90% од тие шо се гласале не се од Струмица така да не се радувајте :helou:

Не братче да не се залажуваме,тука 90% се од Струмица.оти гледаш само ние од Струмица си пишуваме на форумо,мислам на темата:toe:
 
L

lubenakov

Гостин
Не братче да не се залажуваме,тука 90% се од Струмица.оти гледаш само ние од Струмица си пишуваме на форумо,мислам на темата:toe:
Dobro si pisame samo strumicane ama i u posledni mesec se registrirani 30 novi clenovi so se glasale protiv zaev i sho pisate protiv zaev.

Sigurno ima takva statistika kaj administratorto kolko narod e registriran i nezaprilivo pise samo na ovaa tema.
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
Бонева беше најголемиот иницијатор за да не биде направен аеродромот во Струмица.
Заев ако не беше ослободен можеше ВМРО и да го отроват!!!-Малце е чудно но можно беше и тоа,исто како тие што беа од патарината 70% невини а ги држеа 9-10 месеци.

Ако Заев останеше подолго од 1 месец во притвор во градот ќе беше хаос.

И за крај не би рекол дека Заев во Струмица не го сакаат.Кога беа мирните демонстрации за него имаше толпа народ!!!!!!!!!!!!!!
Lele stvarno so ke pravame ako ne e zaev!:pos2:pa vie ste stvarno zadoeni ama epten strasno tolku ste ubedeni so mislate oti od nego nema pojak epa stvarno ste GREHCE CCCCCCCC a za narodo so izlevase po ulicite tava se bese nasila nejkaaa lugeto ama moraaaaaaa so e nogo zalno......

Бонева нема 3 чисти у главата...
Ја гледам пред малце на ТВ мале колко глупости се натропа свака и част
Ама тешко да може да потпре на Зокии...хехеее она мисле така лесно се седнува на таа фотелија ... чеки поленка ... и најсмешно со вееке на нимните митинзи ја најавуваат како да победила И СЕГА КЕ ВИ СЕ ОБРАТИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА сТРУМИЦА :vozbud::vozbud::vozbud:
па кога ја слушнав кога изјави
ДРАГИ МОИ СОГРАЃАНИ,ЈАС КАКО СТРУМИЧАНКА :uvo::uvo:

izgleda najverovatno po moe gledanje ti nemas nikakva kultura oti ne e celta da se navreduva ama takvi ste vie komunistite....a za najavuvanjeto nema nikakava greska ni pa gledam problem oti ona ke bide tava se znaa........tava potocno narodo ke go pokaze na 22 ke pokaze kolko mu e skisnano od zaev i kompanija
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Па ако е неопходно ..ДА!

Заев ќе падне, па ако треба и сите вмровци анархисти да станат.

Живеам за тај ден да ја демолирам Струмица.

Убаво е да живееш за нешто и да имаш цел у животот:smir:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Еден од пријателите на Бонева кој ке и помогне во реализирање на сите планови за Струмица:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Attachments

Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Па подобро тој, отколку Б.Ц :pusk:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
абе вие сите пишате ама полвиинта од тука шо пишате немате право оште да гласате
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom