Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Е така викаате и 2008, КОЈ ПОСЛЕДЕН СЕ СМЕЕ, НАЈСЛАТКО СЕ СМЕЕ. Ама ЗАЕВ наместо да се смее ги кршаше компјутерите во штабо на СДСМ. Дај измислејте нешто друго саа, чисто да разбиите малер :pos2:
Aj taj pat nema da mislame ke ostavame da vidame na 22 mart..ajde so zdraave
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Е тава веке ме радува. Конечно да приафатат комуњарите нешто добро. Абе решени сме да ги сменаме тие ваши комунистички методи, не ради вас, за вас кур не боле, чисто да не страда народо. Или ке напрааме човеци од вас со ке ја сакат државата и народо или ке ве истребаме. :vozbud:
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Е тава веке ме радува. Конечно да приафатат комуњарите нешто добро. Абе решени сме да ги сменаме тие ваши комунистички методи, не ради вас, за вас кур не боле, чисто да не страда народо. Или ке напрааме човеци од вас со ке ја сакат државата и народо или ке ве истребаме. :vozbud:
A nie sto sme be ... c c cc vie tolku nemaate kultura sto toa e na najnisko nivo do sega c c cc

A kak misalas ke ne istrebate?? De objasni??
 
N

n/a

Гостин
Силвана Бонева ? :)
Уште една античка... бугарка? :pos2::kesa:
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Би ти објаснил, ама немам време сега, имам попаметни работи :pos2:
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Ne me bole nisto,a ne govoraah za Ile tuku za Orceto ako go znaas :)))
Ne se drogire neli,mislam ne mora da znaci ako se drogire oti ne e dobro dete,dobro dete e ama dobiva cat pat nekoi krizi :vozbud:

I taj vic ne go beh cujala, ta u Sofija kolko tolko se gledame pa ako edno vreme ti si go gledala kako metalec i panker oblecen, odi vidi go sega pa pak ke pravame maabet.

Muabetot ne ti stoi na mesto definitivno.

ON TOPIC: Ne glasam za nikoj, toa sto mi sledese ne go dobiv, ne smetam nitu deka ke go dobijam taka da...
 

LC

Член од
19 февруари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
2
Napred SILVANA BONEVA!!!!!!!
ZAEDNO MOZEME POVEKE!!!!!!
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Иле Бонев е добро дете
Не бе супер е,само што е малку кинисан накај Бугарија и тој,мајка му а најмногу татко му Александар Бонев кој тврдеше дека сите Македонски дејци се бугари ама нема врска тоа,битно да е добар.
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
КЕРБЕРОВ..го пуштиле од ланец..и е дежурен (лае) 24/7..се додека не пројдат Избориве..каде што се очекува да бидат раставени на ПРОСТИ ЧИНИТЕЛИ..од Народот Македонски..од нив (насила) крстен како ФИРОМСКИ

:pipi:
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Не бе супер е,само што е малку кинисан накај Бугарија и тој,мајка му а најмногу татко му Александар Бонев кој тврдеше дека сите Македонски дејци се бугари ама нема врска тоа,битно да е добар.

Абе уште си тука?:vozbud:

Накап невиден си бреј...а ко прво не си ни од Струмица..шо лафаш безвеза?

Ова општо го кажав не за конкретно тоа мислење..:pipi:
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
I taj vic ne go beh cujala, ta u Sofija kolko tolko se gledame pa ako edno vreme ti si go gledala kako metalec i panker oblecen, odi vidi go sega pa pak ke pravame maabet.

Muabetot ne ti stoi na mesto definitivno.

ON TOPIC: Ne glasam za nikoj, toa sto mi sledese ne go dobiv, ne smetam nitu deka ke go dobijam taka da...
Nema vrska ne lagam da se zamaram,a znam oti deteto se drogire oti mi beshe komsii u malata i nogo gluposti pravase tatko mi izlevase da me preceka zatoa sto go imam gledeno kak prava losi raboti da ne kazuvam kakvi,taka da ne lagam da se zamaram on se unistuvu ne jas:smir:

Би ти објаснил, ама немам време сега, имам попаметни работи :pos2:
Znam znam,nogo pametni se pokaza kolku pamet imas vo glavata :uvo:

Napred SILVANA BONEVA!!!!!!!
ZAEDNO MOZEME POVEKE!!!!!!
Da da,zaedno mozeme poveeke so Strumica vo Srce :))))
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Sok ke pretrpite na 22 mart, i strumica nema da ja dobiete be udbasi.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Кажејте познат спортист од Струмица шо го сака Зоран Заев и се сеќавате ли на чело со Ванчо Таковски дека беше Беласица,и дека е сега од кога дојде Заев на власт?Грците ги изгони он од кошарката,не може некој да дава пари а ти газда да се правиш и колата да ти се падне.а Таковски е најуспешниот газда на Беласица.
А ПИНДАТА и компанија ќе се видите со них на изборите у ѓупската маала:helou:
пинда тај ли шо јаде котек( од рамбо- ЛИОН) и се посера у болицата....
хахахаха

Таковски =елементарна непогода

СДСМ победува во Скопје,Велес,Струмица,

штом гости на Миленко (газолизачот од анал5) му беа гости кандидатите од дпмне ...на трите града хахаха значи рејтингот им е катастрофа ,,,,

се што кажаа беше КЕ КЕ КЕ ,,,, а Бонева изнесе еден куп лаги .... убаво ме насмеа пред спиење ,можеби некој ке поверува ако не е од Струмица ,ама Струмичани НЕЕЕЕ

Бонева како советник (2 две години) заборави да каже дека општината ја оставија во долг од 50 милиони денари... сега ке правеле ПРОЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА хахаха ,НЕ РЕЧЕ .,зошто тогаш не направиле??? заедно со КИРО ЈАНЕВ тешка барабинка,,,


ПРВО БОНЕВА НЕКА СИ ДОЈДЕ ДА ЖИВЕЕ ВО СТРУМИЦА/////

ДОМАШНИОТ ЕСАП НА ПАЗАРО НЕ ИЗЛЕВА .....

БОНЕВА КЕ БИДЕ ПОРАЗЕНА така што ке го заборави и патот за СКОПЈЕ....



 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Бонева во Струмица ќе изгуби,бидејќи струмичани не ја сакаат.Кружат некои муабети низ градот дека во некој штаб во Струмица на Вмро некој ја удрил на Бонева и тоа од ВМРО :vozbud:.А кога и рекле дека ќе ја кандидираат за Струмица плачела 2 саата :smir:.

Е саа тие шо се струмичане нек проценат колку вашио кандидат за градоначалник си го сака градо коо на личната карта и пишува дека е од град Скопје.И пред 1 недела си га сменила личната карта...

Зоран Заев - Струмица во Срцето

 
V

Viktoranius

Гостин
Бонева во Струмица ќе изгуби,бидејќи струмичани не ја сакаат.Кружат некои муабети низ градот дека во некој штаб во Струмица на Вмро некој ја удрил на Бонева и тоа од ВМРО :vozbud:.А кога и рекле дека ќе ја кандидираат за Струмица плачела 2 саата :smir:.

Е саа тие шо се струмичане нек проценат колку вашио кандидат за градоначалник си го сака градо коо на личната карта и пишува дека е од град Скопје.И пред 1 недела си га сменила личната карта...

Зоран Заев - Струмица во Срцето

Тва се се мабете од вашите комунистички војничиња.:) А дали Бонева ќе изгуба во Струмица тоа тек ќе го видиме. Си објасни убаво Томи погоре како ќе идат гласовите. Сега се само двујца кандидати, не е како пред 4 години. Да не заборавам да напоменам и колко народ му го заврти грбо на зајакот, кога беше далаверата со глобал. Изгуби многу луѓе кои гласаа за него.

Зоран Заев - Идризово во Срцето
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom